Nie przegap! W ten weekend nadszedł czas koniunkcji planeta-księżyc

Połączyć Czas! To jest widok półkuli północnej. Widok na półkulę południową poniżej jest jeszcze lepszy. Księżyc, jasna Wenus oraz słaby Mars i Saturn zbiegają się 27 i 28 marca 2022 r. w kręgu 8 stopni. Ilustrowane przez Johna Jordina Cossa.

27 i 28 marca rano

W porannym niebie 27 i 28 marca 2022 r. można nadrobić zaległości Trzy kwarty Księżyc przechodzi przez trzy planety. Planety są blisko rzędu Spinki do mankietów. Wenus jest najjaśniejszą planetą, z dwiema słabymi planetami w pobliżu, Saturnem poniżej i Marsem na zachodzie.

W niedzielny poranek 27 marca Księżyc zbliża się do Marsa na kopule nieba. Tego ranka księżyc będzie o około 25% jaśniejszy i poruszający się Nów 1 kwietnia.

Ale scena 28 marca jest naprawdę oszałamiająca. Następnie Księżyc, jasna Wenus oraz przyćmiony Mars i Saturn zbiegają się razem w kole o średnicy 8 stopni w kopule nieba. Ponieważ to jest Ubywający księżyc, którego siatka jest cieńsza niż poprzedniego ranka, świeci tylko około 16%. Kwartet robi piękne zdjęcie. Otrzymasz lepszy obraz, Prześlij to do nas!

Uwaga dla użytkowników teleskopu: słaba kometa, 22P / Kopff27 i 28 marca są również w pobliżu planet. Ale w 11 poziomA o świcie potrzebujesz teleskopu, aby to uchwycić, a także ciemnego nieba i doświadczenia widzenia przyćmionych obiektów.

Czas połączenia: planety i księżyc

Są planety Połączyć Księżyc ubywa tego marcowego poranka. Ponadto Wenus i Saturn zbiegają się 29 marca. We wszystkich tych kombinacjach, w podanym poniżej czasie, oba produkty są identyczne. Prawy wysięgnik (Jak długość geograficzna na niebie w wyimaginowanym punkcie nieba wokół Ziemi). Oto szczegóły:

Wtorek jest godzina szesnasta Stopni Na północ od księżyca 3 UTC 28 marca
Wenus jest w siódmym roku Stopni Na północ od księżyca 10 UTC 28 marca.
Saturn to 4 Stopni Na północ od księżyca 12 UTC 28 marca.
Wenus 2 Stopni Na północ od Saturna 13 UTC 29 marca.

Widok z półkuli południowej

Widok z półkuli południowej jest jeszcze lepszy, ponieważ ścieżka zaćmienia przecina się pod stromym kątem do horyzontu. Nie tylko widzisz Wenus, Marsa i Saturna przy księżycu, ale także możesz zobaczyć Jowisza przed wschodem słońca.

READ  Inwazja Rosji na Ukrainę testuje suwerenną retorykę Chin
Wenus powyżej, Mars i Saturn, Jowisz blisko horyzontu, Księżyc po prawej.
Poranne niebo 28 marca dla tych, którzy patrzą w niebo na półkuli południowej. Masz szczęście! Ponieważ zaćmienie – czyli droga Słońca, Księżyca i planet na naszym niebie – tworzy w jesienne poranki stromy kąt z horyzontem świtu, a akcje toczą się bezpośrednio nad wschodem słońca, ale nie z jednej strony dla człowieka. Półkula północna. Ilustrowane przez Johna Jordina Cossa.

Konkluzja: Połącz poranne planety Wenus, Mars i Saturn, aby zobaczyć Księżyc krążący 27 i 28 marca 2022 r. Na półkuli południowej można również zobaczyć Jowisza.

Przeczytaj: Przewodnik po Earthsky Night Sky na marzec-kwiecień 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.