NASA poszukuje ochotników, którzy przez rok będą mieszkać w symulacji Marsa

Jeśli lubisz ekstremalne wyzwania, Ma dla Ciebie idealną okazję. W piątek agencja kosmiczna wezwała ochotników do wzięcia udziału w drugiej rocznej misji symulacyjnej na Marsa, Symulacji eksploracji zdrowia i wydajności załogi (CHAPEA 2). Na czas trwania misji, która rozpocznie się wiosną 2025 r., czterech wybranych członków załogi będzie zakwaterowanych w siedlisku o powierzchni 1700 stóp kwadratowych wydrukowanym w 3D w Houston. NASA przyjmuje zgłoszenia pod adresem Od teraz do 2 kwietnia. To płatny koncert, ale NASA nie ogłosiła publicznie, ile uczestnicy otrzymają wynagrodzenie.

Siedlisko Mars Dune Alpha w Johnson Space Center NASA zostało zaprojektowane tak, aby symulować życie przyszłych badaczy na Czerwonej Planecie, gdzie środowisko jest trudne, a zasoby ograniczone. Obecnie mieszka i pracuje tam załoga w ramach pierwszej misji CHAPEA, która jest obecnie w ponad połowie swojej 378-dniowej misji. Podczas pobytu wolontariusze będą m.in. zajmować się utrzymaniem siedlisk i upraw roślinnych. Do siedliska dołączona jest także piaskownica o powierzchni 1200 stóp kwadratowych, która symuluje spacery kosmiczne.

Aby wziąć udział w konkursie, kandydaci muszą być obywatelami USA w wieku od 30 do 55 lat, biegle posługiwać się językiem angielskim, posiadać tytuł magistra w dziedzinie STEM, co najmniej dwa lata doświadczenia zawodowego i co najmniej 1000 godzin. doświadczenia. Pracuj nad programem doktoranckim STEM. Niektóre rodzaje doświadczenia zawodowego mogą pozwolić na zakwalifikowanie się również kandydatom nieposiadającym tytułu magistra. CHAPEA 2 to druga z trzech misji, które NASA zaplanowała w ramach programu, z których pierwsza rozpoczęła się 25 czerwca 2023 roku.

READ  Wulkan podwodny Orca na Antarktydzie ogarnięty przez rój 85 000 trzęsień ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *