Nagranie wideo o ucieczce Josha Hawleya z zamieszek w Kapitolu 6 stycznia wywołuje memy

Komentarz

Sen. Josh Hawley (R-Mo.) mógł w czwartek pobić światowy rekord Guinnessa — gdyby w ciągu jednej nocy wystąpił gościnnie w większości filmów i teledysków.

był”Rydwany ognia”, Hawley biegnie w zwolnionym tempie do kultowej piosenki przewodniej filmu z zatrzymanym fortepianem.

Potem przyszła wesoła melodia.Pokaz Benny HillCiągłe nagrywanie wpisów „Skalisty„”Tytaniczny„oraz”Kontroluj swoje emocje”.

Halle trafiła na scenę muzyczną po występie w filmie Bruce’a Springsteena „Urodzony by biegać„Van Halena”Bieganie z diabłem„I Kate Bush”Wbiegając na to wzgórze”, piosenka z 1985 roku, która niedawno została wskrzeszona i upadła Na szczycie list przebojów Dzięki swojej roli w programie Netflix „Stranger Things”.

Ale sceny Hawleya były takie same: Jan. 6, 2021 Dwa klipy, które zostały wyemitowane w czasie największej oglądalności podczas ostatniego przesłuchania przez komisję Izby, Atak na Kapitol Stanów Zjednoczonych. Według komitetu obaj pokazali Hawleya uciekającego przed buntownikami, gdy wlewali się do budynku.

Podczas gdy filmy wzbudziły śmiech widzów słuchających w czasie rzeczywistym, Internet dopiero się rozkręcał. W ciągu kilku minut, potem godzin ludzie bezlitośnie grillowali Hawley.

Niektórzy ludzie ustawiają wideo do muzyki — często z tekstami o bieganiu. Inni oddawali się grze słownej, wymyślając nowe słowo, aby opisać to, co robi młodszy senator z Missouri: wycie. Większość memów została opublikowana — Forrest Gump biegnący przez cały kraj na początku biegu; biegacz drogowy przesuwający się po drodze z „Meep Meep”; „Seinfeld” postać George Costanza Stara kobieta i kilkoro dzieci uciekają przed pożarem na przyjęciu urodzinowym dla dzieci.

„Będę pił ze studni zawartości Josha Hawleya przez cały tydzień” napisał jeden użytkownik Twittera.

READ  Papież Franciszek mówi, że jego podróż do Kanady pokazała, że ​​być może będzie musiał przejść na emeryturę

Biuro Hawleya nie odpowiedziało od razu na prośbę o komentarz z The Washington Post pod koniec czwartku.

Poza krótkim chichotem na czwartkowej rozprawie było cicho. Przedstawiciel. Elaine Luria (D-Va.) przedstawiła Hawleya jako senatora, który 6 stycznia przeszedł obok protestujących wzdłuż wschodniej strony Kapitolu, wznosząc pięść na znak solidarności przed wejściem do budynku.

Funkcjonariusz policji Kapitolu, który pilnował budynku, poinformował komitet, że gest Halleya „ogłuszył tłum”, gdy Luria błysnął za nim gigantyczną wersją zdjęcia z pięścią. Oficer powiedział grupie, że zachowanie Hawleya „bardzo ją zaniepokoiło”, ponieważ agitował protestujących „z bezpiecznego miejsca” barykadami i policją pilnującą między nim a jakimkolwiek tłumem. Następnie wdarł się do Kapitolu, zostawiając oficerów na linii frontu, którzy mieli zająć się opadem, powiedział.

Ale ta bezpieczna przystań nie przetrwała, powiedział Luria. „Później tego dnia senator Hawley uciekł po szturmie na Kapitol po tym, jak pomógł podżegać tych protestujących”.

— Przekonaj się — dodał Luria.

Odtwarzane są filmy. Trzysekundowe nagranie pokazywało Hawleya przechodzącego obok kilku oficerów, gdy wchodził do korytarzy Kapitolu, co Luria powiedział, że senator zrobił, aby uniknąć zamieszek zalewających budynek. Na dokładkę zespół odtworzył nagranie w zwolnionym tempie. Sześciosekundowy klip pokazywał Hawleya schodzącego po schodach z innymi.

Hawley opowiadał się za uderzeniem pięścią w protestujących 6 stycznia przed zakwestionowaniem świadectwa zwycięstwa wyborczego prezydenta elekta Joe Bidena w walce z prezydentem Donaldem Trumpem. Senator powiedział, że wielu z nich, podobnie jak on, przybyło, by protestować pokojowo, a wrzucenie tych ludzi do jednego worka z buntownikami było „obrazą dla tysięcy i dziesiątek tysięcy ludzi, którzy przybyli tego dnia do Kapitolu, by pokojowo demonstrować”.

Hawley nadal robi polityczne siano i pieniądze z filmu o pięści. Hawley krzyknął: „Pokaż mi siłę!” Umieścił opis obrazu na kilku towarach z hasłem. — odniesienie do pseudonimu Missouri „The Show-Me State” — i rozpoczęto sprzedaż towarów w lutym, The Missouri Independent poinformował w marcu.

READ  Mega Millions Lottery Jackpot teraz ponad 1 miliard dolarów - poprzedni zwycięzca dzieli się sekretami

Internauci zalinkowali zdjęcie, na którym Luria macha pięścią i filmy, na których biega Hawley. Używając popularnego memu, jeden z użytkowników scharakteryzował zdjęcie z pompką pięściową Halle jako mylące i „znajdujące” statyczny obraz jej uciekającej.

Niektórzy użytkownicy Twittera trzymali się klasycznego formatu jednowierszowego w swoim podejściu do Hawleya. był Zinger od niezależnego pisarza i redaktora z Kalifornii: „Od teraz, kiedy dziennikarze polityczni pytają Josha Hawleya, czy planuje kandydować, musi to wyjaśnić”.

Producent telewizyjny i filmowy: „Missouri Dems powinny gościć coroczną zbiórkę pieniędzy Josha Hawleya na 5K”.

I Konsultant politycznyJeden, który skorzystał z okazji, aby spróbować zwiększyć frekwencję wyborczą: „Lepiej idź głosować, jak Josh Hawley uciekł z Rebelii”.

Inni zajęli się bardziej językiem Internetu, by upiec Hawleya. W tweecie, który do piątku rano miał 13 milionów wyświetleń, inny producent telewizyjny Opublikował czterosekundowy GIF Facet biega szybko z nagłówkiem „Jak Josh Hawley uciekł z Kapitolu 6 stycznia”.

Legendarny dziennikarz telewizyjny Don Rather ujął to wprost: ”Biegnij Hawley RunNa ratunek przyszedł użytkownik Twittera, odpowiadając na wzmiankę Rathera o „Forrest Gump”. GIF Postać grana przez Toma Hanksa biegającego sprintem.

Komentator polityczny Charlie Sykes natychmiast dostrzegł internetową wartość filmów Hawleya. Kilka minut po publicznym pokazaniu klipów był gotowy, by to zakończyć.

„Prowadzenie Josha Hawleya” On napisał„Pomnik na wieki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.