NCAA March Madness: Michigan znokautuje Kolorado

Pochodzący z Memphis Alex Lomax przezwyciężył kontuzję kostki w pierwszej połowie, aby pomóc trenerowi Benny’emu Hardawayowi poprowadzić Tygrysy do ich pierwszego zwycięstwa w NCAA od 2014 roku.

Lomax, wysoki na 6 stóp bramkarz, doznał kontuzji lewej kostki, gdy niezdarnie upadł na niego po celnym 3D w pierwszej połowie, powodując, że zaczął krzyczeć z bólu. Wrócił jednak, aby zakończyć mecz z 9 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami, gdy 9 Tygrysów z Boise State zmierzyło się z numerem 8, 64-53, w Portland w stanie Oregon. Miejsce nr 1 w klasyfikacji ogólnej i 16 w stanie Georgia w regionie zachodnim.

„Człowieku, czuję się teraz świetnie” – powiedział Lomax w wywiadzie telewizyjnym. „Jestem tak emocjonalny, minęło osiem lat, odkąd byliśmy w stanie dostać się do mistrzostw, a po prostu będąc z Memphis i będąc w stanie wygrać nasze pierwsze zwycięstwo i będąc tego częścią, nie mogę zrobić nic innego, jak czuję się dobrze już teraz.”

Zajmując 12 miejsce w I lidze przed rozpoczęciem sezonu, Memphis rozpoczął 9-8 wśród wirusowych niepowodzeń i mieszanej gry. Po przegranej z Southern Methodist na meczu konferencyjnym w styczniu, Hardaway pojawił się w ogólnokrajowych wiadomościach, gdy po meczu członkowie mediów zostali zbombardowani obelgami. Mniej więcej w tym samym czasie ceniona studentka Emoni Bates na krótko opuściła zespół, aby poddać się leczeniu bólu pleców w domu w Michigan. Bez niego w rotacji Memphis grał znacznie lepiej, wygrywając 13 z ostatnich 15 meczów.

Mierzący 6 stóp i 9 cm wzrostu, kiedyś w porównaniu z młodym Kevinem Durantem, Bates wróciła w czwartek po raz pierwszy od 27 stycznia. Zrobił swoją jedyną próbę, 3 punkty i zakończył z 3 punktami, bez podań i bez zbiórek w ciągu trzech minut.

Deandre Williams prowadził drużynę Memphis z 14 punktami i 5 zbiórkami, Landers Nole zdobył 12 punktów i 5 zbiórek, a nowy świetny zawodnik Galen Doreen wniósł 10 punktów i 11 zbiórek, strzelając dużego gola, aby ukraść Lomaxowi, aby uzyskać wynik 60- 53. Transfer z Oregonu utrzymał Boise State, regularną drużynę Mountain West Conference i mistrza mistrzostw, blisko drugiej połowy, zdobywając 20 punktów w grze.

READ  Nuty gigantów: Corea, Wade, Belt, Jackson