Ogłoszenia na żywo: Wiadomości Omigron, szczepionki i Covit-19

dług…Gabriela Basker / The New York Times

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim fala wirusów napędzanych przez Omigran.

Ponad 3,5 miliona ludzi na całym świecie umrze z powodu koronawirusa w 2021 roku, ponad dwa razy więcej niż w 2020 roku. Wariant delta siał spustoszenie na całym świecie, a wariant Omigron, który już dominuje w Stanach Zjednoczonych, teraz wywołuje gwałtowny wzrost. W przypadkach.

Omicron rozprzestrzenił się w ponad 100 krajach, odkąd został po raz pierwszy zidentyfikowany w Botswanie i Afryce Południowej pod koniec listopada, po wcześniejszym zaszczepieniu i zakażeniu. Ale nadal Urzędnicy z RPA twierdzą, że ich kraj stworzył teraz falę omigracji, A nowe przypadki spadają, wszystko bez dużego wzrostu zgonów – podczas gdy inne kraje odnotowują podobne tygodnie ciężkości, mamy nadzieję, że odnotują spadek i mniej zgonów niż poprzednie fale.

Dla Stanów Zjednoczonych nadchodzące tygodnie będą trudne. „Będziemy mieć trudny styczeń, ponieważ liczba zachorowań będzie nadal wzrastać i osiągać szczyt, a następnie gwałtownie spadać” – powiedział Ali Mogdat, były epidemiolog z University of Washington, były naukowiec zajmujący się kontrolą i zapobieganiem chorobom.

Chociaż przypadki wirusowe wciąż zalewają szpitale, spodziewa się, że wskaźnik przyjęć do szpitali będzie niższy niż w poprzednich falach. Badania na zwierzętach wykazały, że Omigron niełatwo atakuje płuca, co może tłumaczyć jego ogólnie zmniejszoną ciężkość.

Nowe szacunki naukowców z Columbia University sugerują, że Około 2,5 miliona przypadków tygodniowo może osiągnąć szczyt w Stanach Zjednoczonych do 9 styczniaJednak liczba ta może sięgać nawet 5,4 miliona. W Nowym Jorku, pierwszej amerykańskiej metropolii, w której nastąpił gwałtowny wzrost, naukowcy szacują, że liczba zachorowań osiągnie szczyt w pierwszym tygodniu nowego roku.

READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

„Wtedy to po prostu dotarło do nas. To niepokojące ”- powiedział Jeffrey Shaman, epidemiolog, który kierował pracami związanymi z modelowaniem Columbia. „Widzimy bezprecedensową liczbę spraw Govt-19”.

Jednocześnie dr. Według Szamana liczba przypadków spada na obszarach, na których występują obecnie duże fale omigran, podczas gdy inne obszary, które są obecnie mniej dotknięte, odnotują wzrost liczby omigran, co może prowadzić do bardziej zaokrąglonej krzywej przypadków w skali kraju. Najgorętsze miejsca w kraju skupiają się obecnie głównie we wschodniej części kraju.

Stany Zjednoczone pobiły rekord w ciągu jednego dnia z 489 000 przypadków w środę, a następnie ponownie pobiły rekord w czwartek, kiedy wzrósł do 582 000 przypadków. Baza danych New York Times.

Chociaż wiele stanów nie zgłosiło danych w Nowy Rok, liczba nowych spraw spadła w piątek z tych numerów rejestracyjnych. Ale liczba ta była nadal wyjątkowo wysoka, z 443 000 nowych przypadków w zaledwie 28 stanach.

Liczba szokujących danych z ostatnich kilku dni jest jeszcze mniejsza, ponieważ okres świąteczny powoduje poważne zakłócenia w testowaniu i raportowaniu danych. Rosnąca liczba prób domowych sprawia, że ​​rachunkowość staje się jeszcze bardziej wątpliwa.

Sekwencja genetyczna pokazuje, że Omicron ma szybki wzrost ze względu na dziesiątki mutacji, które przyspieszają transmisję. Ale nowe badania, W tym jeden Badanie miliona pacjentów z koronawirusem w Wielkiej Brytanii pokazuje, że chociaż firma Omicron nadal przoduje w unikaniu szczepionek, szczepionki dwudawkowe zapewniają znaczną ochronę przed poważnymi chorobami.

Lekarze zachęcają każdego, kto nie był szczepiony, do jak najszybszego przyjęcia pierwszej dawki szczepionki, a każdego, kto został zaszczepiony, do wzięcia dawki przypominającej.

Dr Brian Garibaldi, kierownik medyczny w Johns Hopkins Corona Virus Resource Center, powiedział: „Wszyscy jesteśmy zmęczeni i gotowi to zakończyć.

Sarah Kahalan Raport wniesiony.

READ  Stacey Chapin: Matka jednego z czterech studentów University of Idaho zadźganych na śmierć w zeszłym roku nie będzie uczestniczyć w procesie oskarżonego o zabójcę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *