Pasażerowie wyjechali godzinami w samolotach w Reagan National po burzach

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Thai Austin chciała wrócić do Dystryktu po wizycie u swojej rodziny w Jacksonville na Florydzie, a zamiast tego powiedziała, że ​​ona i inni pasażerowie utknęli na pasie startowym na lotnisku Reagana na trzy godziny w niedzielę wieczorem, nie mogąc wysiąść z samolotu.

„Na początku powiedzieli„ Och, to będzie minuta ”- powiedział Austin. „Potem minęła kolejna godzina i godzina. Czas płynął. „

Setki pasażerów co najmniej sześciu innych lotów zgłosiło podobne opóźnienia po tym, jak burze powaliły drzewa, zalały drogi i pozostawiły tysiące bez prądu w rejonie Waszyngtonu. Katastrofa wywołała pytania o to, czy branża jest gotowa na letni sezon podróży, ponieważ boryka się z utrzymującymi się niedoborami siły roboczej i zakłóceniami związanymi z pogodą, które od dawna są największym źródłem opóźnień.

Federalna Administracja Lotnictwa tymczasowo zawiesiła loty w niedzielę wieczorem na lotniskach National, a także na lotniskach Washington Dulles International, Baltimore i Washington Marshall International do czasu poprawy warunków. Ale w najbardziej trafionym National, wydaje się, że zaległości opuściły lotnisko bez wystarczającej liczby bramek, aby pomieścić wszystkich przylotów.

United ukarało grzywną za utrzymywanie tysięcy pasażerów w samolocie przez wiele godzin

Według witryny śledzenia lotów Świadomy lotuPonad jedna czwarta lotów planowanych na niedzielę do National została przełożona, a dodatkowe 14% odwołano. Wśród odlotów prawie 30 proc. było opóźnionych, a 19 proc. odwołano.

National i Dolce widziały wiatry w porywach do 59 mil na godzinę, gdy mijały burze.

Pomimo gwałtownego wzrostu popytu na podróże lotnicze linie lotnicze ograniczyły swoje rozkłady w ostatnich miesiącach, mając nadzieję na uniknięcie powtórki z zeszłego lata, kiedy opóźnienia związane z pogodą – pogłębione przez braki kadrowe – pozostawiły dziesiątki tysięcy klientów. Linie lotnicze próbują zastąpić ponad 50 000 pracowników, którzy opuścili branżę od początku pandemii. Tysiące nowych rekrutów wciąż się szkoli.

READ  Zacznijmy ten kryzys!

Chociaż linie lotnicze twierdzą, że skupiają się na niezawodnych operacjach, niektórzy podróżni, w tym ci, którzy złapali się w niedzielne nocne opóźnienia w National, twierdzą, że częste zakłócenia zmuszają ich do przemyślenia podróży lotniczych.

Cierpliwość Erica Sherlinga już się kończyła, zanim dotarł do Waszyngtonu. Jego pierwotny lot z Birmingham w stanie Ala., który miał odlecieć wcześnie w niedzielę, został odwołany, a przebukowany lot był kilkakrotnie opóźniany. Miał nadzieję, że zbliża się jego długi dzień Więcej, gdy przybył na Stadion Narodowy w poniedziałek o godzinie 12:24, tylko po to, by kapitan ogłosił kolejny problem.

„Pilot powiedział nam, że nie ma bramek, ponieważ wszyscy dotarli na lotnisko w tym samym czasie”, powiedział Shierling, inżynier projektu.

Kiedy wyjrzał przez okno i zobaczył jeszcze dwa samoloty zaparkowane po prawej i jeszcze dwa samoloty po lewej, jego serce zamarło.

Minęły cztery godziny, zanim pasażerom pozwolono opuścić samolot, a potem musiał jeszcze złapać kolejny samolot, aby dostać się do Connecticut, gdzie miał udać się do pracy. Powiedział, że załoga zrobiła, co w jej mocy, dostarczając przekąski i wodę, a nawet rozdrabniając się na garść smakołyków przeznaczonych dla pasażerów pierwszej klasy.

Linie lotnicze ograniczają letnie rozkłady, aby uniknąć głośnych krachów

Dwudniowe opóźnienia przyniosły dodatkowe wydatki i kłopoty.

„Jestem zły i szalony” – powiedział w poniedziałek, czekając. Pierwotnie miał polecieć do Bradley International pod Hartford, 30 minut jazdy od miejsca pracy, ale jedyny dostępny lot w poniedziałek był do Albany, około 90 minut drogi. „Nie znalazłbym się w takiej sytuacji, gdyby mój pierwotny lot nie został odwołany. To właśnie sprawia, że ​​jestem tak zły na American Airlines.”

Pasażerowie powiedzieli, że urzędnicy lotniska odrzucili amerykańskie prośby o korzystanie z autobusów wahadłowych Może przewozić pasażerów do terminalu, a także prosić o przeniesienie samolotów w pobliżu holu, aby pasażerowie mogli być eskortowani do terminalu.

READ  S&P 500 zamyka książkę na największym slajdzie w pierwszej połowie od 1970 r.

Urzędnicy z Washington, DC Airports Authority, która zarządza operacjami na krajowym lotnisku, odmówili komentarza. Rob Yingling, rzecznik krajowego lotniska, skierował pytania dotyczące niedzielnych wydarzeń do poszczególnych linii lotniczych.

W oświadczeniu urzędnicy American Airlines obwinili pogodę.

„Niewielka liczba przylatujących samolotów doświadczyła opóźnień podczas lądowania w oczekiwaniu na dostępne bramki w hali przylotów” – czytamy w oświadczeniu. „Przepraszamy naszych klientów za niedogodności i dziękujemy członkom naszego zespołu, którzy ciężko pracowali, aby rozwiązać tę sytuację”.

Ministerstwo Transportu ściśle reguluje opóźnienia na pasach startowych, które występują przed startem samolotów lub po ich wylądowaniu.

Zgodnie z zasadą ustaloną w 2010 r. linie lotnicze są zobowiązane do umożliwienia pasażerom krajowym wyjazdu w ciągu trzech godzin, podczas gdy pasażerowie międzynarodowi muszą mieć możliwość odlotu. W ciągu czterech godzin. Po dwóch godzinach linie lotnicze są zobowiązane do zapewnienia wody i przekąsek przy jednoczesnym zapewnieniu pracy toalet.

Rozporządzenie zostało wprowadzone po głośnych incydentach, w których pasażerowie utknęli w samolotach przez co najmniej 10 godzin. Takie przypadki rozpatruje Urząd Ochrony Konsumentów Lotnictwa przy Ministerstwie.

W poniedziałek nie było jasne, czy American Airlines poniosą kary za opóźnienie. W niedzielę urzędnicy Departamentu Transportu nie odpowiedzieli na zapytania.

John Rodriguez, mieszkaniec Arlington, powiedział, że w niedzielę wróci do domu z podróży do Birmingham. Jego pierwotny lot miał wylądować o 20:30, ale zmieniony lot wylądował dopiero po północy. On i jego współpasażerowie spędzili w samolocie kolejne cztery godziny.

Rodriguez powiedział, że widział co najmniej sześć innych samolotów, które również wydawały się utknąć. Jak powiedział, gospodarze rozdawali ciastka i wodę, a kapitan zapewniał cogodzinne aktualizacje.

READ  Elon Musk mówi, że umowa z Twitterem nie może nastąpić, dopóki spór dotyczący botów nie zostanie rozwiązany

Poza lotniskiem prawie 40 000 klientów było pozbawionych prądu w niedzielny wieczór w Wirginii, PowerOutage.US. Według Dominion Energy do poniedziałkowego wieczoru kilku klientów wciąż było pozbawionych prądu. Firma poinformowała, że ​​energia została również zwrócona klientom Pepco w prowincji i stanie Maryland.

Matthew Capucci przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.