Nuggets spadają na 15. miejscu, Timberwolves zamykają thriller za triple-double Nikoli Jokicia

Denver Nuggets awansowali do drugiej rundy. (AAron Ontiveroz/The Denver Post za pośrednictwem Getty Images)

Minnesota Timberwolves nie byli gotowi na sezon, który kończy się we wtorek.

Denver Nuggets to nie obchodziło.

Po dramatycznym zwycięstwie w meczu 4. w dogrywce, aby przedłużyć serię, Timberwolves otworzyli 15-punktową przewagę w pierwszej kwarcie w meczu 5. Ale wysoko rozstawione Nuggets ostatecznie zrobiły to, czego oczekiwano od nich u siebie.

Odpowiedzieli na wczesny deficyt, prowadząc 48-47 do przerwy, a następnie powstrzymali późny rajd Timberwolves, wygrywając 112-109 i zapewniając sobie zwycięstwo 4-1. Prowadził Nikola Jokić z triple-double. Na 28 sekund przed końcem pomogło zagranie za 3 punkty Jamala Murraya na talerzu.

Timberwolves mieli ostatnią szansę, tracąc trzy punkty z piłką na 2,5 sekundy przed końcem. Ale 3 Anthony’ego Edwardsa odbiło się od obręczy, gdy zabrzmiał dzwonek.

Zwycięstwo Nuggets ustawia mecz drugiej rundy ze zwycięzcą pomiędzy Los Angeles Clippers i Phoenix Suns. Timberwolves gonili za pierwszym zwycięstwem w play-offach od 2004 roku.

Denver musiał o to walczyć. Edwards zdobył osiem z pierwszych 13 punktów Minnesoty, gdy Timberwolves otworzyli prowadzenie 27-12. Po pierwszej kwarcie prowadzili 29:22.

Ale Jamal Murray trzymał Nuggets blisko i ostatecznie doprowadził ich do krawędzi przerwy jednym punktem w 16-punktowej pierwszej połowie. Wykonał wyróżniający się bloczek z nieprawdopodobnym unoszeniem się nad głową, plecami do kosza.

Tymczasem Michael Porter Jr. nie zdołał przebić tablicy wyników w ciągu dwóch kwart. Po przerwie gra była zacięta i w trzeciej kwarcie był remis 77:77. Porter nie zdobył gola po stracie swoich pierwszych siedmiu bramek, ale przerwał suszę wsadem i powiększył prowadzenie Denver do 84-80.

Nuggets utrzymywali przewagę przez większą część czwartej kwarty, w tym prowadzenie 102-96 na 2:58 przed końcem. Jednak prowadzenie Timberwolves 6:0 zostało ograniczone przez jedno z kopnięć Edwardsa i zremisowało na 102:102. Jumping Carl Anthony Towns ponownie wyrównał wynik na 104-104. Ale pięć punktów z rzędu od Gokicia dało Nuggetsom prowadzenie 109-104 na 28 sekund przed końcem meczu.

READ  Wyjaśnienie zwolnień z MLB: W jaki sposób zrzut pensji Aniołów może zmienić wyścig proporczyków

Minnesota utrzymywała presję w ostatnich sekundach gry, ale nigdy nie odzyskała prowadzenia ani nie zremisowała ponownie.

Jokic zakończył z 28 punktami, 17 zbiórkami, 12 asystami, 2 przechwytami i 2 blokami w swoim pierwszym triple-double w serii. Murray poprowadził swój wysiłek punktowy z 35 punktami, 5 asystami i 4 zbiórkami. Porter trafił swoje ostatnie trzy strzały, kończąc z 8 punktami, 10 zbiórkami i 2 przechwytami.

Edwards zakończył znakomitą passę, która dała mu średnio 31,6 punktów z 29-punktowym wysiłkiem, 8 zbiórkami i 7 asystami. Ale spudłował wszystkie swoje trzypunktowe próby, w tym otwarte spojrzenie z szansą na remis po sygnale.

Rudy Gobert miał 16 punktów, 15 zbiórek, 2 bloki i 2 przechwyty. Towns rozegrał prawdopodobnie swój najlepszy mecz w serii, zdobywając 26 punktów, 11 zbiórek, 3 asysty, 1 przechwyt i 1 blok. Ale ani on, ani Joubert nie byli na ziemi w ostatnich sekundach po tym, jak obaj gracze sfaulowali.