Naukowcy z NASA opuszczają roczną misję symulacyjną na Marsa

On gra

Załoga naukowców z NASA wyłoniła się w sobotę z symulacji Marsa po ponad roku spędzonym na fałszywej czerwonej planecie.

Czterech członków załogi opuściło wydrukowaną w 3D rezydencję o powierzchni 17 000 stóp kwadratowych i weszło na konferencję prasową. „To naprawdę wspaniale móc was wszystkich przywitać” – powiedziała dowódca misji Kelly Haston.

Ta misja była pierwszą dla NASA Badanie zdrowia załogi i wydajności analogowej Program mający na celu gromadzenie danych na temat zdrowia i wydolności człowieka w ramach parametrów limitów zasobów Marsa.

Czterech wolontariuszy weszło do rezydencji o powierzchni 17 000 stóp kwadratowych wydrukowanej w 3D w dniu 25 czerwca 2023 r. 378 dni, które spędzili w rezydencji „minęło szybko” – powiedział Nathan Jones, lekarz misji.

Załoga pracowała nad pokonaniem wyzwań, przed którymi mogą stanąć przyszli astronauci podczas misji załogowej, takich jak „chodzenie po Marsie”, opóźnienia w komunikacji oraz sadzenie i zbieranie warzyw.

„Po co lecieć na Marsa? Bo jest to możliwe” – powiedziała Anka Celario, oficer naukowy misji. „Ponieważ przestrzeń ma moc, aby nas zjednoczyć i wydobyć z nas to, co najlepsze, oraz ponieważ jest to decydujący krok, który mieszkańcy Ziemi wykonają, aby oświetlić drogę w nadchodzące stulecia”.

Misje służą jako testy operacyjne Marsa

Celem misji CHAPEA jest zbieranie danych na temat zdrowia i wydajności ludzi przed podjęciem jakichkolwiek prób wysłania ludzi na Czerwoną Planetę. Według Steve’a Koernera, zastępcy dyrektora Johnson Space Center, pierwsza misja skupiała się na żywieniu.

„Zostali oddzieleni od rodzin, otrzymali starannie przepisany plan posiłków i poddawani intensywnemu monitorowaniu” – powiedział Koerner, nazywając tę ​​pracę „nauką o kluczowym znaczeniu, gdy przygotowujemy się do wysłania ludzi na Czerwoną Planetę”.

READ  SpaceX wystrzelił 23 satelity Starlink podczas swojego drugiego lotu kosmicznego w ciągu jednego dnia

Brockwell zauważył, że misja była ćwiczeniem z zarządzania zasobami.

„Jestem wdzięczny za możliwość urzeczywistnienia idei, że nie powinniśmy eksploatować zasobów szybciej, niż jesteśmy w stanie je uzupełnić, ani wytwarzać odpadów szybciej, niż jesteśmy w stanie przetworzyć je na zasoby” – powiedział Brockwell. „Nie możemy żyć, marzyć, tworzyć ani odkrywać w żadnych znaczących ramach czasowych, jeśli nie będziemy przestrzegać tych zasad, ale jeśli to zrobimy, możemy osiągnąć i utrzymać niesamowite i inspirujące rzeczy, takie jak odkrywanie innych światów”.

Według NASA zaplanowane są jeszcze dwie misje CHAEPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *