Nuggets prowadzą 2: 0 w porównaniu z Lakers: Denver wprowadza poprawki do przełącznika

Napisane przez Jovana Buha, Nicka Kosmaidera i Tony’ego Jonesa

Denver Nuggets pokonali Los Angeles Lakers 108:103 w drugim meczu finałów Konferencji Zachodniej w czwartek u siebie, po dobrym występie w drugiej połowie i obejmując prowadzenie 2:0 w serii. Oto, co musisz wiedzieć:

• Jamaal Murray prowadził Nuggets z 37 punktami – 23 z nich w czwartej kwarcie – 11 z 24, w tym sześć gier za 3. Nikola Jokic miał 23 punkty, 17 zbiórek i 12 asyst, awansując na trzecie miejsce w historii w potrójnych play-offach gra podwójna (13).
  • LeBron James i Austin Reeves zdobyli po 22 punkty. Rui Hachimura dodał 21 punktów z ławki, pomagając Lakers w zdobyciu pięciopunktowej przewagi po pierwszej połowie.
  • Los Angeles wypadło 23 z 26 z linii rzutów wolnych, podczas gdy Denver 16 z 18.
  • Trzeci mecz rozpocznie się w sobotę o 20:30 ET w Los Angeles.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Nowelizacja wypłaca dywidendę Nuggets

Trener Nuggets, Michael Malone, zmienił styl odpoczynku Gokicia i opłaciło się to Denver. MVP zwykle wypada dwukrotnie na początku czwartej kwarty. Gdy Nuggets prowadzili 79-76 w końcowej fazie, Malone zdecydował się zostawić Jokica na parkiecie. A obecność Jokica, która w dużym stopniu zwróciła uwagę obrony Los Angeles, pomogła rozpocząć potężną falę czwartej kwarty od Murraya, który miał 23 punkty w tym okresie.

Kiedy Jokić wszedł na ławkę rezerwowych o godzinie 9:38 w czwartej kwarcie, by odpocząć dwie minuty, a Nuggets dwie minuty przegrywali, ogrzewanie Murraya działało dobrze, pomagając Denver w zwycięstwie w tym, co mogło być ryzykownym odcinkiem bez gwiezdnego środka. Zwycięstwo Denver bez rzutu karnego Jokica w ostatniej tercji było świadectwem błyskotliwości Murraya i determinacji Denver w meczu 2. – Kosmider

Ponieważ mecz 2 był tak ważny, Malone po raz pierwszy po sezonie nieco ograniczył swoją rotację. W rzeczywistości grał dziewięciu mężczyzn, kiedy grał ośmiu. Ale Reggie Jackson zagrał tylko trzy minuty – z powodu faulu z Kentaviusem Caldwellem Popem – a wschodząca gwiazda Christian Brown zagrał nieco ponad cztery minuty. Jeff Green grał 15 minut, ale był to zasadniczo sześcioosobowy mecz, w którym Bruce Brown grał 37 minut z ławki.

READ  Minnesota Twins umieściła wschodzącą gwiazdę Joe Ryana na liście osób zarażonych COVID-19

Jokić zagrał całą trzecią kwartę i po raz pierwszy w serii zagrał w czwartej kwarcie. Malone powiedział, że podjął tę decyzję, ponieważ Lakers w drugiej kwarcie prowadzili 10: 0, pokonując Jokicia. „Pod koniec meczu byliśmy zmęczeni” – powiedział Murray. – Mogliśmy powiedzieć, że oni też byli zmęczeni. – Jonesa

LA dostosowuje się z różnymi rezultatami

Los Angeles zmieniło swój początkowy skład po dwóch katastrofalnych okresach w meczu 1. Według NBA.com, nowy skład – początkowy skład Anthony’ego Davisa, Jamesa, Jareda Vanderbilta, Reevesa i D’Angelo Russella – radzi sobie lepiej, ale nadal jest pokonany trzema punktami w 14 minut. Lakers uderzali również Jamesa w Jokica przez część trzeciej kwarty i większą część czwartej kwarty, co działało dobrze, ponieważ James odegrał kluczową rolę w utrzymaniu dwukrotnego MVP do 9 z 21.

Lakers nie mieli odpowiedzi na Murraya, chociaż zdobył te 23 punkty w czwartej kwarcie. Gdy Hachimura i Dennis Schroeder sprawdzali go, Murray zawahał się w swoich podaniach i dryblingu. Jego strzał przeciwko grupie obrońców był znakomity – i to on był twórcą różnicy w tym zaciętym meczu. – Poha

Lakers są puści

Lakers wzdęli się, gdy ten mecz trwał, skumulowany efekt dwumiesięcznego przyspieszenia – Los Angeles zasadniczo grało z intensywnością stadionową przez osiem prostych tygodni przed meczem wstępnym – do finałów konferencji. Dodajmy do tego codzienny charakter ostatnich dwóch inningsów, szybki, szybki styl gry Denver, dwuosobową grę Jokiego i Murraya, a Lakersom niewiele zostało w zbiorniku, gdy Nuggets wycofali się w czwartej. Brakowało im strzałów punktowych na obręczy i otwierania na szerokość 3 sekund na odcinku gry, który normalnie mieliby. Przegrywali w zbiórkach i stratach. W trzecim meczu ich sezon jest zagrożony – żadna z drużyn nie odrobiła straty w serii 3:0 – mają 48 godzin na znalezienie sposobu na pokonanie zmęczenia. – Poha

Oświadczenie o wygranej w Denver?

Folia na ramieniu bryłek jest tak szeroka jak cała plenerowa. Teraz, prowadząc 2: 0, Malone zakwestionował narrację narodową, która sugerowała, że ​​Lakers „znaleźli coś” w przegranej meczu 1 we wtorek wieczorem. „Nie potrzebujemy uwagi mediów” – powiedział Joki, ale Nuggets byli wyraźnie zdenerwowani, że ich zwycięstwo w meczu 1 nie było historią, która wyszła z meczu 1. W szatni Denver próbował bagatelizować jazdę, ale z pewnością odegrała rolę. .

READ  Detroit Lions i David Montgomery zgadzają się na 3-letnią umowę o wartości 18 milionów dolarów

Teraz Denver skupia swoją uwagę na meczu nr 3 w sobotę, w którym wygrana pozwoliłaby Nuggetsom zapanować nad serią. – Jonesa

Punkt kulminacyjny gry

Kluczowe statystyki

Jokić został pierwszym zawodnikiem w historii NBA po sezonie z czterema 20-punktowymi triple-double, Według statystyk i informacji ESPN. Zdobył 34 punkty w meczu 1, 32 w meczu 6 półfinałów konferencji przeciwko Phoenix i 29 w meczu 5.