Nowa mapa pokazuje wszystkie rzeczy we wszechświecie

Naukowcy wykorzystali dane z Dark Energy Survey i Antarctic Telescope, aby ponownie obliczyć całkowitą ilość i rozmieszczenie materii we wszechświecie. Odkryli, że we wszechświecie jest około sześć razy więcej ciemnej materii niż zwykłej materii, co pokrywa się z wcześniejszymi pomiarami.

Ale zespół odkrył również, że materia była mniej skupiona, niż wcześniej sądzono, odkrycie opisane szczegółowo w Usiadł od trzy Wszystkie prace badawcze zostały opublikowane w tym tygodniu w Physical Review D.

the Badanie Ciemnej Energii obserwuje fotony światła w zakresie widzialnym; the Teleskop Bieguna Południowego Światło jest widoczne w zakresie fal mikrofalowych. Oznacza to, że Teleskop Bieguna Południowego obserwuje kosmiczne mikrofalowe promieniowanie tła – najstarsze promieniowanie, jakie możemy zaobserwować, datowane na około 300 000 lat po Wielkim Wybuchu.

Zespół przedstawił zestawy danych z przeglądów na dwóch mapach nieba; Następnie nałożyli na siebie dwie mapy, aby zrozumieć pełny obraz rozkładu materii we wszechświecie.

powiedział Eric Baxter, astronom z University of Hawaii i jeden ze współautorów artykułu badawczego Uwolnienie. „Wysoka dokładność i solidność źródeł odchyleń nowych wyników stanowi szczególnie przekonujący przypadek, że możemy zacząć odkrywać dziury w naszym standardowym modelu kosmologicznym”.

Ciemna materia Coś We wszechświecie nie możemy tego bezpośrednio obserwować. Wiemy, że istnieje dzięki efektom grawitacyjnym, ale nie możemy tego zobaczyć inaczej. Ciemna materia stanowi około 27% wszechświata, Według CERN-u. (Zwykła materia stanowi około 5% całkowitej zawartości wszechświata). Pozostałe 68% Składa się z ciemnej energii, niepotwierdzonej jeszcze kategorii równomiernie rozmieszczonej we wszechświecie i odpowiedzialnej za przyspieszającą ekspansję wszechświata.

Teleskop Bieguna Południowego.

Dark Energy Survey ma jeszcze trzy lata danych do przeanalizowania, a Teleskop Bieguna Południowego przygląda się obecnie kosmicznemu mikrofalowemu tle. Tymczasem Teleskop Kosmologiczny Atacama (wysoko na chilijskiej pustyni o tej samej nazwie) prowadzi obecnie bardzo czuły przegląd tła. Dzięki nowym mikrodanym śledztwa, Naukowcy mogą być w stanie umieścić plik standard kosmologiczny Przykład trudnego testu.

W 2021 roku Atacama Teleskop pomógł naukowcom wymyślić a Nowo dokładny pomiar Dla wieku wszechświata: 13,77 miliarda lat. Dalsze badanie kosmicznego mikrofalowego tła może również pomóc naukowcom poradzić sobie z napięciem Hubble’a, nieporozumieniem między dwoma najlepszymi sposobami pomiaru rozszerzania się Wszechświata. (W zależności od tego, jak to zmierzysz, naukowcy wymyślili dwie różne liczby określające tempo tej ekspansji.)

W miarę jak metody obserwacyjne stają się coraz dokładniejsze, a coraz więcej danych jest gromadzonych i analizowanych, informacje te mogą zostać wprowadzone z powrotem do większych modeli kosmologicznych, aby określić, gdzie popełniliśmy błąd w przeszłości i poprowadzić nas do nowych kierunków badań.

Więcej: Fizycy twierdzą, że antymateria może z łatwością podróżować przez naszą galaktykę

READ  Nowe laboratorium w USA tworzy kopie atomów, które nie zostały zarejestrowane na Ziemi | Fizyka cząsteczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *