Pełna lista amerykańskich linii lotniczych podnoszących opłaty za bagaż rejestrowany

Amerykańskie linie lotnicze, w tym Alaska, American i JetBlue, ogłosiły niedawno, że podniosą opłaty za bagaż rejestrowany, ponieważ sektor lotniczy zmaga się z rosnącymi kosztami paliwa i pracy.

amerykańskie linie lotnicze

Linie American Airlines ogłosiły we wtorek zmianę swojej polityki bagażowej, twierdząc, że od 2018 r. nie podnosiły opłat za bagaż rejestrowany. Zgodnie z nową polityką sprawdzenie bagażu będzie teraz kosztować pasażerów lotów krajowych American Airlines 40 dolarów za pierwszą sztukę bagażu i 45 dolarów za pierwszą torbę, drugą – odpowiednio z 30 i 40 dolarów. Opłata za pierwszą sztukę bagażu rejestrowanego może być nieco tańsza i wynosić 35 USD, jeśli kupisz ją online, a nie na lotnisku.

Linia lotnicza zwiększa także opłaty za bagaż rejestrowany w przypadku lotów do Kanady, Meksyku, na Karaiby, do Ameryki Środkowej i Gujany. Sprawdzenie jednej sztuki bagażu będzie kosztować podróżnych 35 dolarów (w porównaniu z 30 dolarów), a drugiej sztuki bagażu będzie kosztować 45 dolarów (w porównaniu z 40 dolarów).

Zmiany będą miały wpływ na rezerwacje dokonane od wtorku. Chociaż jest to znaczny wzrost, linie American Airlines oświadczyły, że obniżyły ceny bagażu ponadgabarytowego i ciężkiego, pisząc w komunikacie prasowym, że są to „najniższe opłaty w historii”.

Samoloty American Airlines na lotnisku krajowym im. Ronalda Reagana w Waszyngtonie, 10 lutego 2024 r. w Arlington w Wirginii. American Airlines są jedną z trzech firm, które w tym roku podwyższyły opłaty za bagaż rejestrowany.

J. David Ack/Getty Images

Linie lotnicze JetBlue

JetBlue Airways, tania linia lotnicza z siedzibą w Nowym Jorku, również niedawno podwyższyła opłaty za bagaż rejestrowany dla klientów, którzy nadają bagaż na mniej niż 24 godziny przed lotem. Według strony internetowej firmy pasażerowie podróżujący po Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach będą musieli zapłacić 45 dolarów za jedną sztukę bagażu i 60 dolarów za drugą sztukę bagażu, jeśli zrobią to na mniej niż 24 godziny przed odlotem.

READ  Pomimo rosnących cen gazu Amerykanie z większym optymizmem patrzą w przyszłość inflacji

Przed zmianami, o których po raz pierwszy poinformował we wtorek The Points Guy, linia JetBlue pobierała opłatę w wysokości 35 dolarów za pierwszą sztukę bagażu i 60 dolarów za drugą sztukę bagażu w przypadku klientów, którzy odprawią się na mniej niż 24 godziny przed odlotem.

Linie lotnicze Alaska

Linie lotnicze Alaska Airlines podwyższyły opłaty za bagaż rejestrowany od 2 stycznia, kiedy to koszt bagażu rejestrowanego wzrósł z 30 do 35 dolarów za jedną sztukę bagażu i z 40 do 45 dolarów za drugą sztukę.

Newsweek Wcześnie w środę skontaktowałem się e-mailem z liniami American Airlines, Alaska Airlines i JetBlue Airways za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Inne oferty

Jedynie linie Alaska Airlines, American Airlines i JetBlue Airways podniosły w tym roku swoje opłaty. Ale inne mogą pójść w ich ślady, ponieważ firmy mają tendencję do dostosowywania swoich cen do konkurentów.

Obecnie Delta – jeden z największych konkurentów US Airways – oferuje nieco lepszą ofertę niż trzy wymienione powyżej firmy, przy czym jedna sztuka bagażu kosztuje klientów 30 dolarów, a druga 40 dolarów. United Airlines ma tę samą ofertę. Southwest oferuje dwie bezpłatne torby, o ile nie przekraczają 50 funtów i 62 cali. Torby z nadwagą kosztują klientów 100 dolarów.