Pierwszy w pełni niestandardowy chip pikselowy, Tensor G5, pojawi się w TSMC w 2025 roku

Według nowego raportu, Google pracuje nad zastąpieniem Samsunga DSMC w celu opracowania Tensor G5.

Informacja Opisuje, jak planowano wypuścić „pierwszy w pełni spersonalizowany chip” dla telefonów Pixel w 2024 roku. Zamiast tego „Redondo” nie dotrzymał zeszłorocznego terminu produkcji testowej po tym, jak już wyciął funkcje i został przekazany tajwańskiej firmie produkującej półprzewodniki. W tym roku.” Dzisiejszy raport mówi, że „nie będzie gotowy do masowej produkcji do 2024 roku”. Redondo jest obecnie używany jako chip testowy przed następną generacją.

Chipy, które mają motyw Laguny i plaży, prawdopodobnie będą oznaczone marką Tensor G5, celując w 2025 rok. Według dzisiejszych źródeł, Tensor G5 jest oparty na 3-nanometrowym procesie produkcyjnym DSMC i zintegrowanym wentylatorze w celu zmniejszenia grubości i zwiększenia wydajności energetycznej.

Google trzyma się Samsunga w przyszłorocznym projektowaniu i produkcji chipów Tensor, ale każda generacja zastępuje coraz więcej komponentów Samsunga („wszystko, od komunikacji i dźwięku po przetwarzanie obrazu i grafiki”) własnym adresem IP.

Tymczasem „wiele chipów tensorowych” zostało anulowanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Podobno Pixelbook zasilany przez Tensor został anulowany w zeszłym roku. Znaczny:

Opóźnienie we wprowadzeniu w pełni niestandardowych Tensorów Google na rynek wynika z wyzwań związanych z oddzieleniem i koordynacją pracy między Stanami Zjednoczonymi a Indiami, gdzie większość inżynierów krzemowych Tensor ma dużą rotację w zespole, powiedział były dyrektor Google Chip. Bezpośrednia wiedza o wysiłku.

Tymczasem były administrator również powiedział Informacja Ponieważ Pixel nie sprzedawał się jeszcze w dużych ilościach, nie stać ich na to, ile Google wydaje na niestandardowe chipy.

Więcej o Tensor:

FTC: Używamy linków autoafiliacyjnych, które generują dochód. Dalej.

READ  Migos Raper Takeoff nie żyje w wieku 28 lat, zastrzelony w Houston

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *