Najnowsze wiadomości Bidena: Prezydent naciska na saudyjskiego księcia koronnego w sprawie morderstwa Khashoggiego i śmieje się z krytyki skierowanej pod jego adresem

Biden mówi, że USA użyją siły jako „ostatniej deski ratunku”, aby zapobiec irańskiej broni jądrowej

Joe Biden jest w defensywie, gdy jego podróż na Bliski Wschód trwa do Arabii Saudyjskiej.

Prezydent wyśmiewał krytykę, że nie powinien uderzać saudyjskiego księcia korony, Mohammeda bin Salmana (MBS), który prawdopodobnie w 2018 roku nakazał zabić saudyjskiego i saudyjskiego dysydenta. Washington Post Pisarz Jamal Khashoggi.

Biden powiedział dziennikarzom w piątek, że naciskał na Mohammeda bin Salmana w sprawie „skandalicznyZabójstwo miało miejsce podczas spotkania na dużą skalę między wysokimi urzędnikami USA i Arabii Saudyjskiej.

Powiedział: „Wyraziłem swoją rację bardzo wyraźnie… że amerykański prezydent milczy w kwestii praw człowieka, co nie zgadza się z tym, kim jesteśmy i kim ja jestem”.

Przedstawiciel Ilhan Omar mówi, że podróż do królestwa „wysyła złą wiadomość do każdego, kto dba o prawa człowieka”.

Podróż ma na celu zresetowanie stosunków USA z krajem, który kiedyś przysięgał, że stanie się „pariasem” na światowej scenie. Przed wizytą Izrael i Arabia Saudyjska poczyniły ważny krok w kierunku normalizacji stosunków poprzez porozumienie w sprawie lotów i wysp Morza Czerwonego.

Przed podróżą do Dżuddy prezydent próbował naprawić stosunki z Palestyńczykami, potwierdzając poparcie USA dla „dwóch państw dla dwóch narodów”. Przyznał jednak, że „ziemia nie dojrzała” do wznowienia rozmów izraelsko-palestyńskich.

Biden zapowiedział również pomoc dla Palestyńczyków w wysokości nieco ponad 300 milionów dolarów oraz zobowiązanie Izraela do uruchomienia 4G na Zachodnim Brzegu i poprawy swobody przemieszczania się.

Po spotkaniu z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmoudem Abbasem w Betlejem, Biden odwiedził również Kościół Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

1657917933

Biden chwali kroki normalizacyjne Arabii Saudyjskiej z Izraelem drogą radiową

Prezydent Biden powiedział, że to „wielka sprawa”, że „wiele miesięcy cichej dyplomacji” doprowadziło do otwarcia przez Arabię ​​Saudyjską swojej przestrzeni powietrznej dla lotów z Izraela.

READ  Biden to Modi: Kupowanie większej ilości rosyjskiej ropy nie leży w interesie Indii

„To wielka sprawa, nie tylko symbolicznie, ale i merytorycznie, to wielka sprawa” – powiedział w piątek prezydent. Oznacza to, że przestrzeń powietrzna Arabii Saudyjskiej jest teraz otwarta dla lotów do iz Izraela. To pierwszy konkretny krok na drodze do, mam nadzieję, bardziej niezwykłej normalizacji stosunków”.

1657916944

„To, co stało się z Kashoggi, było oburzające”: Biden mówi, że obwiniał Mohammeda bin Salmana za zabicie dziennikarza w Arabii Saudyjskiej

Prezydent Joe Biden pierwszy dzień w Królestwo Arabia Saudyjska Skończyło się na tym, że nie był w stanie uniknąć momentu, w którym on i jego doradcy zadali sobie wiele trudu: telewizyjnego uderzenia pięścią w mężczyznę, który zlecił morderstwo. Washington Post Dziennikarz Jamal Qashoggi.

Krótkie spotkanie pana Bidena z Mohammedem bin Salmanem, saudyjskim księciem koronnym znanym powszechnie pod swoimi inicjałami, Mohammedem bin Salmanem, odbyło się wkrótce po tym, jak Biden przybył do królestwa na dwudniowe spotkania z saudyjskimi urzędnikami i przywódcami zza Zatoki. region.

Urzędnicy Białego Domu mieli nadzieję uniknąć jakiegokolwiek obrazu Bidena angażującego się w uścisk dłoni lub jakiegokolwiek powitania z MBS, twierdząc na początku podróży, że prawie 80-letni prezydent będzie unikał uścisków dłoni jako środek ostrożności ze względu na wysokość. Przypadki Covid-19 w regionie. Ale Biden udaremnił ten plan w ciągu kilku minut po przybyciu do Izraela na pierwszym etapie swojej podróży, kiedy powitał izraelskiego lidera opozycji Benjamina Netanjahu pięścią i serdecznym uśmiechem.

Po przybyciu do Dżuddy, pierwszym punktem porządku obrad Bidena było dwustronne spotkanie z królem Salmanem bin Abdulazizem Al Saudem. Ale zamiast tego prezydenta przyjął Mohammed bin Salman. Postawiony przed wyborem między uściskiem dłoni, którego chce uniknąć, a dalszą zmiennością relacji amerykańsko-saudyjskich, prezydent zdecydował się na kompromis ze świadomą pięścią Covida.

READ  Brexit jest obwiniany o opóźnienia, ponieważ brytyjscy kierowcy ciężarówek i podróżni stoją w obliczu impasu w Dover

Andrzeja Feinberga Z pełnym raportem.

1657915866

Joe Biden śmieje się z krytyki saudyjskiego księcia koronnego

Joe Biden uśmiechnął się w piątek, gdy dziennikarze zapytali go, czy po przybyciu do kraju żałuje saudyjskiego księcia Mohammeda bin Salmana.

Funkcjonariusze wywiadu uważają, że bin Salman nakazał w 2018 roku przerażające morderstwo Jamala Khashoggi, saudyjskiego dysydenta i Washington Post Pisarz, który był stałym mieszkańcem Stanów Zjednoczonych.

Biden powiedział, że lobbował u saudyjskich urzędników, w tym Mohammeda bin Salmana, w sprawie tego, co stało się z Khashoggim, aby otworzyć spotkanie, które odbyło się w piątek.

„Wychowałem go na szczycie spotkania, a on wyjaśnił, co myślałem wtedy i co myślę teraz” – powiedział. „Byłem szczery i prostolinijny w omawianiu tego. Wyraziłem swój punkt widzenia jasno. Powiedziałem bardzo szczerze, że prezydent USA milczący w kwestii praw człowieka jest niespójny z tym, kim jesteśmy i kim jestem. Zawsze będę wstał za nasze wartości”.

1657914616

Przywódca Demokratów krytykuje uderzenie pięścią Bidena

Kalifornijski przedstawiciel demokratów Adam Schiff, przewodniczący Komisji ds. Wywiadu Izby Reprezentantów, który otwarcie mówił o morderstwie Jamala Khashoggi, skrytykował cios prezydenta w tron ​​księcia Arabii Saudyjskiej.

W rzadkiej krytyce Joe Bidena ze strony czołowego Demokraty Izby Reprezentantów Schiff napisał na Twitterze: „Jeśli kiedykolwiek potrzebowaliśmy wizualnego przypomnienia o ciągłym uścisku, jaki bogaci w ropę autokraci mają nad polityką zagraniczną USA na Bliskim Wschodzie, mamy to dzisiaj”.

„Jedno uderzenie pięścią jest warte tysiąca słów” – dodał.

1657914521

Prezydent Biden przedstawia swoje uwagi dotyczące podróży do Arabii Saudyjskiej

Prezydent Biden wygłasza teraz przemówienie na temat swojej podróży do Arabii Saudyjskiej.

Obejrzyj jego wypowiedzi na żywo tutaj, za pośrednictwem Białego Domu.

1657913216

Wydawca Washington Post nazywa pięść „haniebną”

Fred Ryan, wydawca i dyrektor generalny Washington Postdołączył do chóru potępienia stojącego przed prezydentem Joe Bidenem za jego szokujące uściski z saudyjskim księciem Mohammedem bin Salmanem.Pięść pomiędzy prezydentem Bidenem a Mohammedem bin Salmanem była gorsza niż uścisk dłoni – to było haniebne. Zademonstrował poziom intymności i komfortu, który zapewnił Mohammedowi bin Salmanowi nieuzasadnione zbawienie, którego tak desperacko szukał.

1657912516

Saudi Press Agency publikuje zdjęcia z rozmów Bidena

1657912123

Biden zwraca się do reporterów o 15:30 czasu wschodniego

1657911873

Biden opuszcza pałac po prawie trzech godzinach

Prezydent Joe Biden opuścił Pałac Pokoju po dwóch godzinach i pięćdziesięciu minutach rozmów z przywódcami Arabii Saudyjskiej.

Jego następną okazją będzie jutro, kiedy weźmie udział w szczycie Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej +3, na którym oprócz Iraku, Jordanii i Egiptu wezmą udział przywódcy Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kuwejtu, Omanu, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

1657911616

Pięść Bidena zderza się z saudyjskim księciem koronnym

Długo oczekiwane spotkanie pomiędzy Joe Biden A książę koronny Mohammed bin Salman Zaczęło się niedługo po przybyciu prezydenta USA babcia Na jego następnej stacji Bliski wschód Wycieczka.

Przybywając w piątek do Królewskiego Pałacu Pokoju, Biden wyłonił się z „bestii” i uderzył pięścią następcy tronu, który był gotowy go pozdrowić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.