Niedawne wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: komunikaty na żywo

Moskiewska giełda poinformowała w sobotę, że główna giełda w kraju zostanie zamknięta do 18 marca przyszłego tygodnia. Giełda nie otworzyła się od 25 lutego, dzień po inwazji i krótko przed premierą Zachodu. Ukaranie sankcji na system finansowy Rosji.

Zawieszenie opóźnia bolesną kalkulację inwestorów w rosyjskie akcje. Akcje rosyjskich spółek notowanych na międzynarodowych rynkach, takich jak Londyn i Nowy Jork, gwałtownie spadły, ponieważ handel w Rosji zamarł. Firmy w Rosji mocno ucierpią, ponieważ gospodarka kręci się wokół skutków wojny z Ukrainą, w tym sankcji, wypędzenia zachodnich inwestorów i łańcuchów dostaw oraz trudności w imporcie istotnych części i towarów.

Oddzielnie moskiewska giełda poinformowała, że ​​Vadim Kulik, członek rady dyrektorów VTB Bank of Russia, ustąpi ze stanowiska w komitecie nadzoru nad transakcjami.

Wiceprezes i Przewodniczący Rady Dyrektorów Banku VTB. Gulick był jednym z 10 takich członków zarządu zatwierdzonych przez Departament Skarbu USA w piątek. VTB Bank, druga co do wielkości instytucja finansowa w Rosji, został zatwierdzony 24 lutego.

Raport z wymiany w Moskwie Pan Gulick nie podał przyczyny swojej rezygnacji. Rzecznicy VTB i Exchange nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

MSCI Inc. Inni dostawcy indeksów w ostatnich dniach zrzucili rosyjskie akcje z globalnych benchmarków, wpływając na miliardy dolarów inwestycji monitorujących rynki światowe.

Na celowniku znalazł się również rosyjski bank centralny. Bank Rozwiązań Międzynarodowych, znany również jako Centralny Bank Banków Centralnych, przestał wykorzystywać Rosję do swoich usług po zachodnich sankcjach.

READ  Burza piaskowa w Montanie zabija co najmniej 6, w tym dwoje dzieci, powoduje ogromny pileup na autostradzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *