NFL Playoffs 2023: Nowe zasady nadgodzin po sezonie oznaczają, że lepiej dawać niż otrzymywać

NFL wkrótce rozpocznie swój pierwszy sezon z nowymi zasadami dotyczącymi godzin nadliczbowych, a trenerzy, którzy wygrają na loterii, prawdopodobnie rozważą teraz niezwykły krok wpadnięcia na przeciwnika w godzinach nadliczbowych.

Liga zmieniła zasady dotyczące dogrywek w minionym sezonie poza sezonem w dużej mierze z powodu zakończenia meczu rundy dywizji Bills-Chiefs. the głowy wygrał 42-36 po wygraniu rzutu monetą w dogrywce i zdobyciu pierwszej bramki, co oznacza, że ​​Josh Allen i Faktury Atakujący ani razu nie dotknął piłki w dogrywce.

Tylko w play-off obie drużyny powinny mieć szansę na posiadanie piłki. Dawno minęły czasy wygrywania na loterii, zdobywania przyłożeń i kończenia gry.

A to powinno zmienić podejście trenera do strategii. Zapewnienie ofensywnego posiadania piłki w dogrywce powinno spowodować, że trenerzy powstrzymają swojego kapitana, jeśli wygra on dodatkowe monety.

Wpadnięcie na przeciwnika da drużynie, która wygrała los, możliwość dowiedzenia się dokładnie, czego potrzebuje, aby wygrać lub przedłużyć grę. Da to również drużynie szansę na dokończenie meczu w obronie. I jest bardzo prawdopodobne, że zapewni drużynie lepszą pozycję wyjściową z zatrzymaniem w obronie i kolejnym kopnięciem podczas kickoffu

Wygrywanie rzutu i wybór kopnięcia jest tym, co zawsze dzieje się w uniwersyteckim futbolu. Ale nawet wtedy masz gwarancję rozpoczęcia ofensywnego posiadania piłki na 25 jardzie. Wygrywanie i kopanie w dogrywce NFL (całkiem prawdopodobne) da zwycięskiej drużynie przewagę pozycji wyjściowej nad przeciwnikiem.

Od 2010 roku odbyło się 12 meczów barażowych w godzinach nadliczbowych. Drużyny, które wygrywają rzut monetą, mają w tych meczach bilans 10-2, chociaż tylko siedem z 12, które wygrały rzut monetą, wygrało po pierwszym posiadaniu, a druga drużyna nie była w posiadaniu piłki.

Liga wykorzystała te liczby – 10-2 i siedem na 12 – aby uzasadnić zmiany w zasadach dotyczących godzin nadliczbowych. W rzeczywistości to niesamowita gra Bills-Chiefs wymusiła zmianę.

READ  Cristiano Ronaldo mówi, że „czuje się zdradzony” przez Manchester United

Chiefs wygrali coin-op w dogrywce w meczu o tytuł AFC przeciwko AFC Bengale I nadal przegrywa mecz. W kontrowersyjnej grze NFC Championship pomiędzy święci I barany Po sezonie zasadniczym 2018 Saints wygrali rzut monetą po dogrywce i przegrali mecz.

W 12 meczach po dogrywce od 2010 roku ani razu drużyna nie wygrała rzutu monetą po dogrywce i nie zdecydowała się kopnąć przeciwnika. A według TruMedia od 2017 roku tylko jeden zespół wybrał tę trasę w sezonie zasadniczym.

W 2019 roku Mike Tomlin wybrał to o godz StalowcyTydzień 5 mecz vs wrony. Mason Rudolph, który grał główną rolę na początku sezonu z powodu kontuzji Bena Roethlisbergera, doznał wstrząsu mózgu w połowie trzeciej kwarty i został zastąpiony przez Devlina Hodgesa. Do końca regulaminowego czasu Steelers zdobyli zaledwie sześć punktów.

Przy silnym wietrze w Pittsburghu i osłabieniu ofensywy, Tomlin postanowił kopnąć Ravens i pozwolić im grać pod wiatr po wygraniu dogrywki. Oznacza to, że zatrzymanie w obronie prawdopodobnie zwróci piłkę Steelersom z lepszą pozycją w polu i wiatrem w plecy. W końcu Steelers grzebali w pobliżu pomocy po tym, jak zostali zatrzymani, a Ravens strzelili z gry z 46 jardów, aby wygrać.

Nowe zasady rozpoczynania pracy w godzinach nadliczbowych obejmują okresy 15-minutowe zamiast 10-minutowych dogrywek w sezonie zasadniczym. Jeśli drużyna, która pierwsza dostała piłkę, nie zdobędzie przyłożenia lub jeśli wynik jest remisowy po tym, jak każda z drużyn miała piłkę, następny wynik wygrywa. (Jeżeli drużyna będąca w posiadaniu piłki jako pierwsza wykona zabezpieczenie przy początkowym posiadaniu, wygrywa drużyna rozpoczynająca.)

Każda drużyna będzie miała trzy przerwy na żądanie w każdej „połowie”. Chociaż technicznie nie ma dwóch połówek, jak to jest w przepisach, dwie dogrywki liczyłyby się jako jedna połowa pod każdym względem. Oznacza to również, że pod koniec drugiej dogrywki nastąpi dwuminutowe ostrzeżenie, chociaż jest mało prawdopodobne, aby do tego czasu wyłoniono zwycięzcę. Nie będzie też wyzwań dla trenerów w godzinach nadliczbowych.

READ  Logan Sargent z Williamsa wycofał się z Grand Prix Azerbejdżanu po incydencie w kwalifikacjach w serii rzutów karnych

Od sezonu 2019 odbyły się cztery mecze w godzinach nadliczbowych, więc liga ma średnio więcej niż jeden mecz na sezon. Biorąc pod uwagę ligę, w której właśnie rozegrano najwięcej meczów rozstrzygniętych różnicą sześciu punktów lub mniej, a także najwięcej meczów w obrębie jednego punktu w czwartej kwarcie, możliwe jest, że te zasady dotyczące dogrywek mogłyby obowiązywać po sezonie.