NASA odkłada decyzję o zwrocie Artemis I do hali montażowej pojazdów z powodu burzy tropikalnej Ian

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

NASA twierdzi, że opóźnia decyzję o uruchomieniu Artemida I We wtorek trwają przygotowania do ewentualnego powrotu do budynku montażu pojazdów.

W sobotę planiści zasugerowali, że wyciągają wtyczkę, próbując wystrzelić misję Artemis I na Księżyc z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego z powodu prognoz pogody związanych z Burza tropikalna Ian.

PLIK: Rakieta Artemis I NASA spoczywa na wyrzutni 39-B w Kennedy Space Center 2 września 2022 r. w Cape Canaveral na Florydzie.
(Joe Riddell/Getty Images)

Ale NASA powiedziała w niedzielę, że opóźni się nieco dłużej z podjęciem tej decyzji, ponieważ prognozy pogody wskazywały na korzystniejsze warunki do startu.

w oświadczenieNASA powiedziała, że ​​najnowsze informacje wskazują na „wolniejszy ruch i prawdopodobnie bardziej zachodnią ścieżkę burzy niż pokazała wczorajsza prognoza, zapewniając więcej czasu na proces decyzyjny agencji i dla pracowników na priorytetowe traktowanie swoich rodzin w przypadku, gdy burza dotknie Kennedy’ego Obszar Centrum Kosmicznego.”

Misja Dart NASA: Co wiesz o wpływie?

Administratorzy NASA Spotka się w niedzielę wieczorem, aby ocenić, czy wycofać się, czy pozostać na wyrzutni, aby zachować szansę na próbę startu w przyszłym tygodniu.

NASA podała, że ​​dokładna godzina możliwego spadku może nastąpić w poniedziałek lub już we wtorek rano i ostatecznie będzie zależeć od przyszłych prognoz pogody.

Rakieta Space Launch System (SLS) NASA znajduje się na wyrzutni.

Rakieta Space Launch System (SLS) NASA znajduje się na wyrzutni.
(NASA)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Statek kosmiczny ma udać się na Księżyc, rozmieścić kilka małych satelitów, a następnie osiąść na orbicie. NASA ma na celu przećwiczenie obsługi statku kosmicznego, przetestowanie warunków, jakich doświadczą załogi na powierzchni Księżyca i wokół niej, oraz zapewnienie wszystkich, że statek kosmiczny i wszyscy pasażerowie mogą bezpiecznie powrócić na Ziemię.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Odkrycie na podwórku paleontologów ujawnia dowody na istnienie wczesnych ludzi w Ameryce Północnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *