Noc dumy zostaje przerwana przez pilotów Iwana Proworowa, powołując się na religię

Obrona Philadelphia Flyers Iwan Proworow We wtorek wieczorem nie wziął swoich rolek, ponieważ odmówił założenia ciepłej koszulki drużyny LGBTQ+ Pride Night, powołując się na swoje przekonania religijne.

26-letni Provorov powiedział dziennikarzom po tym, jak Flyers pokonali u siebie Anaheim Ducks 5:2, że jego wyborem było „pozostanie wiernym sobie i mojej religii”, którą opisał jako rosyjskie prawosławie.

„Szanuję wszystkich. Szanuję wybory każdego” – powiedział.

Przed meczem Flyers nosili koszulki z motywem Pride i używali kijów owiniętych tęczową wstążką, które są sprzedawane na aukcji przez organizacje charytatywne Flyers, a dochody przeznaczone są na ich wysiłki na rzecz rozwoju gry w różnych społecznościach.

Provorov był jedynym zawodnikiem Flyers, który po meczu nie miał koszulki ani kija na licytację.

The Flyers wydali oświadczenie przed komentarzami Proworowa po meczu:

„The Philadelphia Flyers są zaangażowani w integrację i dumni ze wspierania społeczności LGBTQ+. Wielu naszych graczy aktywnie wspiera lokalne organizacje LGBTQ+ i jesteśmy dumni, że w tym roku ponownie będziemy gospodarzami naszej corocznej Pride Night. The Flyers będą nadal silnymi orędownikami na rzecz integracji i społeczności LGBTQ+”.

NHL nie wydało oświadczenia w tej sprawie we wtorek wieczorem.

John Tortorella, trener Flyersów, powiedział, że nie ma nic przeciwko podrapaniu Proworowa za brak rozgrzewki.

„Dzięki Provy jest wierny sobie i swojej religii” – powiedział trener pierwszego roku Flyers. „Ma to związek z jego wiarą i religią. To coś, co szanuję w Provy: zawsze jest wierny sobie. Na tym właśnie jesteśmy”.

Tortorella już wcześniej pojawiał się na pierwszych stronach gazet na temat swojego stanowiska w sprawie protestów przed meczem. W 2016 roku powiedział, że każdy z jego zawodników, który nie przeciwstawi się hymnowi narodowemu, pozostanie na ławce rezerwowych do końca meczu. Zmienił to stanowisko po tym, jak był świadkiem protestów przeciwko niesprawiedliwości rasowej w 2020 roku, mówiąc, że nie będzie już karał graczy, którzy protestowali przed meczem.

READ  Wyniki koszykówki uniwersyteckiej, terminarz, rankingi NCAA top 25, dzisiejsze mecze: UNC, Gonzaga w akcji

„Mam nadzieję, że jeśli zawodnik będzie chciał zaprotestować podczas hymnu narodowego, przyniesie to do mnie i porozmawiamy o tym, opowiesz mi o swoich pomysłach i tym, co chce zrobić. Stamtąd zaniesiemy to do Athletic” – powiedział Tortorella w tamtym czasie Athletic.

Messages to You Can Play, kampania aktywizmu społecznego, która współpracuje z NHL od 2013 roku, oraz Philadelphia Falcons, program piłkarski LGBTQ+, który był zaproszonym gościem Flyers na mecz, nie zostały przywrócone.

Imprezy związane z dumą są częścią całorocznej inicjatywy NHL i NHLPA „Hockey for All”.

„Od ponad dekady NHL wzmaga wysiłki, aby przez cały rok wspierać społeczność LGBTQ+ na lodzie i poza nim” — powiedział Kim Davis, starszy wiceprezes NHL, podczas Miesiąca Dumy w 2022 roku.

The Flyers od lat wspiera społeczność LGBTQ+. Maskotka Gritty słynie z udziału w paradzie dumy w Filadelfii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.