Podczas zaćmienia 8 kwietnia całość przyciągnie część północnej części stanu, podczas gdy inne pozostaną na LI w celu częściowego doświadczenia

Kiedy 8 kwietnia Księżyc przejdzie między Słońcem a Ziemią, będzie go widziało wielu mieszkańców Long Island, niektórzy ze szkół i parków na całym obszarze, gdzie zaćmienie będzie częściowe. Inni zobaczą to z odległości setek mil na „ścieżce całkowitej”, wąskim obszarze Stanów Zjednoczonych rozciągającym się od Teksasu do Maine, gdzie niebo pociemnieje.

„Nie potrafię wyjaśnić, jakie to dziwne i niepokojące” – powiedział Tom Lynch, emerytowany księgowy z Lynbrook i członek Stowarzyszenia Obserwatorów Amatorskich w Nowym Jorku. Planuje oglądać z południowego Dallas, miejsca, które wybrał ze względu na potencjał czystego nieba.

Lynch udał się do Wyoming w W 2017 r. zobaczymy ostatnie całkowite zaćmienie widoczne ze Stanów Zjednoczonych. „Właściwie można odczuć spadek temperatury”, gdy słońce przestaje nagrzewać się, powiedział. Świat wokół niego zmienił kolor na miedziany, a potem pociemniał, gdyby nie nadchodzące światło. Całkowite zaćmienie „było najdziwniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek widziałem” – powiedział. Słońce wyglądało jak „wielka czarna dziura”.

Long Island będzie świadkiem około 90% zaćmienia. Chociaż większość słońca będzie zasłonięta, eksperci wielokrotnie ostrzegali, że ludzie nie powinni patrzeć na słońce bez specjalnych okularów, aby zobaczyć zaćmienie. Można je kupić w niektórych sklepach lub bezpłatnie w takich miejscach, jak Welcome Center przy autostradzie Long Island w Dix Hills. Ich soczewki są tak ciemne, że nie nadają się do niczego innego niż płonąca gwiazda.

co wiesz

  • Szkoły, parki stanowe i inne lokalizacje na Long Island Imprezy widokowe odbędą się z okazji zaćmienia 8 kwietnia, które o 15:27 pokryje około 90%.
  • Niektórzy z najbardziej entuzjastycznych obserwatorów nieba na Long Island Zaplanuj podróż na „ścieżkę totalności” – gdzie cień księżyca całkowicie zasłania słońce – albo na północ stanu, albo tak daleko, jak Teksas.
  • Specjalne okulary do oglądania zaćmienia Można go kupić w niektórych sklepach lub bezpłatnie w Long Island Welcome Centre przy autostradzie Long Island Expressway w Dix Hills.

Tom Lynch, członek Nowojorskiego Towarzystwa Amatorskich Obserwatorów, projektuje specjalne okulary do oglądania zaćmień potrzebne podczas wydarzenia, które odbędzie się 8 kwietnia. Źródło: Newsday/J. Conrad Williams Jr

SUNY Old Westbury, która na swojej stronie internetowej umieściła zegar odliczający zaćmienia, a także inne szkoły planują imprezy dla widzów. George Gorman, dyrektor Biura ds. Parków, Rekreacji i Ochrony Zabytków stanu Nowy Jork, które nadzoruje okoliczne parki i plaże, powiedział, że jego biuro planuje oglądać wydarzenia w ponad sześciu parkach od Jones Beach po Montauk.

READ  Na nowych zdjęciach Webba kolorowa Mgławica Pierścień błyszczy

Zaćmienie będzie całkowite na północy stanu, a urzędnicy spodziewają się, że do miast od Jamesport po Plattsburgh przybędą setki tysięcy turystów. Powiedzieli, że kempingi na północy stanu są zajęte i pozostało tylko kilka pokoi hotelowych. Wszystkie trzy pociągi Amtrak odjeżdżają ze stacji kolejowej Hal Moynihan na ManhattanieDo do Buffalo 7 kwietnia, wyprzedane na kilka tygodni przed zaćmieniem.

W tym tygodniu na konferencji prasowej kilku zawodników Buffalo Bills pojawiło się na wideo, ostrzegając ludzi, aby nie patrzyli bezpośrednio w słońce. Z biura gubernatora Kathy Hochul Katherine Garcia, dyrektor ds. operacji stanowych, mówiła o „zewnętrznej atmosferze” słońca i „oszałamiająco pięknych zachodach słońca… w 360 stopniach”. Nic takiego nie wydarzyło się w Nowym Jorku od 1925 roku i nie powtórzy się aż do 2079 roku.

18 miesięcy planowania

Urzędnicy powiedzieli, że ostatnie 18 miesięcy spędzili na planowaniu zapewnienia przepustowości łazienek, obsługi telefonów komórkowych i bezpieczeństwa na drogach.

Odwiedzający powinni napełnić zbiorniki paliwa przed zaćmieniem oraz podróżować z jedzeniem, wodą i kocem w swoich samochodach, powiedzieli Garcia i Jackie Bray, stanowi komisarze ds. bezpieczeństwa wewnętrznego. Więcej wskazówek dla osób odwiedzających północ stanu: Nie parkuj na poboczu drogi na czas pokazu, ponieważ może zaistnieć konieczność przejechania pojazdów uprzywilejowanych; Nie wyruszaj nieprzygotowany do odległych obszarów w poszukiwaniu miejsca widokowego; Rozważ noszenie czerwieni i zieleni – kolorów, które wzmocnią efekt Purkinjego – zjawisko optyczne, w którym kolory wydają się zmieniać pod wpływem światła. Bray powiedział także: „Uzbrój się w cierpliwość”. „Będziesz w korku przez kilka godzin”.

W wywiadzie udzielonym w tym tygodniu Bray powiedziała, że ​​niektóre jej rady odnoszą się również do osób oglądających film z Long Island i innych obszarów w dolnej części stanu: „Naprawdę nie chcemy, aby ludzie zatrzymywali się na poboczu drogi. To naraża inne osoby na ryzyko”.

READ  Zasoby intuicyjnych maszyn spadły po wywróceniu się lądownika księżycowego

Impreza przeglądowa w SUNY Old Westbury, która tworzy własny program fizyki i wiosną przyszłego roku ukończy pierwsze kierunki z tego przedmiotu, jest przeznaczona dla studentów pierwszego roku i niektórych uczniów szkół średnich z okolicy i obejmuje przekąski takie jak ciastka księżycowe, teleskopy, lornetki i okulary obserwacyjne.

Matthew Lippert, fizyk specjalizujący się w teorii strun, powiedział, że nauczyciele w Old Westbury postrzegali zaćmienie jako „szansę na nawiązanie kontaktu z ludźmi i nauczenie ich trochę o astronomii i fizyce”. Jest to również właściwe, ponieważ jest to „jedno z niewielu wydarzeń astronomicznych, które ma miejsce w ciągu dnia” – powiedział. Oprócz imprezy poglądowej szkoła wyśle ​​trzy autobusy czarterowe przewożące około 150 osób do SUNY Oswego nad jeziorem Ontario, aby obejrzeć całkowite zaćmienie. Lot trwa około 5 i pół godziny.

W sklepie Camera Concepts i Telescope Solutions w Stony Brook, który reklamuje się jako największy dystrybutor teleskopów na Long Island – jest ich niewielu – klienci mówią o zaćmieniu „codziennie” – powiedział jego menadżer, Bill Keenan. „Okulary sprzedają się bardzo dobrze”, podobnie jak lornetki, których można używać z filtrami słonecznymi. Okulary kosztują 4,99 dolara za sztukę, a lornetka kosztuje 40 dolarów i więcej, powiedział.

Podróż do drogi uniwersyteckiej

Keenan powiedział, że wielu jego klientów planowało przemierzyć trasę całkowitego zaćmienia. „Mają hotele, obozy, mają kompletny plan” – powiedział Keenan. Zaćmienie planuje spędzić w Instytucie Southold Custer, najstarszym publicznym obserwatorium na Long Island.

Jason Cousins, prezes Stowarzyszenia Obserwatorów Amatorów, powiedział, że w dniu zaćmienia na terenie Custer grupa zorganizuje dla publiczności „festiwal słoneczny”.

Aż trzy czwarte z 350 członków klubu planuje przebycie całego szlaku, powiedział Cousins, który mieszka w Mineola i pracuje jako kierownik projektu w firmie budowlanej Posilico. Jego kuzyni powiedzieli, że planuje wybrać się nad wodospad Niagara. Kiedy w zasięgu jazdy następuje całkowite zaćmienie, „większość z nas jedzie, kiedy tylko może” – powiedział. Dla obserwatorów nieba, którzy nie gonią za zaćmieniem na całym świecie, jest to „naprawdę wydarzenie jedyne w życiu” – powiedział.

READ  Teleskop Webba ujawnia szkodliwą atmosferę planety oddalonej o 700 lat świetlnych

Bilety na wydarzenie poświęcone zaćmieniu organizowane przez Instytut i Obserwatorium Custera zostały wyprzedane na kilka tygodni przed zaćmieniem, chociaż ludzie mogli przyjechać w sobotę lub w następną sobotę, aby kupić okulary, powiedział wiceprezydent Alan Cozens, który nie jest spokrewniony z Jasonem Cozensem. Większość znajomych Cousinsa obserwujących niebo planuje podróż na całą ścieżkę, powiedział Cousins. Dodał, że podejmie decyzję, czy udać się do północnego Vermont, czy pozostać na Long Island, w zależności od pogody w dniach poprzedzających zaćmienie.

Pogoń za zaćmieniem

Doktor Joel Moskowitz, położnik i członek Towarzystwa Astronomicznego na Long Island oraz obserwatorów-amatorów, nie będzie przebywał blisko domu. Moskowitz z Roslyn Heights i Boca Raton na Florydzie będzie oglądać to zaćmienie w Kerrville w Teksasie, niedaleko granicy z Meksykiem.

Moskowitz ścigał zaćmienia na Syberii, Wyspie Wielkanocnej, Kenii i Boliwii, gdzie wraz z towarzyszami odkrył, że wybrane przez nich miejsce widokowe było także miejscem do spania z lamą. Lamy traktowały zaćmienie tak, jakby miało miejsce w nocy i nie wydawały się przejmować intruzami. Moskowitz powiedział, że był świadkiem 20 całkowitych zaćmień, w tym trzech pierścieniowych i dwóch częściowych. Zaćmienie obrączkowe ma miejsce, gdy Księżyc przechodzi między Słońcem a Ziemią, ale jest bardzo daleko od Ziemi i nie zasłania całkowicie Słońca. Częściowe zaćmienie ma miejsce, gdy Słońce, Księżyc i Ziemia nie są całkowicie ustawione w jednej linii, więc tylko część Słońca będzie wyglądać na zakrytą.

„Jestem człowiekiem nauki, ale od razu można zrozumieć, dlaczego starożytni ludzie reagowali” czasami z podziwem i strachem, powiedział Moskowitz. „Robi się bardzo ciemno, a widok słońca znikającego przed oczami w środku dnia to coś, do czego nie jesteśmy genetycznie zaprogramowani”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *