Olympic Live: liczenie medali i aktualizacje dotyczące sportów zimowych

dług…Dylan Martinez / Reuters

Alex Hall krzyknął, kiedy rzucił swoją ostatnią sztuczkę na torze w stylu slope i tuż przed tym, jak sędziowie przyznali mu zwycięski wynik. To, jak później powiedział, był najlepszym przepływem w jego życiu.

– Och, jestem podekscytowany – powiedział. „Nie mogę uwierzyć, że to przyszło”.

Hall był jednym z trzech Amerykanów, którzy nie mogli się doczekać medalu na męskiej imprezie freestyle’owej na stoku narciarskim.

Dwóch z nich to zrobiło: Hall wygrał złoto, a Nick Cooper wygrał srebro, inny w Sunny, Genting Snow Park poniżej zera. Szwed Jasper Djider zdobył brąz.

W zawodach, w których liczy się tylko najlepszy wynik narciarza, Hall ustanowił standard na starcie z wynikiem 90,01 w pierwszym z trzech przejazdów. Wszyscy inni próbowali spędzić zimny poranek, ale nikt tego nie zrobił. Cooper zdobył 86,48 w swoim drugim biegu.

Kiedy pojawi się wynik, mówi „OK”. „Wezmę to.”

Każdy z Amerykanów w finale wymyślił bardzo optymistyczną i ekscytującą historię. 27-letni Suseł chciał ukończyć całą tęczę brązowych medali w 2014 roku i srebrnych w 2018 roku. Walczył z alkoholizmem i depresją i mówił o swoich zmaganiach po występie w 2018 roku w Pjongjangu w Korei Południowej.

W wywiadzie udzielonym w zeszłym miesiącu Koper powiedział, że jest zachwycony Inni olimpijczycy coraz chętniej rozmawiają o swoim zdrowiu psychicznym.

Colby Stevenson, lat 24, brał udział w wypadku samochodowym późno na wiejskiej drodze w Idaho w 2016 roku. Spędził kilka dni w śpiączce, ale wyzdrowiał, by wrócić na światową trasę i wygrywać ważne wydarzenia. Na tych igrzyskach zdobył srebrny medal w big air i był pretendentem do kolejnego medalu w stylu stokowym.

Zamiast tego ukończył wyścig na siódmym miejscu, nie będąc w stanie wylądować w biegu, który sobie wyobrażał, czysto.

READ  Putin przyznaje obywatelstwo Edwardowi Snowdenowi, który ujawnił amerykańskie podsłuchy

„Dałem wszystko, co miałem”, powiedział po swojej ostatniej szansie.

Dzień należy do Hall. 23-latek urodził się na Alasce, ale dorastał głównie w Szwajcarii i był synem profesorów Uniwersytetu w Zurychu. Trenował dopiero w wieku 16 lat, kiedy został zaproszony przez amerykański zespół Freesky’ego na trening w Utah. Kiedyś chciał konkurować z Włochami swojej matki.

To tło, uwolnione od barier treningów i zawodów młodzieżowych, dało mu nieco niezależny sposób myślenia.

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongjangu 2018, kiedy rozpoczęła się jego kariera, zajął 16 miejsce w stylu stokowym. Wygrał Puchar Świata w tym roku i X Games w 2019 roku. Na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata zajął trzecie miejsce.

Jest wysoki, ma ponad sześć stóp wzrostu, ale często stoi samotnie na zboczach ze względu na swoją oryginalną postać.

Dave Euler, amerykański trener freesky, powiedział w grudniu o Hallu: „Znajdziesz go, jak twórczo używa rurek i masła do nosa podczas kursu i programu nauczania.” Jest bardzo kreatywnym użytkownikiem lekcji.

Igrzyska to finał trasy w stylu stoku, miejsce wyjątkowe – ale tymczasowe, ze śniegu – zaprojektowane jako część większej ściany w pobliżu. Połączenie torów, przeszkód i skoczni stworzyło wiele możliwości, ale prześladowało jednych z najlepszych narciarzy i freeskierów na świecie. Hall i Cooperowi się to podobało.

„Kiedy ujednolicisz tę grę, zabijesz ją” — powiedział Gopher. „Więc jeśli zostawisz nam kreatywność i artyzm, to sprawi, że ta gra będzie świeża”.

Dlatego Hall uznano za godnego mistrzów olimpijskich. Wygrywał duże turnieje z zawrotami głowy, nieustającym trendem typu spin-to-win zarówno w jeździe na snowboardzie, jak i w szaleństwie, co niepokoi purystów.

Ale w środę Hall wymyślił torbę technicznych sztuczek, mając nadzieję, że sędziowie nagrodzą go za oryginalność, a nie rotację.

Chociaż w rzeczywistości był to obrót o 900 stopni, był to tylko jeden z jego ostatnich skoków, który wcześniej oddał tylko dwa razy – połowa z wielu trików w dzisiejszych czasach. Jak opisał to Hall, obrócił się w jedną stronę w powietrzu, zatrzymał się przed lądowaniem i obrócił w drugą stronę.

READ  Rakieta SpaceX przewozi międzynarodową załogę na stację kosmiczną

To doprowadziło do krzyku.

„Jeśli nie jestem zadowolony z tego, że to robię, naprawdę nie ma powodu, aby to robić” – powiedział Hall. „Więc ja też mogę to robić z przyjemnością”.

Jego uśmiech przesłoniła maska, symbol olimpiady, która odbyła się podczas epidemii. Ale jego oczy błyszczały pod zamarzniętymi brwiami. Na ramionach miał amerykańską flagę, a wkrótce złoty medal na szyi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *