Niepokój związany z handlem minął i Lakers zdobyli 87 punktów w pierwszej połowie, pokonując Pelicans

Pod koniec bardzo emocjonalnego dnia dla organizacji Lakers Anthony Davis powiedział, że on i jego koledzy z drużyny mogą wziąć długi i głęboki oddech.

Oprócz odsłonięcia pomnika Kobego Bryanta – Bryant był jednym z najbardziej szanowanych mentorów Davisa – w czwartek zakończył się burzliwy sezon reklamowy, który trwał kilka miesięcy. Plotki rozeszły się w połowie grudnia, kiedy Lakers zaczęli mieć trudności, a w pierwszym tygodniu lutego gracze zespołu stali się stałym elementem witryn handlu elektronicznego.

„Cieszę się, że ten dzień się skończył” – powiedział Davis późnym wieczorem w czwartek. „To może sprawić, że będzie trochę dziwnie, gdy nadejdzie termin ostatecznej transakcji, kiedy chłopaki słyszą swoje nazwiska w plotkach, a jeśli tak się stanie, to się nie stanie. Może to mieć na chłopaków wpływ. Dlatego cieszę się, że to już koniec”.

Czytaj więcej: Blaschke: Pomnik Kobego Bryanta doskonale odzwierciedla inkluzywność i bunt legendy Lakers

„Jesteśmy, kim jesteśmy. Mamy, kogo mamy. Musimy wymyślić, jak zdobyć więcej zwycięstw i awansować w rankingach”.

Dla graczy takich jak Davis i LeBron James ostatecznym terminem wymiany jest znalezienie najlepszego dopasowania. Reszta listy dotyczy tego, jak łatwo jest zmienić życie, gdy nagle udajesz się do Charlotte lub Orlando.

W piątek, gdy upłynął termin, drugoplanowa obsada Lakersów z pewnością wyglądała jak grupa, która straciła trochę na wadze po zwycięstwie 139-122 nad New Orleans Pelicans na Crypto.com Arena.

Faulowe kłopoty ograniczyły Davisa, który zdobył 20 punktów. James był raczej dystrybutorem, ponieważ miał do zdobycia 21 punktów i 14 asyst.

Rui Hachimura, Austin Reeves i D'Angelo Russell? Łącznie zdobyli 78 punktów, wykorzystując prawie 60% celnych strzałów z gry, a Lakers zdobyli 87 punktów w pierwszej połowie, co było jednym z ich najlepszych ofensywnych występów w sezonie.

READ  Bruce Arian z Boxa o handlu Tomem Bradym, jeśli wróci z emerytury: „Nie, zły interes”

„Myślę, że to był po prostu dowód na to, że graliśmy we właściwy sposób” – powiedział Reeves. „…Graliśmy mocno i byliśmy naprawdę zdecydowani.”

Wolny agent Spencer Dinwiddie, którego Lakers ścigają na rynku wykupów po tym, jak został zwolniony przez Toronto Raptors, był obecny na meczu, spotkał się z dyrektorem generalnym Robem Pelinką i po meczu wszedł do szatni Lakers.

Powszechnie uważa się, że finalistami strażnika są Lakers i Dallas Mavericks, których Dinwiddie odwiedził w czwartek.

Czytaj więcej: Lakers odsłonili pomnik Kobe Bryanta, aby uczcić jego „nieśmiertelne” dziedzictwo.

Występ drugoplanowej obsady Lakersów miał miejsce tego wieczoru, kiedy mieli nadzieję uniknąć utraty gardy Maxa Christiego przez dłuższy czas. Trener Darvin Hamm powiedział, że Christie, który w czwartek wieczorem doznał kontuzji kostki, przeszedł rezonans magnetyczny.

Christie nie grał w piątek, ale wydawało się, że nie utyka.

Zespół powiedział również, że obrońca Cam Reddish otrzymał zgodę na rozpoczęcie wzmacniania składu w nadziei na powrót do gry po przerwie na Mecz Gwiazd NBA.

Zapisz się na nasz cotygodniowy biuletyn poświęcony wszystkiemu, co dotyczy Lakers.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Los Angeles Times.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *