Ostrożność panuje przed Jacksonem Hole

LONDYN – W czwartek rynki europejskie rozwijały się, gdy globalni inwestorzy oczekiwali na rozpoczęcie Rezerwa Federalna USASympozjum Ekonomiczne im. Jacksona Hole.

pan europa Stoxx 600. Indeks Zyskujemy 0,7% we wczesnej fazie handlu, a zasoby podstawowe dodają 1,2%, aby prowadzić wzrosty, gdy wszystkie główne sektory i giełdy wkraczają na dodatnie terytorium.

Doroczne sympozjum Rezerwy Federalnej rozpoczyna się w czwartek, a przewodniczący Jerome Powell ma wygłosić przemówienie w piątek. Inwestorzy będą słuchać informacji o ścieżce zacieśnienia monetarnego przez bank centralny, który chce zahamować inflację i czy obniżki stóp procentowych są na horyzoncie pod koniec bieżącego cyklu.

Luke Bartholomew, główny ekonomista w AbrdnPowell powiedział, że może wykorzystać to przemówienie do popełnienia „błędu” co do swojej prognozy sprzed roku, że inflacja będzie „przejściowa” i udowodnić, czego Fed dowiedział się o presji cenowej w ciągu ostatniego roku.

„Powell prawdopodobnie podkreśli, że polityka nadal ma długą drogę do przebycia, zanim Fed poczuje się pewnie, że zdecydowanie skręcił za róg w przywracaniu stabilności cen. Jest to ważne, ponieważ rynek zachowywał się ostatnio tak, jakby Fed odsunął się od Bartłomieja powiedział w środę w e-mailu.

„Trudno uwierzyć, że kierownictwo Fedu czuje się dobrze z tym, jak korzystne warunki finansowe stały się po ostatnim miesiącu, więc Powell wykorzysta to przemówienie jako okazję do zareagowania na tę bardziej pesymistyczną interpretację polityki Fed, która pojawiła się ostatnio”.

kontrakty terminowe na akcje w USA Wzrosła w czwartek na początku handlu, po tym, jak Wall Street złamała trzydniową passę strat w środę.

Inwestorzy amerykańscy będą również bacznie obserwować czwartkowe dane o liczbie bezrobotnych oraz piątkowy odczyt PCE (Personal Consumption Expendiance), jedną z preferowanych miar inflacji przez Fed.

Akcje w regionie Azji i Pacyfiku Większość wzrosła w czwartek, podczas gdy poranna sesja w Hongkongu została odwołana z powodu ostrzeżenia o tajfunie.

READ  Uczestnicy Bitcoin 2022 mówią FOX Business, dlaczego biorą udział: „Demokratyzacja pieniędzy, jaką znamy”

Na froncie danych w Europie, sondaże niemieckiego Instytutu Ifo dotyczące koniunktury i oczekiwań zostaną opublikowane w czwartek rano, po danych o PKB z największej gospodarki Europy za drugi kwartał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.