Odkryj miejsce rzadkiego uderzenia meteorytu w Inver Grove Heights

Rzadkie miejsce katastrofy meteorytu odkryto w Inver Grove Heights – pierwszym miejscu znalezionym w Minnesocie – i naukowcy mają nadzieję, że wkrótce zostanie ono dodane do mapy innych znanych miejsc uderzenia na całym świecie.

„Cały dzień patrzę na próbki skał i nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałam” – powiedziała Julia Steenberg, geolog i naukowiec z University of Minnesota. „To trochę jak powiew świeżego powietrza, aby znaleźć i odkryć coś nowego”.

Istnieje około 190 potwierdzonych lokalizacji na całym świecie, w tym około 30 w Stanach Zjednoczonych.

„Mamy obsesję na punkcie geologii i naprawdę nas to ekscytuje” – powiedział Tony Runkle. Główny geolog w Minnesota Geological Survey, który powiedział, że stanowisko jest „zdecydowanie” jednym z najciekawszych odkryć w ciągu 33 lat badania.

Krater poniżej Inver Grove Heights ma około 2,5 mili szerokości i może obejmować łącznie obszar 9 mil kwadratowych. Steinberg, który dorastał w hrabstwie Dakota, powiedział, że pochodzi sprzed około 490 milionów lat.

Powiedziała, że ​​sam krater jest ukryty kilkaset stóp pod ziemią pod osadami, niewidoczny dla ludzkiego oka.

Naukowcy z Minnesota Geological Survey, ramienia badawczego College of Earth and Environmental Sciences U, odkryli miejsce uderzenia meteorytu na początku 2021 roku, aktualizując mapy geologiczne Dakoty. Steinberg powiedział, że nazwali go Pine Bend Impact, po obszarze Inver Grove Heights, w którym został znaleziony.

Pod większością gleb tego stanu znajdują się płaskie warstwy osadów lodowcowych. Pod warstwami polodowcowymi znajdują się piaskowiec, wapień i łupki. Podczas gdy naukowcy pracowali w Inver Grove Heights, zauważyli, że warstwy, które zwykle są ułożone w przewidywalny wzór, były niesprawne, a niektóre warstwy wydawały się odwracać.

„Im dłużej przyglądałem się zapisom w tym obszarze, to po prostu nie miało to sensu” – powiedział Steenberg.

READ  Francuska kobieta zostaje uderzona widocznym meteorytem na swoim balkonie

Przypomniała sobie lokalizowanie maleńkich, popękanych ziarenek piasku zwanego kwarcem uderzeniowym – powszechnym wyznacznikiem uderzenia meteorytu. Powiedziała, że ​​granulki składają się tylko z potężnego wstrząsu i ciśnienia spowodowanego uderzeniem meteorytu lub wybuchem jądrowym.

Przez większość czasu, powiedział Steenberg, meteoryty płoną, zanim uderzą w Ziemię – ale czasami zdarzają się kolizje.

„Związana jest z tym silna presja… co powoduje natychmiastowe skutki geologiczne” – powiedziała.

W celu weryfikacji Steenberg wysłał zdjęcia i próbki osadów do Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu w Austrii oraz Instytutu Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Brazylii. Twierdzili, że w rzeczywistości kwarc był zszokowany.

Steinberg powiedział, że naukowcy dowiadują się o miejscu i chcą poznać dokładną wielkość meteorytu, dodając, że U ma nadzieję zapewnić finansowanie prac. Dodała, że ​​planują wkrótce opublikować swoje ustalenia i mapy.

Ponieważ strona jest nowo odkryta, nie jest jeszcze uwzględniona w oficjalnym Baza danych o wpływie na ZiemięChociaż naukowcy mają nadzieję, że zostanie dodany, powiedziała.

W górnej części Środkowego Zachodu miejsca uderzenia znaleziono w Wisconsin, Północnej Dakocie i Iowa. Rock Elm Crater w zachodnim Wisconsin, mniej więcej w połowie drogi między Twin Cities a Eau Claire, jest najbliższym znanym kraterem Minnesoty. Ma średnicę około 3,7 mili, czyli nieco mniejszą od uderzenia Pine Bend, powiedział Steinberg

Amy Luz, rzeczniczka Inver Grove Heights, powiedziała, że ​​mieszkańcy są podekscytowani widząc pomnik Pine Bend jako część historii miasta.

„Jesteśmy zachwyceni, zaintrygowani i z ulgą odkrywamy panią Steinberg” – powiedział Luz w e-mailu. „To takie zadowolone [we] Może stać się ważnym miejscem geologicznym, intrygując, że odkrycie może dać naukowcom więcej danych potrzebnych do przewidywania przyszłych uderzeń meteorytów na Ziemi i złagodzić brak jakiejkolwiek statystycznej szansy na uderzenie kolejnego meteorytu w nasze miasto. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *