Odpowiedź Juana Soto na plotki i pytania biznesowe obywateli: „Nie wiesz, czemu ufać”

W zeszły weekend przez baseball wysłano szok: Obywatele Waszyngtonu Genius Juan Soto niedawno odrzucił 15-letnie przedłużenie o wartości 440 milionów dolarów, W efekcie w klubie odbywać się będą pokazy komercyjne. Soto znajduje się na bardzo krótkiej liście najlepszych graczy w grze i może zostać wolnym agentem dopiero po 2024 roku. Tacy gracze są rzadko dostępni.

Na początku tego roku, dyrektor generalny, Mike Rizzo, powiedział stanowczo, że klub nie będzie handlował z Soto i zamierza budować wokół niego w przyszłości. Tak powiedziała Rizzo podczas wywiadu radiowego:

„Nie handlujemy z Juanem Soto. Wyjaśniliśmy to jego agentowi i graczowi … Mamy zamiar zbudować ten zespół wokół Juana Soto. Wiele razy rozmawialiśmy z jego agentem – ostatnio usiadłem z go, kiedy był w Waszyngtonie, i wyjaśnił mu, że nie jesteśmy zainteresowani jego handlem, i myślę, że reszta świata w to nie wierzy. Ale takie jest nasze stanowisko.

Oczywiście wszystko się zmieniło. Nationals przegrali 97 meczów rok temu i mają najgorszy rekord w baseballu w tym roku. Przynajmniej Rizzo i jego zespół powinni być gotowi wysłuchać propozycji Soto, zwłaszcza że jego wieloletnie podpisywanie okazało się trudne. Słuchanie nigdy nie boli, a Rizzo nie wykona swojej pracy, jeśli nie rozważy wszystkich możliwości.

W poniedziałek po południu Soto, który reprezentuje Waszyngton podczas Meczu Gwiazd, po raz pierwszy rozmawiał z reporterami, odkąd rozeszła się wieść, że obywatele będą otrzymywać targi. Nie wydaje się być zadowolony z tego, że jego nazwisko pojawia się w plotkach handlowych miesiąc po tym, jak Rizzo powiedział, że zespół planuje go zatrzymać.

„Dwa tygodnie temu mówili, że nigdy mnie nie sprzedają” – powiedział Soto w poniedziałek.wideo). – A teraz to wszystko się pojawia. To naprawdę niewygodne. Nie wiesz, czemu ufać. Koniec końców decyzja, którą podejmą, nie zależy już ode mnie.

READ  Trener strażaków Vegas Golden Knights, Peter Debor, po raz pierwszy opuścił play-offy

Soto, który wciąż ma tylko 23 lata, uderza 0,240/0,405/0,497 z 79 spacerami i 54 uderzeniami w tym, co można uznać za sezon przyłożenia dla niego. Jest precedens dla tak dobrego gracza i ten młody człowiek jest wymieniany: Miguel Cabrera. The Marlin Sprzedałem 24-letnią Cabrerę do tygrysy Kiedy w grudniu 2007 roku przez dwa lata był nieobecny w wolnej agencji.

Biorąc pod uwagę, jak dobry jest, jak młody jest i jak długo był pod kontrolą zespołu, Pozostałe 29 zespołów to liczba do zweryfikowania Soto. Pytanie brzmi, jaka drużyna może zwiększyć szanse i czy obywatele będą starali się wrzucić trochę kiepskich pieniędzy (takich jak kontrakt Patricka Corbyna) do handlu? Termin handlu to dwa tygodnie i jeden dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.