Nowe zdjęcia pokazują Johna Glenna okrążającego Ziemię w 60. rocznicę jego założenia

W niedzielę przypada 60. rocznica NASA Astronauta John Glenn Został pierwszym Amerykaninem, który okrążył Ziemię.

20 lutego 1962 r. członek Mercury Ships wystartował na trzyorbitowej misji agencji Mercury-Atlas 6 na pokładzie statku kosmicznego o nazwie Friendship 7.

Nowe zdjęcia opublikowane w Fox News pokazują pracę – i Glenna – bardzo szczegółowo.

Zdjęcia, które stworzyłem Autor „Apollo Remastered” Andy Saunderswykorzystując materiał źródłowy dostarczony przez Stephena Slatera, który kieruje działem badań i produkcji archiwum „Apollo 11”.

Saunders, który ma Wcześniej ponownie udostępnione zdjęcia Z lądowania na Księżycu Apollo 15 regularnie publikuje nowe zdjęcia Świergot A Instagram.

Aby wyprodukować każde nowe zdjęcie, Saunders powiedział Fox News, że ułożył na sobie setki klatek filmu w kilku obszarach filmu – „uśredniając” szum obrazu – i „zszyjąc” klatki razem, przy czym każde zdjęcie zawierało więcej niż 1000 przykładowych obrazów. Wyjście zostało następnie zbudowane przy użyciu technik przetwarzania cyfrowego.

Glenna można zobaczyć, jak czeka na start przez ponad dwie godziny przed lotem w kosmos, a także na orbicie, obserwując dopalacz i krzywiznę Ziemi.

Według NASApierwsza próba startu 27 stycznia została przełożona z powodu gęstych chmur, które uniemożliwiłyby monitorowanie wznoszenia się rakiety.

Problemy mechaniczne i pogodowe spowodowały dalsze opóźnienia.

Autor „Apollo Remastered” Andy Saunders stworzył obrazy misji Mercury-Atlas 6 przy użyciu materiału źródłowego dostarczonego przez Stephena Slatera.
NASA/Andy Saunders; Źródło cyfrowe: Stephen Slater

Glenn wszedł na pokład kapsuły w kompleksie startowym 14, który jest teraz Space Force Station Canaveral na Florydzie.

Po dodatkowych opóźnieniach, po prawie czterech godzinach spędzonych w kapsule, odliczanie osiągnęło zero o godzinie 9:47 EDT, a trzy główne silniki rakiety Atlas zapaliły.

Cztery sekundy później rakieta wspięła się nad platformę startową, a dwie minuty i dziewięć sekund później dwa silniki rozruchowe wyłączyły się i zostały odrzucone.

Po kontynuowaniu pracy z mocą centralnie zamontowanego silnika napędowego, w ciągu pięciu minut i jednej sekundy lotu, marszowy silnik wyłączył się, a Friendship 7 zepsuł się po dwóch sekundach.

READ  Jak zobaczyć zieloną kometę zbliżającą się do nas po raz pierwszy od 50 000 lat

Glenn był na orbicie i obrócił Friendship 7, puszczając osłonę termiczną w kierunku lotu.

Glenn zrobił zdjęcia i zdał relację ze stanu swojego i statku kosmicznego, z powodzeniem kontrolując wysokość kapsuły i biorąc tubkę soku jabłkowego i pigułek z ksylitolem, zanim otrzymał zgodę na drugą orbitę.

człowiek na Księżycu.
Andy Saunders udostępnił wcześniej przeprojektowane obrazy lądowania na Księżycu Apollo 15.
NASA/Andy Saunders; Źródło cyfrowe: Stephen Slater

Kiedy Glenn przelatywał nad przylądkiem Canaveral na początku swojej drugiej orbity, obserwatorzy zauważyli sygnał, że worek do lądowania statku kosmicznego się rozciągnął, co oznacza, że ​​osłona termiczna wymagana do ponownego wejścia na orbitę nie jest już na swoim miejscu.

Chociaż inżynierowie wierzyli, że sygnał był błędem, opracowali plan zachowania pakietu retrorakiet po modernizacji, aby paski utrzymywały osłonę termiczną na miejscu.

Glennowi, któremu nie poinformowano wprost o tej sprawie, doradzono, aby upewnić się, że przełącznik zwalniający poduszkę lądowania jest w pozycji „wyłączonej”.

Dostał zielone światło, aby przejść na trzecią orbitę, a kontrolerzy poinstruowali Glenna, aby włączył automatyczny przełącznik worka do lądowania i utrzymywał tylną torbę na miejscu po modernizacji, jeśli światło powinno się zapalić.

Glenn poinformował, że podczas manewrów pozycyjnych nie słyszał odgłosów uderzeń, które wskazywałyby na rozłożoną poduszkę do lądowania.

W pobliżu Kalifornii statek kosmiczny wystrzelił trzy reaktory, aby spowolnić swoją prędkość, a inżynierowie uważnie obserwowali powrót Friendship 7 do ziemskiej atmosfery.

krąży wokół księżyca.
Przeprojektowany obraz z lądowania na Księżycu Apollo 15.
NASA/Andy Saunders; Źródło cyfrowe: Stephen Slater

Zgodnie z planem, na cztery minuty i 20 sekund wystąpiła chwilowa przerwa w łączności radiowej, gdy statek kosmiczny przeleciał przez górną warstwę atmosfery, a Glenn opisał powrót jako „prawdziwą kulę ognia na zewnątrz”, podczas gdy części tylnej walizki spłonęły.

Ręcznie kontrolował wysokość statku kosmicznego, ostatecznie wyczerpując jego zapas paliwa.

Na 28 000 stóp wcześnie pojawił się ruchomy baldachim, a na 10 800 stóp podążył za nim czerwono-biały, 63-metrowy baldachim główny.

READ  Część słońca wschodzi, co zaskakuje naukowców

Friendship 7 wylądował w pobliżu wyspy Grand Turk o 14:43 czasu wschodniego.

Lot Glenna trwał cztery godziny 55 minut i 23 sekundy.

Najbliższy statek, niszczyciel USS Noah, zakończył wychodzenie z wód, a proces wydobycia trwał 21 minut.

Johna Glenna.
Zdjęcia pokazują Johna Glenna, który czekał na start przez ponad dwie godziny przed lotem kosmicznym, a także na orbicie.
NASA/Andy Saunders; Źródło cyfrowe: Stephen Slater

Glenn wysadził boczny właz, a lekarze eskortowali go do izby chorych na statku na badania lekarskie. Następnie poleciał na Wyspę Wielkich Turków, gdzie dotarł tam po około pięciu godzinach pluskania wodą.

Później prezydent John F. Kennedy Distinguished Service Medal NASA.

Po trasie koncertowej 23 lutego 1963 r. NASA oficjalnie przekazała Friendship 7 Smithsonian Institution w Waszyngtonie.

Kiedy miał 77 lat w 1998 roku, Glenn miał szansę ponownie latać z sześcioma astronautami Na pokładzie lotu wahadłowego STS-95 Discovery.

Glennie, Kto urodził się w Ohio? 18 lipca 1921 został później senatorem USA i piastował to stanowisko przez 25 lat. Pracował również ze studentami studiów licencjackich na Ohio State University.

Glenn był pilotem piechoty morskiej podczas II wojny światowej, walczył w wojnie koreańskiej i został pilotem testowym samolotów, ustanawiając rekord prędkości w 1957 r. podczas lotu z Los Angeles do Nowego Jorku, który trwał niecałe 3,5 godziny.

Zmarł w Columbus w stanie Ohio8 grudnia 2016 w wieku 95 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *