Najwyżsi urzędnicy administracji Bidena spotkali się z prezydentem Meksyku podczas zarejestrowanych przejść granicznych

Prezydent Biden wysłał w tym tygodniu najwyższych urzędników do Meksyku Imigranci przekraczają granicę USA W numerach rejestracyjnych i Kongres nie był dostępny Konsensus w sprawie finansowania bezpieczeństwa granic.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken, sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas i p. Liz Sherwood-Randall, doradca Bidena ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, udała się w środę do Meksyku, aby spotkać się z prezydentem Andrésem Manuelem Lópezem Obradorem.

Blinken „omówi bezprecedensową nielegalną migrację na półkuli zachodniej i określi, w jaki sposób Meksyk i Stany Zjednoczone mogą stawić czoła wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem granic, w tym podjąć działania mające na celu ponowne otwarcie kluczowych portów wejścia wzdłuż naszej wspólnej granicy” – oznajmił Departament Stanu przed wizytą. .

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego powiedział w środę, że spodziewa się, że urzędnicy Bidena przeprowadzą „szczegółowe rozmowy” na temat humanitarnego zarządzania granicą i zajęcia się pierwotnymi przyczynami migracji przy jednoczesnym egzekwowaniu prawa.

„Od początku rządów Bidena-Harrisa Meksyk jest jednym z naszych najsilniejszych partnerów w dziedzinie migracji, a wspólna odpowiedzialność wymaga ścisłej współpracy” – oznajmił rzecznik w oświadczeniu.

– oświadczył w zeszłym tygodniu Biały Dom Pan. Biden rozmawiał z Lopezem Obradorem Czwartek pt. „Bieżące wysiłki na rzecz zarządzania przepływami migracyjnymi na półkuli zachodniej”. Biały Dom stwierdził, że obaj przywódcy „zgodzili się, że pilnie potrzebne są dodatkowe działania w zakresie egzekwowania prawa, aby można było ponownie otworzyć kluczowe porty wejścia wzdłuż naszej wspólnej granicy”.

Wizyta następuje po tym, jak agenci Straży Granicznej rozpatrzyli w zeszłym tygodniu prawie 50 000 imigrantów, którzy nielegalnie przedostali się do Stanów Zjednoczonych w ciągu pięciu dni. W listopadzie agenci Straży Granicznej aresztowali ponad 191 000 migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę USA-Meksyk. W tym miesiącu na południowej granicy zatrzymywano codziennie 10 000 migrantów.

W zeszłym tygodniu prezydent Meksyku oświadczył, że jest skłonny pomóc w rozwiązaniu problemu, ale chce, aby Stany Zjednoczone zapewniły większą pomoc dla regionu i złagodziły sankcje nałożone na Kubę i Wenezuelę.

„Zawsze rozmawialiśmy o wyeliminowaniu przyczyn [of migration]. „Najlepszą rzeczą jest pomaganie biednym krajom” – powiedział López Obrador. Według Associated Press.

W USA Kongres od tygodni debatuje nad zmianami w polityce granicznej w ramach większego pakietu, obejmującego pomoc dla Ukrainy i Izraela. Demokraci rozważają zaostrzenie limitów azylu i deportacji, aby wesprzeć Republikanów – którzy chcą zaostrzonych środków bezpieczeństwa granic – w uzyskaniu większej pomocy zagranicznej.

READ  Federalni sprzeciwiają się rozpieczętowaniu oświadczenia pod przysięgą w sprawie nakazu Mar-a-Lago

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *