Oskarowy policzek dzieli Hollywood i rodzi pytania

LOS ANGELES – Gdy pojawiły się pytania o to, dlaczego aktor Will Smith nie spotkał się z żadnymi reperkusjami za uderzenie komika Chrisa Rocka podczas niedzielnej transmisji Oskarów, Academy of Motion Picture Arts and Sciences, która zarządza nagrodami, powiedziała w poniedziałek, że potępiła jego działania. Zaczynał formalny przegląd.

„Akademia potępia działania pana Smitha podczas wczorajszego programu” – podała organizacja w oświadczeniu. „Oficjalnie rozpoczęliśmy formalny przegląd incydentu i zbadamy dalsze działania i konsekwencje zgodnie z naszymi wewnętrznymi przepisami, standardami postępowania i prawem Kalifornii”.

Oświadczenie pojawiło się po poniedziałkowym spotkaniu.

incydent W niedzielne popołudnie pan Rock zażartował na temat bardzo krótkich włosów żony pana Smitha, Jady Pinkett Smith, która cierpi na łysienie, chorobę prowadzącą do wypadania włosów. Pan Smith odpowiedział, wchodząc na scenę Dolby i klepiąc pana Rocka, pozostawiając oszołomionych widzów, którzy początkowo zastanawiali się, czy cios został napisany, dopóki pan Smith nie wrócił na swoje miejsce i ostrzegł go, by przestał mówić o swojej żonie, używając przekleństw.

Za kulisami rozdania Oskarów toczyły się poważne dyskusje na temat zdjęcia Smitha ze sceny, według dwóch przedstawicieli branży zaznajomionych z sytuacją i przyznających anonimowość, aby opisać wewnętrzne obrady. Ale czasu było mało, bo nagroda dla najlepszego aktora, którą pan Smith tak bardzo wolałby zdobyć, zbliżała się wielkimi krokami, jak zauważył jeden z nich – a interesariusze mieli różne opinie na temat dalszego postępowania. Drugi powiedział, że istnieją również obawy dotyczące dalszych zakłóceń transmisji na żywo.

W trakcie trwania serialu aktor Denzel Washington rozmawiał z panem Smithem podczas przerwy reklamowej. (Pan Smith powiedział, że pan Washington powiedział mu: „W kwiecie wieku, bądź ostrożny. Wtedy diabeł przyjdzie po ciebie”). Wkrótce potem pan Smith wygrał nagrodę dla najlepszego aktora. W swoim przemówieniu Smith przeprosił Akademię i innych nominowanych – ale nie Pana Rocka – i wyzywająco szukał podobieństwa do postaci, którą grał w „Królu Ryszardzie”, ojcu Wenus i Sereny Williams.

READ  Deep vs Heard Trail Top Tickets, Scalpery, Screaming Matches to Sit

„Richard Williams był zaciekłym orędownikiem swojej rodziny” – powiedział Smith.

Ciepłe powitanie.

Wypadek przyćmił nagrody. W poniedziałkowym programie ABC „Good Morning America” George Stephanopoulos opisał to jako „coś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy i trudno się do tego odnieść: Will Smith wspiął się na tę scenę po tym, jak Chris Rock opowiedział dowcip o swojej żonie — po prostu napaść na Chrisa Rocka”.

Sperling zgłosił się z Los Angeles. Jacobs i Stevens donosili z Nowego Jorku. Dave Itzkopf Przyczyń się do przygotowania raportów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.