Pierwszy wyświetlacz HP „IPS Black” naprawdę wyróżnia się technologią Thunderbolt 4

HP nie jest pierwszą firmą, która oferuje wyświetlacz z panelem IPS Black, technologią, która podwaja współczynnik kontrastu IPS, zapewniając bogatsze kontrasty i ciemniejszą czerń. Dell ma to wyróżnienie. Jednak wyświetlacz HP Z32K G3 4K 60 Hz wyróżnia się obsługą technologii Thunderbolt 4 o przekątnej 31,5 cala, która umożliwia ładowanie 100 W i szybki przesył danych z prędkością 40 Gb/s, a także wyjątkową możliwość łączenia łańcuchowego z innym wyświetlaczem 4K — wszystko za pomocą tylko jednego kabla jest podłączony do komputera.

Może również działać jako dobry hub, obsługując akcesoria, takie jak kamery internetowe i mysz z czterema portami USB-A 3.2, i można do niego podłączyć kabel Ethernet. Przesyła strumieniowo za pomocą wejść wideo, w tym wspomnianego wcześniej portu Thunderbolt 4 Type-C, portu HDMI 2.0 i dwóch portów DisplayPort 1.4 (jeden wejściowy, jeden wyjściowy do celów sekwencyjnych).

Z32K G3 jest przeznaczony dla twórców, którzy potrzebują wyświetlacza z wiernymi kolorami ponad oszałamiającym kontrastem, jaki oferuje IPS Black. Twierdzi, że obsługuje 100 procent gamy kolorów sRGB i 98 procent DCI-P3. Podstawa z regulacją w czterech kierunkach umożliwia obracanie monitora (można go obrócić o 90 stopni w celu uzyskania wysokiego wyglądu), pochylanie w górę lub w dół, obracanie o 45 stopni w lewo lub w prawo oraz panoramowanie w górę iw dół. Obsługuje również mocowania VESA, jeśli wolisz używać ramienia monitora.

HP

Ale wracając do IPS Black – bogaty kontrast i głęboka czerń są zwykle kojarzone z OLED. Jednak współczynnik kontrastu IPS Black 2000:1 nie zbliża się do prawie nieskończonego współczynnika kontrastu OLED. Podczas gdy niektóre wyświetlacze OLED nie mogą być jaśniejsze niż jasność 400 nitów Z32K G3, ​​OLED ma niezrównaną kontrolę pikseli, zapewniając bardziej realistyczne oświetlenie i przyciemnianie. Ale oprócz OLED i w świecie technologii najczęściej spotykanych w monitorach komputerowych, IPS Black wydaje się znacznie wyprzedzać zarówno VA, jak i TN pod względem dokładności kolorów i współczynnika kontrastu.

Wielkie pytanie to koszt. Ile kosztuje obecnie monitor Dell 32″ IPS Black 859,99 USD (wygląda na to, że jest w sprzedaży, ponieważ zwykle wynosi 149,99 USD), ale HP nie udostępnił jeszcze ceny tego monitora. Ponieważ ma Thunderbolt 4, byłbyś mile zaskoczony, gdyby monitor HP był sprzedawany za mniej niż 1000 USD, ale nie wstrzymuj oddechu. Firma zamierza uruchomić go w listopadzie 2022 r., więc prawdopodobnie wkrótce usłyszymy więcej.

READ  To nigdy nie wydany aktywny pasek Coral Pixel Watch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *