Piosenkarka country „I Want You Bad” miała 59 lat – różnorodność

Zmarł Charlie Robison, piosenkarz i autor tekstów country znany z takich piosenek jak „I Want You Bad” i „My Hometown”. Miał 59 lat.

Żona Robisona, Christine, potwierdziła jego śmierć Facebook„Z ciężkim sercem dzielę się z Wami wiadomością, że mój mąż Charlie Robison zmarł dzisiaj w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Moje serce jest złamane. Proszę, módlcie się za mnie, nasze dzieci i naszą rodzinę”.

Muzyk zmarł w szpitalu w San Antonio po zatrzymaniu akcji serca i innych powikłaniach – powiedział The Associated Press przedstawiciel rodziny.

Urodzony 1 września 1964 roku, Robison rozpoczął karierę muzyczną w latach 80., grając w lokalnych zespołach z Austin, takich jak Chaparral i Two Hoots and a Holler, zanim założył Millionaire Playboys. W 1996 roku wydał swój pierwszy solowy album „Bandera”.

W 1998 roku Robison podpisał kontrakt z Sony i wydał „Life of the Party” nakładem wytwórni Lucky Dog, która skupiała się na surowej muzyce country. Album zawiera utwory takie jak „My Hometown” i „Sunset Boulevard”. Singiel Robisona „I Want You Bad” z jego albumu Step Right Up z 2001 roku dotarł do pierwszej czterdziestki listy przebojów Hot Country Songs.

W 2018 roku Robison ogłosił, że trwale utracił zdolność śpiewania po powikłaniach po operacji gardła.

Muzyk przez rok był jurorem w reality show „Nashville Star” organizowanym przez USA Network.

Pozostawił żonę Christine, brata i innego piosenkarza i autora tekstów Bruce’a, czworo dzieci i pasierbów. Trójka jego dzieci z pierwszą żoną Emily Strayer była jednym z założycieli zespołu country The Chicks. Robison i Strayer rozwiedli się w 2008 roku.

READ  Największe hity - Rolling Stone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *