Odzyskaj swój umysł: dlaczego nadszedł czas, aby przestać przewijać nasze życie | Życie i styl

Nie określono

Kilka miesięcy temu zadaliśmy naszym czytelnikom proste pytanie: Czy jesteś zadowolony z ilości czasu spędzanego na telefonie?

Otrzymaliśmy setki odpowiedzi, które wyjaśniły jedną rzecz: wielu z nas nie jest w pełni usatysfakcjonowanych ilością czasu, jaki spędzamy na telefonie, ale trudno jest mu od niego odejść.

Zapisz się do newsletterów

„Jestem nieszczęśliwy, czuję się uzależniony. Wygląda na to, że moja zdolność koncentracji zanikła”.

„Nie mogę już siedzieć i być. Automatycznie sięgam po telefon, jeśli nadejdzie chwila przestoju. Mój umysł ma trudności ze stabilizacją i skupieniem przez jakikolwiek okres czasu.

„To pierwsza rzecz, której używam rano i ostatnia wieczorem. Myślę, że wpływa to na moją zdolność do pełnej obecności wśród ludzi.

„Nawet gdy na to nie patrzę, czuję, jak odpływa mi to z tyłu głowy”.

Jeśli również masz problemy z telefonem, nie jesteś sam. Zbliża się nowy rok i uważamy, że jest to idealny moment, aby coś z tym zrobić – i możemy w tym pomóc.

Dlatego uruchomiliśmy Reclaim Your Mind – naszą nową serię i bezpłatny program szkoleniowy, który sprawdzi, jak działają na nas telefony komórkowe i wyjaśni, jak możemy zacząć wyrywać się z ich uścisku.

Nasz newsletter ma na celu pomóc Ci marnować mniej czasu na telefonie, korzystając ze sprawdzonych metod, a Ty możesz Rejestracja tutaj.

Coś jest nie tak, prawda? Prawdopodobnie sam to zauważyłeś: te drobne, irytujące momenty, które stają się tak normalne, choć być może nie powinny.

Może to być ktoś, kto podchodzi do Ciebie na ulicy, bo patrzy na ekran. Może to Twój przyjaciel, który nie może przestać patrzeć w dół, dzieląc się posiłkiem lub przeglądając Instagram, zamiast zwracać na Ciebie uwagę. Albo jest to koncert, na którym wydaje się, że telefonów jest więcej niż ludzi i używa się ich tak, jakby wszyscy mieli wymazać pamięć przed wyjściem.

READ  Strona Google Home Climate pokazuje wentylatory, grzejniki i nie tylko

Są też mniejsze, dziwniejsze momenty: sprawdzanie telefonu, gdy nie dzwoni. Czujesz niepokój, gdy nie wiesz, gdzie on jest. Zamknij aplikację po wyczerpaniu wszystkich jej możliwości, a następnie przypadkowo otwórz ją ponownie. Przewiń, kiedy powinieneś spać, i zamiast tego wybierz pozbawienie snu.

Chociaż ludziom zawsze udawało się znaleźć sposoby na odkładanie spraw na później, uderzające jest, jak skutecznie telefony pochłaniały więcej naszej uwagi w ciągu ostatniej dekady.

A Badanie 2021 Z badania Pew Research Center wynika, że ​​31% dorosłych w USA stwierdziło, że jest online „prawie stale” w porównaniu z 21% w 2015 r. Połowa osób w wieku od 18 do 29 lat stwierdziła, że ​​jest „prawie stale online”. Tymczasem A Ostatnia recenzja Spośród 82 wysokiej jakości badań wynika, że ​​nadmierne korzystanie z telefonu pogarsza się z biegiem czasu (więcej informacji znajdziesz w naszym szczegółowym artykule na temat uzależnienia od telefonu, który ukaże się jeszcze w tym tygodniu).

Osobiście jest mi trudniej, gdy jestem sam, wolny od niczyjego osądu i nie mogąc uciec przed promienistym blaskiem ekranu mojego telefonu. Podkreślam czas, który już zmarnowałem bezmyślnie przeglądając TikTok, Instagram i X, i czas, który być może marnuję też; Godziny, które ostatecznie sumują się do dni, miesięcy i lat.

Chociaż wiedziałem, że chcę spędzać mniej czasu na telefonie, nigdy nie byłem w stanie znacząco skrócić czasu spędzanego przed ekranem. Kiedy zacząłem czytać, co czytelnicy Guardiana mają do powiedzenia na temat korzystania z telefonu, zdałem sobie sprawę, że nie jestem sam.

Anna Carla (32 l.) z Lozanny w Szwajcarii napisała: „Zaraz obronię doktorat i bardzo denerwuje mnie sposób, w jaki telefon zajmuje mi czas (a nie mogę nad tym zapanować, mimo że jestem próbować).”

„Jak wiele osób w pracy muszę patrzeć w ekran komputera przez cały dzień” – napisała Sarah Jane Harden, lat 30, z Phoenix w Arizonie. „Kiedy kończę pracę, nie mogę się powstrzymać od patrzenia na telefon”.

READ  EA Sports FC 24 wydaje się „działać świetnie” na Switchu, będzie zawierać „wszystkie tryby”

Może czas spróbować czegoś nowego.

W ciągu najbliższych kilku tygodni będziemy publikować artykuły omawiające różne aspekty życia telefonu. Aby jednak naprawdę coś zmienić dla Was, czytelników Guardiana, zaoferujemy Wam także bezpłatny, sześciotygodniowy biuletyn, który pomoże Wam w nowym roku skrócić czas spędzany przed ekranem.

Biuletyn powstał we współpracy z Katarzyna Cenaautor Jak odłączyć się od telefonu. Stworzyłem tygodniowy plan, który obejmuje wypróbowane i sprawdzone zadania oraz wskazówki, jak skrócić czas przed ekranem.

Biuletyn będzie także zawierał cotygodniowe wpisy naszego nieustraszonego reportera Ricka Samadera, który walczy ze swoimi demonami, aby pozbyć się telefonu. Czy uda mu się w końcu odzyskać równowagę w swoim życiu? Jego metody są niekonwencjonalne – i zdecydowanie zabawne – a o jego epickiej podróży możesz przeczytać, subskrybując.

Jeszcze jedno: nie jesteśmy tu po to, żeby siać panikę w związku z tym, co robią z nami telefony, zwłaszcza że naukowcy wciąż próbują poznać różne skutki ich działania — a wielu z nich nie zgadza się ze sobą. Nie udajemy też, że cały czas spędzany przed ekranem jest czasem straconym: telefony pozwalają nam czytać wiadomości, utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi, uczyć się nowych języków i wzbogacać nasze życie w całej gamie sposoby. Mogą pomóc nam się zrelaksować, gdy wiele stresów życiowych odwraca nas w drugą stronę.

Zamiast tego proste pytanie w sercu Reclaim Your Brain jest tym samym pytaniem, które zadajemy naszym czytelnikom: Czy jesteś z tego zadowolony? Ile czasu Wydajesz na telefon? Czy jest to świetna zabawa, czy bezmyślne przewijanie, kiedy wolisz robić coś innego?

Kluczem jest zatem znalezienie właściwej równowagi między życiem fizycznym i cyfrowym. Dołączysz do nas?

Jeśli tak, zapoznaj się z naszą serią artykułów w nadchodzących tygodniach i Zarejestruj się, aby odzyskać dla Ciebie Biuletyn Brain jest tutaj.

READ  DLC Horizon Forbidden West w toku, gdy aktorka udaje się do MoCap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *