„Następny poziom”: Bezzałogowa łódź Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy strzela z broni na Bliskim Wschodzie

Bezzałogowy statek Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych wystrzelił „śmiercionośną amunicję” na wody międzynarodowe na Bliskim Wschodzie, co było pierwszym tego typu ćwiczeniem w regionie.

Ćwiczenia, nazwane Digital Talon, zostały przeprowadzone przez grupę zadaniową Marynarki Wojennej 59, grupę skupiającą się na załogowych i bezzałogowych. Sztuczna inteligencjaCentralne Dowództwo Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych – napisano w komunikacie prasowym. 23 października członkowie grupy zadaniowej zidentyfikowali symulowane siły wroga i namierzyli je, stosując metodę zwaną „łączeniem sił bezzałogowych i bezzałogowych”, a następnie wystrzelili ostrą amunicję z bezzałogowego statku, aby zniszczyć docelowy statek.

W komunikacie prasowym stwierdzono, że organizacja „za każdym razem odnosiła udane bezpośrednie trafienia”. Strzelanina była nadzorowana przez operatora na lądzie, który „podjął decyzje dotyczące zaangażowania”.

System bezzałogowy jest zamontowany na łodzi docelowej.

Centralne Dowództwo Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych / 5. Flota Stanów Zjednoczonych


A Film udostępniony przez Marynarkę Wojenną Po drugiej stronie fal pojawił się dron z dwoma silnikami zaburtowymi. Na nagraniu pokazano także operatorów flot monitorujących proces ze zdalnej lokalizacji. Po dotarciu do celu z tyłu drona wystrzeliwany jest pocisk zwany „Zabójczym miniaturowym systemem powietrznym” Marynarki Wojennej. Film pokazał także moment triumfalnego uderzenia.

„Koncentrujemy się na operacyjnym zastosowaniu nowych, wyrafinowanych systemów bezzałogowych i technologii sztucznej inteligencji” – powiedział wiceadmirał Brad Cooper w komunikacie prasowym. „Podczas projektu Digital Talon zrobiliśmy znaczący krok naprzód i podnieśliśmy nasze możliwości na„ następny poziom ” wykraczający poza świadomość obszarów morskich, na czym tradycyjnie skupiała się grupa zadaniowa 59. Pokazaliśmy, że te bezzałogowe platformy mogą zwiększyć śmiertelność na morzu. W ten sposób regionalne morski Wzmacniamy bezpieczeństwo i poprawiamy skuteczność odstraszania przed szkodliwą działalnością.”

23 października 2023 r. bezzałogowy statek Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych zrzucił „śmiercionośną amunicję” na wodach międzynarodowych w pobliżu Bliskiego Wschodu.

Centralne Dowództwo Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych / 5. Flota Stanów Zjednoczonych


Cooper powiedział, że marynarka wojenna z powodzeniem zademonstrowała tego rodzaju zdolności po raz drugi w ciągu tylu miesięcy. We wrześniu kilka bezzałogowych statków wodnych i powietrznych było w stanie przez kilka dni śledzić statki i małe łodzie irańskiej marynarki wojennej i Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Cieśnina Ormuz. Cooper powiedział, że podczas ćwiczeń skoordynowano działania 12 różnych platform bezzałogowych z statkami bezzałogowymi.

READ  Ivanka Trump powiedziała komisji 6 stycznia, że ​​jej ojciec pogodził się z porażką w wyborach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *