Obszar Arlington w Amazonii, dawniej zwany National Landing, próbuje użyć NaLa

Zawieszenie

Początkowo pojawiła się na freebie butelki wody. Potem udał się do tęczowe koszule Miesiąc dumy.

W czerwcu pojawił się na Instagramie jako hashtag, a w tym miesiącu został nagle przyklejony do deski surfingowej, a na trawiastym skrawku w Arlington powstał srebrny Airstream, Ogłaszając dojeżdżającym do pracy, spacerowiczom i biegaczom, którzy kroczą dumnie, ich okolica zyskała zupełnie nowy przydomek: NaLa.

tak, „Krajowe Lądowanie” – termin ukuty przez lokalnych urzędników ds. rozwoju gospodarczego, aby zwabić Amazon do północnej Wirginii cztery lata temu – został skrócony i skrócony do dwusylabowego akronimu, który mówi wszystko i nic naraz.

– Nala? – zapytał Mohsen Abu Helou, siedzący na ławce w pobliżu chaty fałszywego ratownika reklamującego Nala Beach Club w wilgotny wieczór tego tygodnia. „Myślę, że to imię żeńskie. Jak Annala?”

– Czy to musi być coś nowego, co robią? – zastanawiała się 38-letnia Alison Gaul, prawniczka, która spaceruje w pobliżu ze swoją dziesięcioletnią dalmatynką Dottie. – Nie wiem, co do cholery znaczy „Nala”.

„Musiałem spróbować to rozgryźć. To znaczy, pewnie, tak myślę” – powiedział 40-letni Jonathan Edwards, który wrócił do okolicy rok temu do pracy w Amazon. „Nie jestem jego wielkim fanem, szczerze mówiąc.”

National Landing, połączona nazwa ogólna dla tej grupy gmin Północnej Wirginii – Crystal City, Pentagon City i Potomac Yard – podlegała dużo zamieszania Kiedy zadebiutował w 2018 roku, wielu długoletnich mieszkańców odmawiało przyjęcia etykiety, która według nich wyglądała jak firma dla Amazona. (Założyciel Amazon, Jeff Bezos, jest właścicielem The Washington Post.)

Teraz jak dużo AdMo (Adams Morgan) i CoHi (Columbia Heights) przed nim, lub NoMa Wcześniej obszar wydaje się próbować użyć pewnego rodzaju skrótu, który w zależności od tego, kogo zapytasz, jest synonimem albo punktu kulminacyjnego, albo nowego rodzaju miejskiego spokoju.

Rebranding Neighborhood HQ2 Amazon: Alpaca, Mocktails i Flower Crowns dla psów

Tracey Sayegh Gabriel, dyrektor wykonawczy National Landing Business Improvement District (BID), wyjaśniła, że ​​Nala to nic innego jak seria wydarzeń, które jej organizacja organizowała tego lata.

READ  Tesla przyspiesza do 70 mil na godzinę i rozbija się w Greater Columbus Convention Center w Ohio

Obok Klub na plaży – która zaprasza sąsiadów do „zamknięcia oczu i cieszenia się tym letnim wypadem z palcami w piasek” – tam Nala Fitktóry obejmuje zajęcia w plenerze, zajęcia HIIT i jogi oraz Nala w piątki w parkucotygodniowy cykl koncertów z udziałem lokalnych muzyków.

„To akronim, który ma być zabawny i użyteczny” – powiedział Sayegh Gabriel. „W ogóle nie ma zamiaru wprowadzać nowej nazwy dla okolicy”.

Ale inni również przyjęli nieokiełznany akronim: Gabinet dentystyczny w Starej Aleksandrii – oficjalnie poza National Landing – niedawno zmienił nazwę na NaLa Smiles, po części po to, by przyciągnąć nowych klientów Amazon jako pacjentów. („To był lepszy akronim na tablicy i banerach, a to wygląda lepiej” – powiedział Hisham Barakat, właściciel biura).

A Obok społeczny MediaKilku mieszkańców i małych firm również zaczyna używać akronimu dla szybko zmieniającego się obszaru, który już odnotowuje napływ nowych budynków mieszkalnych, restauracji i Przelewy korporacyjne.

„Mamy dużo dumy społeczności, równości i kapitału społecznego w nazwach, które posiadamy. Dlatego jesteśmy naprawdę zaangażowani w regularne używanie 'Crystal City’, 'Pentagon City’ i 'Potomac Yard’, wraz z włączającą nazwą ” National Landing: „To miejsce docelowe, które budujemy”.

Nie oznacza to, że wszyscy inni widzą to w ten sam sposób.

skrót kulturowy

Logika stojąca za „NaLa” nie jest niczym nowym w obszarze DC ani poza nim. Dopóki istniały dzielnice, było wiele sklepów, które mają na celu sprzedaż tych dzielnic i ich potencjalnego kierunku.

„To rodzaj kulturowego skrótu” – powiedział Jeffrey Parker, socjolog miejski z Uniwersytetu w Nowym Orleanie. „Miejsca, które mają taką nazwę, tego rodzaju etykieta, kojarzą się z pewnymi rodzajami udogodnień i pewnymi rodzajami handlu… To bardzo głupie, ale jest markowe. To wzmacnia”.

Powiedział, że jednym z najstarszych przykładów w Stanach Zjednoczonych jest SoHo w Nowym Jorku. Kiedyś był to zrujnowany obszar przemysłu lekkiego Urbaniści zmienili ich nazwy Podczas gdy oni szukali ponownego podziału okolicy, artyści, którzy przejęli jego przestronne lofty.

Nie zaszkodziło, że nowa nazwa wywołała popularność w Londynie, a naśladowcy podążali za dolnym Manhattanem: Tribeca. Koczownik. FiDi.

Ale ponad pół wieku później, kiedy nowojorscy agenci nieruchomości próbowali sprzedawać pseudonimy takie jak „SoHa” (South Harlem) i „SoBro” (South Bronx) poza centrum miasta, niektórzy twierdzili, że poszło za daleko: nawet jeden ustawodawca Zaproponuj rachunek Ukarałoby brokerów, którzy używali wymyślonych nazwisk do sprzedaży nieruchomości.

READ  Naród inflacyjny: Eksperci ostrzegają, że wysokie ceny są tutaj, aby pozostać

Trend – i późniejsze narastanie – Zrób to wewnątrz obwodnicy Po niedługim czasie. Ulica North Massachusetts była Został pomyślnie ponownie ochrzczony „NoMa” z przystankiem na czerwonej linii metra, aby przypieczętować umowę. Inne próby ucichły w obliczu niepowodzeń: ani SONYA (na południe od New York Street), GaP (między Georgia Street a Petworth), ani SoMo (South Adams Morgan) Wydawało się, że utknął.

„Naprawdę łatwo z tego kpić” – powiedział Parker, socjolog miasta, ale „ludzie widzą coś, co raz działa, i trzymają się tego”.

Być może nie jest więc zaskoczeniem, że szał dwuczęściowy dotarł do South Arlington, gdzie ta szybko zmieniająca się dzielnica przez ostatnie cztery lata próbowała zdefiniować, kim jest – i jak powinna się nazywać.

Po dziesięcioleciach bycia znanym jako rodzaj bezdusznego betonowego labiryntu, dzielnice Crystal City (nazwane na cześć żyrandola w foyer lokalnego budynku) i Pentagon City (od pobliskiego domu dla armii amerykańskiej) Szybko zyskała miejską sławę, gdy Amazon ogłosił w listopadzie 2018 r., że przeniesie tutaj swoją drugą siedzibę.

Ale kiedy urzędnicy świętowali nową dzielnicę firmy jako „National Landing”, termin ten, który również rozpłynął się w części aleksandryjskiego placu Potomac, głośną reakcją było: Co?

„Słyszałeś o desantu narodowym?” Wymagany Jeden lokalny blog. „nie jesteś sam.”

Stephanie Landrum opowiada swoją historię wychowania: Kiedy urzędnicy ds. rozwoju gospodarczego w Północnej Wirginii zebrali się w 2017 r., aby złożyć wspólną ofertę loterii w drugiej siedzibie Amazona, propozycja była znana jako „Alexandria-Arlington”.

Ona i jej koledzy przygotowali 285-stronicową broszurę chwalącą zalety tego kwitnącego regionu, aby wysłać ją do Amazon, i tuż przed wydrukowaniem zdali sobie sprawę, że czegoś brakuje – byle co – Pilniej to nazwać.

„Dosłownie spędziliśmy tyle czasu, aby stworzyć wszystko, co dotyczy tętniącej życiem, połączonej społeczności, że dotarliśmy do ostatniego dnia i potrzebowaliśmy podjąć decyzję” – powiedział Landrum, prezes i dyrektor generalny Partnerstwa na rzecz Rozwoju Gospodarczego w Aleksandrii.

READ  Haier's GE Appliances wycofuje dolną zamrażarkę, lodówki z drzwiami francuskimi ze względu na ryzyko upadku

Kryształowe Miasto? To była tylko jedna dzielnica. Lądowanie Potomaku? To się nie trzymało. Landrum powiedziała, że ​​pisała do swojego odpowiednika z Arlington, mając w ręku każdy świąteczny kieliszek wina, kiedy zdecydowali się na „National Landing”.

Nazwa, mająca na celu wywołanie pobliskiego lotniska Reagana, a także długiej listy opcji transportu w okolicy, szybko stała się wszechobecna w odpowiednich biurach, ponieważ w ciągu następnego roku prowadzili tajne rozmowy z Amazonem.

„W pewnym sensie zapomnieliśmy, że reszta świata nie wiedziała, że ​​stworzyliśmy ten tytuł”, powiedział Landrum, kiedy w końcu ogłosili.

Mimo to BID i programista JBG Smith Oboje ją przytuliliUżywając tej nazwy coraz częściej, gdy okolica rozpoczęła fizyczną i kulturową transformację: obok biur Amazon, obszar jest teraz domem dla nowej siedziby Boeinga, a wkrótce także nowego kampusu absolwentów Virginia Tech. Na Potomac Yard (PoYa?) pojawi się nowy przystanek żółtej linii, pierwsza stacja wysypiska dodana do systemu metra od dziesięcioleci, a także kładka dla pieszych łącząca lotnisko z resztą dzielnicy.

Siedząc przy stole piknikowym w pobliżu klubu plażowego NaLa, 36-letni pracownik federalny Robert Feinstein wybuchnął śmiechem, gdy został zapytany o dwa nowe przezwiska z sąsiedztwa.

„Na czym polega problem z „Kryształowym Miastem”?” – zapytał 36-letni Vainshtein, mieszkaniec Aleksandrii, który dojeżdża tu do pracy. „To było „Kryształowe Miasto” od zawsze. Nie sądzę, żeby ludziom się to kiedykolwiek udało. „

Po drugiej stronie stołu, 27-letnia Lauren Callahan powiedziała „NaLa”, nie wspominając już o „National Landing”, też jeszcze jej nie kliknęła. Ale zmiany z tymi nazwami nie są kłopotliwe.

Zauważyła, że ​​jest fanką darmowych bananów, które Amazon rozprowadza w pobliżu niesławnego centrum handlowego Crystal City, a mrożona kawa BID serwowana jest co tydzień w obiekcie oddalonym o kilka metrów.

„Robią miłe rzeczy dla okolicy. To bardzo modna rzecz”, zauważył Callahan. „Kogo znasz? Być może złapie więcej „NaLa” niż „National Landing”. „

„Tak”, sprzeciwił się Vainshtein, „ale zmyślony”.

Zapytałem: „Cóż, co nie zostało wymyślone?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.