OKC Thunder podnosi się z 16-punktowego deficytu przeciwko Rockets i wygrywa 40. mecz

On gra

Przez trzy kwarty Thunder ledwo udało się wyrwać z uścisku Rockets.

Jego kluczowi gracze prześcignęli zadziorną obronę Houston. Pierwszy asortyment produktów innych niż herbata utonął w ruchomych piaskach. Nawet gdy Shai Gilgeous-Alexander zmierzył się ze światem w trzeciej kwarcie, OKC nie doszło do całkowitej ucieczki.

Potem przyszedł Chet Holmgren.

Debiutant eksplodował w historycznej czwartej kwarcie, dźwigając większość punktowego ciężaru i wznosząc się nad kierowcami Rockets, by zmiażdżyć Houston w niedzielnym zwycięstwie 123-110 w Toyota Center.

Zaledwie 12 sekund po rozpoczęciu kwarty Holmgren rozpętał swoją wściekłość. Zaczęło się od strzału Jalena Williamsa. Typowe i strategiczne. Potem stało się coś zupełnie innego, atak, w wyniku którego w czwartej kwarcie zdobył 19 punktów, rekord debiutanta Thunder, a wszystko to bez spudłowania w siedmiu próbach strzału.

Wywiercił trójki, dokończył poprawki na obręczy i ochrzcił skromnego Alperina Singona na naklejce wsadowej. Jego dotyk był zręczny, a jego wyczucie czasu nienaganne. Jego obecność miała niezachwianą przewagę. Po jego serii przewaga OKC wzrosła do dwucyfrowej wartości, co pozwoliło mu zakończyć mecz z 29 punktami (11 z 16), ośmioma zbiórkami, siedmioma asystami i trzema blokami.

Zwycięska passa Shaia Gilgeousa-Alexandera i 36 punktów utrzymały Thunder w defensywie. Jednak to początkujący ośrodek OKC wbił gwóźdź do trumny.

więcej: Dlaczego były obrońca OKC Thunder Thabo Sefolosha widzi „dużo z tego, co mamy” w obecnym zespole

Grzmot kontra Rakiety

więcej: Dlaczego Chet Holmgren przypisuje Tyusowi Jonesowi pomoc w umieszczeniu koszykówki w Minnesocie na mapie

Najważniejsze momenty Thunder kontra Rakiety

więcej: OKC Thunder ustanawia rekord sezonu pod względem punktacji w porównaniu z Wizards, a Shai Gilgeous-Alexander zdobywa 30 goli

READ  „Mamy plan”: Jazz zapowiada handel Mitchellem, przyznaje, że zmiana była konieczna

OKC League prowadzi po raz 12. po powrocie z dwucyfrowego deficytu. Jedna z najlepszych partii w młodej karierze Cheta Holmgrena: 19 punktów za 4Q (rekord debiutanta Thunder) bez stracenia 7 strzałów. 29-8-7-1-2. OKC zapewniło więcej niż wystarczającą separację.

—Joel Lorenzi, pisarz sztabowy

OKC utrzymuje HOU na poziomie 28% FG, 2 na 10 z 3 w tym okresie. Thunder wykonali dobrą robotę w meczu przeciwko Sengunowi. To był Shay przeciwko całemu światu, dopóki OKC nie objęło prowadzenia. Kwartę zakończył 12-4-1-1-1 i 5/9 z gry.

OKC wytrzymało strzały Houston (46,8% FG, 11/22 z 3) po późnej eksplozji Cheta, SGA i JDuba, która zakończyła połowę. Terminowe odstępstwa, lepsze działanie pełnomocnictw. Na początku drugiego dnia Rockets nabrali pewności siebie. SGA (18 punktów) pomaga odzyskać ten skład.

JDub z dzwonkiem – niezbędna i łatwa płatność poufna. OKC ma tylko 2 na 7 w farbie. Ta wczesna dzielnica Dort obejmowała większość okresu. Rakiety 8 na 15 już z głębin. Nadużycie spinów + oddaj kilka odważnych strzałów.

Thunder vs. Rockets rozpoczynają się dzisiaj

mecz: Grzmot (39-17) kontra Rakiety (25-31)

data: Niedziela 25 lutego

czas: 18:00 czasu kairskiego

Gdzie: Centrum Toyoty w Houston

Linia zakładów: Grzmot o 6

Wynik kwadratowy: Kliknij tutaj

więcej: Mussato: OKC Thunder wygrywa wymianę SGA/Paul George, ale Clippers wciąż mogą wyjść na zero