Opanowanie Bryce’a Younga pod presją ratuje Alabamę numer 1 przed potencjalnym niepokojem w Teksasie

Pocenie się, duszność, ucisk Darrell K. Najbardziej zwięzłe podsumowanie tego stulecia sukcesów piłkarskich w sobotę na Stadionie Królewskim: Jeśli masz piłkę nożną, masz szansę. Nie. w jeden dzień. 1 Alabama Zawsze grając w swoją najgorszą grę, Bryce Young dostarczył przekonującego przypomnienia tej mantry. Posiadane w czwartej kwarcie przeciwko panującemu zwycięzcy Trofeum Heismana Teksas.

W końcu wystarczyło, gdy Karmazynowy Przypływ grał wystarczająco długo tego dnia, ponieważ wiedzieli, że są faworytami z trzema przyłożeniami. Nie martw się: Nick Saban miał wiele do powiedzenia na ten temat po meczu.

W tym momencie, gdy najlepszy rozgrywający Texasu stał na linii bocznej z lewą ręką na temblaku, wszystko sprowadzało się do tego, że Young był szterlingiem. Quinn Evers, debiutant w czerwonej koszulce, wydawał się być w drodze na swoje własne magiczne popołudnie, kiedy został znokautowany przez obrońcę Bamy Dallasa Turnera po trafieniu pod koniec pierwszej kwarty.

Łatwo wyobrazić sobie wygodne zwycięstwo w Teksasie, gdyby Evers grał w swojej drugiej karierze. The stan Ohio Ukończył 9 z 12 podań na 134 jardy, w tym ogromny rzut 46 jardów do szerokiego odbiornika Xaviera Worthy’ego.

Longhornowie wspięli się wystarczająco wysoko w pierwszym spotkaniu między programami potęgi od 12 lat, aby uzyskać to, co wielu Pomarańczowokrwistych uważało za wygraną: postęp.

Trener Teksasu Steve Sarkisian powiedział: „Jeśli to najlepsza drużyna w kraju, podeszliśmy do drutu. To powinno wzbudzić dużo pewności siebie”.

Teksas jest upadły tak długo, że moralne zwycięstwa, jeśli nie są powszechnie akceptowane, mogą być zapewnione w tę niezwykłą sobotę. Kopia zapasowa QB Hudson Card była grą, grzebała w większości gry po tym, jak została trafiona. Card miał wystarczająco dużo czasu, aby poprowadzić Horns na 49-jardową bramkę Berta Auburna z 1:29 przed końcem.

READ  Ministrowie spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej i Iranu spotykają się w Teheranie w ciepłych stosunkach | wieści polityczne

DKR był gotowy do wybuchu. Nagłówki są wstępnie napisane: Auburn pokonuje Alabamę. W końcu Auburn zdobył w meczu 12 z 19 punktów Texasu.

Ale to Young osiągnął pożądany, dramatyczny finisz z Tide’em na plecach. Alabama Will Reichardt strzelił bramkę z 33 jardów na 10 sekund przed końcem 20-19 zwycięstwa.

To pierwszy rok występów Sabana (2007 vs. Luizjana-Monroe) popełnił 15 rzutów karnych, co jest rekordem dla drużyny trenowanej przez Saban w SEC (Bama, LSU). Wymykał się genialnemu planowi gry teksańskiego koordynatora defensywy Pete’a Kwiatkowskiego i linebackera Gary’ego Pattersona (analityka defensywnego i byłego). TCU Trening Purany).

Gdy jego drużyna przegrywała w czwartej kwarcie 16-10, Young wykonał 15 z ostatnich 19 podań na 136 jardów i przyłożenie w ostatnich 13 minutach gry. Co ważniejsze, zaatakował napylanie głównie za kopnięcie Richarda. Wszystkie 61 jardów po ośmiu próbach Younga na zwycięskiej jeździe zakończyło się sześcioma ukończeniami.

„To koniec gry” – powiedział Saban.

„Trenujemy na takie chwile” – powiedział trener Will Anderson Jr.

„Nie mamy żadnego pośpiechu” – powiedział Young.

W rzeczywistości było dużo zamieszania. Młody Przypływ nie pozwoli mu spaść. Jego 213 jardów (27 z 39 noszenia) było trzecią najmniejszą liczbą w jego karierze, odkąd został starterem w zeszłym sezonie. Pochodzi z tyłu kampanii wygranej przez Heismana, w której przeszedł prawie 5000 jardów i 47 przyłożeń, jadąc Alabama do mistrzostw kraju College Football Playoff. Gruzja To doprowadziło do czwartego kwartału.

Young powinien być teraz uważany za najlepszego rozgrywającego w historii Bamy. W zeszłym sezonie jego nogi odzyskały niespójną linię ofensywną Alabamy, która dała 41 worków. Texas dodał jeszcze dwie soboty, dowód bezpieczeństwa jest zdeterminowany, aby nie pozwolić sobie ponownie być częścią młodych Heismanów.

Wraz z upływem czasu i niekonsekwentnie wchodzącym w grę jego szerokim odbiornikiem, Young miał wytchnienie.

READ  Ranking AP Top 25 wchodzi w 9 tydzień

„Kiedy jesteś na tych stanowiskach, uczysz się o sobie jako o grupie” – powiedział.

15 kar nałożonych przez Bamę od 2022 roku to najwięcej w erze Dennisa Franchione. Od 2006 roku kicker z Alabamy nie zrobił wygrywającego buta z mniej niż 5 minutami gry. Dlaczego on? Przypływ zwykle jest przed nami.

I tak powinno być. Na spotkaniu bardziej poświęconym markom niż podwórkowym bójkom Alabama utrzymała 20 punktów. Kiedy Jace McClellan przerwał bieg na 81 jardów w pierwszej kwarcie, wyglądało na to, że jest to przesądzone.

Wtedy Teksas okazał się równy Bamie. Przynajmniej. Publiczność TKR wykonała cztery falstarty przez ofensywnych liniowych Tide. Drugorzędny – dziecko Sabana jako trener na pozycji – został przygwożdżony za dwa kary za przeszkadzanie przy podawaniu w kolejnych grach (obrońca Kool-Aid McKinstry). Załogi Big 12 mogły przegapić jeszcze kilka.

Największą grą Younga było unikanie obrony w trzeciej kwarcie. W meczu z remisem 10-10, De’Vondre Sweat z Teksasu zwolnił Younga w strefie końcowej. W tej samej grze, obrońca 'Horns, DeMarvian Overshon, został wezwany za mocne uderzenie podającego.

Żaden z nich nie był dokładny. Sędzia Big 12 unieważnił bramkę i dziwnie unieważnił trudne wezwanie, wyjaśniając, że został źle poinformowany. (Spróbuj to rozgryźć.) Young w desperacji uniknął obrony. Wyrzucił piłkę z hełmu Overshona, który potoczył się niekompletnie na plecach Sweata, zanim dotknął ziemi.

To gimnastyka. To było wysportowane. Mogło to uratować grę, biorąc pod uwagę sposób, w jaki zakończyłby się Texas, bezpiecznie odzyskując piłkę w grze o niskim wyniku.

„Dlaczego jest taki dobry? Gdybym mógł ci to powiedzieć, nie wiem, czy zrobiłbym to” – powiedział Saban o Youngu. „To dla mnie dobra praca. [Seriously], chłopiec studiuje, dobrze przygotowuje się do gry. Rozumie, na czym polega obrona i co zamierza zrobić… i jest bardzo intuicyjny. Gra rozgrywającego jak rozgrywający w koszykówce.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: najnowsze wiadomości

Ten rozgrywający poszerza swoje portfolio. Tak genialny jak Young jest na boisku, jego najnowsza seria Dr. Reklamy Pepper „Fansville” udowadniają, że dzieciak potrafi działać. Są słusznie śmieszne.

W sobotę to nic wielkiego. Na tym stadionie – iw dynastii Alabama – rozgrywający spojrzał w dół boiska pod koniec czwartej kwarty, gdy jego drużyna podążała za nim i odniosła zwycięstwo.

„Tam właśnie chcemy być” – powiedział Young.