Philip Scofield przyznaje się do kłamstwa na temat relacji z młodszym pracownikiem ITV

  • Napisane przez Stephena Macintosha
  • Reporter rozrywkowy

podpis pod zdjęciem,

Philip Scofield opuścił swoją rolę w This Morning w zeszłym tygodniu po doniesieniach o kłótni z Holly Willoughby

Philip Scofield opuścił ITV po tym, jak przyznał się do romansu z młodym pracownikiem ITV i kłamał, by to ukryć.

Były prezenter The Morning powiedział, że romans z jego młodszym kolegą był „nierozsądny, ale nie nielegalny”.

Przepraszam za okłamywanie współpracowników, pracodawców, mediów i opinii publicznej.

Rzecznik ITV powiedział, że byli „głęboko rozczarowani przyznaniem się Schofielda do oszustwa” i potwierdził, że zerwał wszelkie więzi z gospodarzem.

Oznacza to, że 61-latek nie wystąpi w przyszłym miesiącu na British Soap Awards.

Nie będzie go też widać w nowym serialu, który ITV powiedział w zeszłym tygodniu, że rozwijają się z nim.

Powiedział, że jego odejście z serialu nie miało nic wspólnego z relacją kolegi, którego nazwisko nie zostało podane przez BBC.

Prezenter telewizyjny był nadal żonaty ze swoją żoną Stephanie Lowe w czasie romansu. Rozwiedli się w 2020 roku, po tym, jak Scofield ujawnił się jako gej.

Scofield powiedział, że jest mu „bardzo, bardzo przykro” z powodu niewierności swojej żonie i okłamywania współpracowników, agentów, pracodawców, przyjaciół, mediów i opinii publicznej.

podpis pod zdjęciem,

Scofield powiedział, że „bardzo, bardzo mu przykro”, że był niewierny żonie Stephanie Lowe (na zdjęciu w 2017 r.)

Prezenter telewizyjny powiedział, że zastanowi się nad swoim „bardzo złym osądem zarówno bycia zaangażowanym w związek, jak i kłamania na ten temat”.

Rzecznik ITV powiedział: „Relacje, które mamy z tymi, z którymi pracujemy, opierają się na zaufaniu.

Jego ogłoszenie następuje po znaczących spekulacjach internetowych w ciągu kilku miesięcy na temat osobistych relacji Scofielda.

Agencja talentów YMU również zerwała więzi z Schofieldem po tym, jak upublicznił on romans.

W oświadczeniu dla BBC prezenter telewizyjny powiedział: „Z wielkim żalem, po 35 latach bezbłędnego zarządzania przez YMU, zgodziłem się ustąpić z ich reprezentacji ze skutkiem natychmiastowym”.

Niektóre z byłych codziennych osobistości ITV, w tym Eamon Holmes i Dan Wootton, zasugerowały, że sieć ma pytania, na które musi odpowiedzieć, dotyczące tego, jak dobrze reżyserzy wiedzieli o związku i jakie działania podjęli.

Pełne oświadczenie Philipa Schofielda

„Składam to oświadczenie za pośrednictwem Daily Mail, którego osobiście już przeprosiłem za wprowadzenie w błąd, za pośrednictwem prawnika, którego również wprowadziłem w błąd, w sprawie historii, którą chcieli o mnie napisać kilka dni temu.

„Pierwszą rzeczą, którą chcę powiedzieć, jest: strasznie mi przykro, że okłamałem ich i wielu innych na temat związku, jaki miałem z kimś w pracy tego ranka. Miałem stały związek ze znacznie młodszym współpracownikiem tego ranka.

Wbrew spekulacjom, kiedy poznałem tego mężczyznę jako nastolatek i zostałem poproszony o pomoc w wejściu do telewizji, po tym, jak zaczął pracować nad serialem, stało się to czymś więcej niż przyjaźnią. Ten związek był nierozsądny, ale nie nielegalny. To już koniec.

„Kiedy zdecydowałem się wyprowadzić, zrobiłem to wyłącznie dla własnego dobra. Nikt mnie nigdy nie zmusił. Ani ja, ani nikt inny, o ile mi wiadomo, nigdy nie wydaliśmy nakazu, doskonałego lub innego, dotyczącego mojego związku z tym kolego, to się nie wzruszyło.” lub odrzucone przeze mnie lub z mojego powodu.

„Jestem boleśnie świadomy, że okłamałem moich pracodawców w ITV, moich kolegów i przyjaciół, moich agentów, media, a co za tym idzie, opinię publiczną, a przede wszystkim moją rodzinę. Bardzo, bardzo mi przykro , jak ja za niewierność mojej żonie.

„Dlatego zdecydowałem się zrezygnować z British Soap Awards, mojego ostatniego publicznego zobowiązania, i zrezygnować z ITV ze skutkiem natychmiastowym, aby wyrazić moją ogromną wdzięczność za wszystkie wspaniałe możliwości, jakie mi dali.

„Rozważałbym, że mój bardzo słaby osąd angażuje się w związek, a następnie kłamie na ten temat.

Aby chronić ich prywatność, nie wymieniam nazwiska tej osoby i mam nadzieję, że ona i jej rodzina mogą teraz żyć bez dalszych ingerencji, a to oświadczenie im to umożliwi.

„Proszę teraz media o uszanowanie ich prywatności. Nie zrobiły nic złego i proszę o uszanowanie ich prywatności”.

Ostatni występ Schofielda miał miejsce rano w czwartek 18 maja. W ten weekend ogłosił odejście z dziennego programu ITV.

Schofield prowadzi This Morning Show od 2002 roku, a Willoughby dołączył do niego jako współprowadzący w 2009 roku.

Willoughby jest obecnie na urlopie, ale ma wrócić do programu w poniedziałek 5 czerwca.

podpis pod zdjęciem,

Schofield i Willoughby zaprezentowali razem programy ITV This Morning i Dancing on Ice przed jego wyjazdem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *