NFL nakłada na Davida Teppera karę w wysokości 300 000 dolarów po tym, jak właściciel Panthers rzucił drinkiem w fanów w Jacksonville

Władze NFL ukarały we wtorek właściciela drużyny Carolina Panthers Davida Teppera grzywną w wysokości 300 000 dolarów w odpowiedzi na rzucenie przez Teppera drinka w fanów pod koniec niedzielnej porażki Panthers z Jaguars 26:0 z Jaguars.

Po tym, jak Panthers przez dwa dni nie komentowali incydentu, we wtorek wieczorem Tepper wydał trzyzdaniowe oświadczenie, które nie zawierało przeprosin.

„Jestem bardzo podekscytowany tym zespołem i żałuję mojego zachowania w niedzielę” – powiedział Tepper w oświadczeniu. „Powinienem był pozwolić ochronie stadionu NFL zająć się wszelkimi problemami, które mogą się pojawić. Szanuję Kodeks postępowania NFL i akceptuję dyscyplinę ligową za moje zachowanie.

Kara nie będzie miała większego wpływu na losy Tippera, ponieważ stanowi ona mniej niż jeden procent jego majątku netto wynoszącego 20,6 miliarda dolarów.
W przeszłości kibice mieli dożywotni zakaz wstępu na stadion za rzucanie w zawodników drinkami. Niektórzy obserwatorzy uważają, że liga może zawiesić Teppera na co najmniej jeden mecz za „niedopuszczalne zachowanie”, które liga NFL określiła jako „niedopuszczalne”. Ale to nie była prawda.

„Oczekuje się, że wszyscy pracownicy NFL będą zawsze zachowywać się w sposób, który szanuje naszych fanów i pozytywnie wpływa na ich drużynę i NFL” – stwierdziła liga w oświadczeniu.

Fan Jaguarów opublikował w niedzielę wideo, na którym Tepper wrzuca zawartość kubka na trybuny apartamentu właściciela gościa na stadionie EverBank. Na nagraniu widać, jak Tepper stoi obok dyrektora generalnego Scotta Fitterera, gdy do zdarzenia doszło po tym, jak debiutant rozgrywający Bryce Young dokonał przechwytu, dzięki czemu Jaguary przepracowały ostatnie trzy minuty przed czasem.

To był pierwszy raz, kiedy Panthers odpadli od 2002 roku. Skończyli z zaledwie 124 jardami netto i siedmioma pierwszymi próbami, co było najgorszym wynikiem w pojedynczym meczu w historii franczyzy.

READ  Kapitanowie, którzy trzymają się Taylora Heinecke, mogą w pewnym momencie „rozważyć” zmianę swojego QB

To był trudny rok dla Teppera, który zwolnił trenera Franka Reicha w listopadzie po zaledwie 11 meczach, co stanowi drugą najkrótszą kadencję w historii NFL dla głównego trenera, który trenował co najmniej jeden mecz w sezonie zasadniczym.

Po kolejnej porażce w niedzielę z Tampa Bay, Panthers (2-14) zakończą z najgorszym rekordem w NFL od czasu, gdy w 2021 roku liga obejmowała 17 meczów. Przez większość lat Panthers będą mieć co najmniej numer 1 w tabeli. 1 wybór w drafcie jako liniowiec Srebro, ale sprzedali ten wybór Chicago Bears w ramach pakietu, aby awansować i wybrać Younga z pierwszym ogólnym wyborem w tym roku.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Bob Doonan/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *