Naoya Inoue kontra Nonito Donaire 2: przewidywanie walki, dolna karta, czas rozpoczęcia, szanse, podgląd, wybór eksperta

Jedna z najlepszych walk ostatnich kilku lat rozgrywa się w Rozdziale Drugim. Dwóch najlepszych ciężarowców ery w wadze koguciej zostanie wyeliminowanych w Japonii we wtorek, kiedy zjednoczona mistrzyni Naoya Inoue zmierzy się z mistrzem WBC Nonito Donerem na Saitama Arena (5 rano czasu wschodniego, ESPN +). Duet po raz pierwszy spotkał się w 2019 roku w meczu okrzykniętym najlepszym w roku, kończącym World Boxing Super Series w dywizji 118 funtów.

Donner (42-6, 28 KO) wszedł do turnieju, wielu sądziło, że jest już poza swoją potęgą, przegrywając dwa mecze z Jesse Magdaleno i Carlem Framptonem w dwóch z ostatnich trzech meczów. Chociaż Donner wygrał swoje pierwsze dwa mecze WBSS, nie wszedł do finału, ponieważ Inoue rozwiał wiele obaw dotyczących jego obecnej formy. W pierwszej rundzie pokonał Ryana Burnetta po tym, jak Burnett doznał kontuzji pleców po zaledwie czterech rundach meczu, a mecz półfinałowy był przeciwko Stephenowi Youngowi, który był późnym zmiennikiem Zolani Tite.

Ale kiedy dostał szansę na Inoue, jednego z najlepszych fighterów na świecie, Donaire pokazał, że wciąż ma wiele umiejętności, dzięki którym wygrał 30 walk z rzędu w latach 2001-2012, w okresie, w którym zdobywał tytuły mistrza świata w wadze muszej. Super. Waga muchowa, waga spodni i waga super kogucia. W swojej 35. profesjonalnej walce Donner dodał także tytuł mistrza świata w wadze piórkowej do swojej i tak już imponującej kolekcji.

„Wszedłem tam z wieloma lukami i nie obchodzi mnie nic innego, jak tylko kłótnia” Donner powiedział w wywiadzie dla Yahoo Sports. „Tym razem przyniosę to, kim jestem, od szybkiego faceta, faceta, który potrafi walczyć, faceta, który potrafi myśleć, tak, faceta, który potrafi walczyć. Zamierzam wnieść wszystko, co w moich umiejętnościach tym razem zacząłem walczyć, zamiast po prostu wychodzić i kłócić się”.

READ  Aktualizacje na żywo Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022: najnowsze wiadomości i wyniki z Pekinu

Szybkość Inoue (22-0, 19 KO) była głównym czynnikiem w meczu z Donaire, ale Donaire nigdy się nie powstrzymywał i oprócz lewego haka pokazał brutalną prawą rękę. Obaj mężczyźni zranili się nawzajem przez całą walkę, zanim Inoue zdążył się wycofać, w tym śmiertelny cios w ciało w rundzie 11. Inoue ostatecznie wygrał walkę z punktami 114-113, 116-111 i 117-109, ale występ pokazał, że ma wiele do zaoferowania w ringu.

Nie masz dość boksu i mieszanych sztuk walki? Zdobądź najnowsze informacje o sportach walki z dwóch najlepszych sportów w branży. Subskrybuj Morning Kombat z Lukiem Thomasem i Brianem Campbellem Aby uzyskać najlepszą dogłębną analizę i wiadomości.

Donner będzie poza ringiem do 2021 roku, kiedy znokautował Nordine Obali w czwartej rundzie, aby zdobyć tytuł WBC, a następnie utrzymał pas z kolejnym nokautem w czwartej rundzie, tym razem nad Rimartem Gaballo.

Pseudonim Inoue „Bestia” jest trafny, biorąc pod uwagę jego miażdżącą moc, która zniszczyła wszystkich jego przeciwników poza trzema. Dochodząc do punktu bycia elitarnym sportowcem, Inoue zdobył tytuły mistrza świata w kategorii junior muszej, junior i koguciej.

Od czasu zwycięstwa nad Donnerem Inoue pozostaje perfekcjonistą, strzelając nokauty dla Jasona Moloneya, Michaela Desmarinasa i Aran Debine.

Teraz jest gotowy na drugi mecz ze swoimi najsilniejszymi przeciwnikami do tej pory, a także największym wojownikiem, z jakim kiedykolwiek miał do czynienia.

Reszta dolnej karty jest wypełniona większą liczbą meczów w niższych klasach wagowych. Takuma Inoue, młodszy brat Naoyi, powraca do rywalizacji superwagi koguciej, gdy zmierzy się z Jakuyą Furuhashi. Takuma Inoue wcześniej posiadał tymczasowy tytuł WBC Bantam Superweight w 2019 roku, zanim poniósł jedyną porażkę z Oubaali, kiedy walczył o pełny tytuł. Posiada rekord 15-1 z zaledwie trzema nokautami.

Poniżej znajduje się reszta Japan Fight Card z najnowszymi kursami z Caesars Sportsbook przed przejściem do przewidywania i wyboru turnieju głównego.

READ  Stadion Broncos: Straż pożarna w Denver gasi poważny pożar

Karta Eno vs Donner, szanse

Naoya Inu (C) -550

Doner nonito (C) +400

Tytuły WBA, IBF i WBC

Tacoma Inoue

Jakuya Fruhashi

Super koziorożec

Andy Hiraoka

Shun Akaiwa

Lekki

Prognoza

Z przyjemnością obserwowałem, jak Donner, prawdziwa legenda i ukochany zawodnik, przeżywa swoją karierę jako legalny zawodnik klasy A. Jednak w wieku 39 lat Donner był w wieku, w którym jego ciało często nie było w stanie otrząsnąć się z tego, co stało się instynktem w trakcie jego długiej i pracowitej kariery. Inoue już udowodnił, że jest w stanie pokonać Donaire’a, aczkolwiek w emocjonującej walce, a on wciąż ma 29 lat i miał bardzo ograniczoną liczbę wgnieceń podczas swojego pobytu na ringu.

Rozsądne wydaje się myślenie, że Inoue byłby w stanie powtórzyć to, co osiągnął za pierwszym razem i być może bez większych problemów. Spodziewaj się, że Donaire będzie grą i da z siebie wszystko. Po prostu wszystko, co ma Donner, może nie wystarczyć. Wybierz: Naoya Inoue przez TKO10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.