Podejrzany aresztowany w seryjnych zabójstwach w Stockton

Podejrzany został aresztowany w sobotę w związku z sześcioma niesprowokowanymi morderstwami mężczyzn w wieku od 21 do 54 lat w ciągu ostatnich kilku miesięcy, poinformował Departament Policji w Stockton.

Departament Policji w Stockton ogłosił w sobotę, że 43-letni Wesley Brownlee został oskarżony o morderstwo. Policja poinformowała, że ​​zespoły nadzoru śledziły Brownlee podczas jazdy i zatrzymały go w okolicy Village Green Drive i Winslow Avenue około 2 nad ranem w sobotę.

43-letni Wesley Brownlee został aresztowany w sobotę 15 października 2022 r. i oskarżony o morderstwo. Władze uważają, że jest powiązany z serią morderstw w Stockton w Kalifornii.

Departament Policji w Stockton

„Nasz zespół nadzoru śledził tę osobę, gdy prowadził. Przyjrzeliśmy się jego wzorom i ustaliliśmy wcześnie rano; był w morderczym szale. Był na polowaniu” – powiedział szef Stanley McFadden podczas sobotniej konferencji prasowej.

McFadden dodał: „Gdy funkcjonariusze nawiązali z nim kontakt, miał na sobie czarną odzież i maskę na szyi. Kiedy został zatrzymany, był uzbrojony w broń palną. Jesteśmy przekonani, że zatrzymaliśmy kolejne zabójstwo”.

Brown zostanie postawiony w stan oskarżenia we wtorek i może zostać postawiony w stan oskarżenia, poinformowała policja.

Biuro Medyczne Hrabstwa San Joaquin zidentyfikowało ofiary. Paul Yao, 35 lat, zabity 8 lipca; Salvador Debudey Jr., 43 lata, zmarł 11 sierpnia. Jonathan Hernandez Rodriguez, 21 lat, zabił 30 sierpnia; Juan Cruz, lat 52, zmarł 21 września; i Lawrence Lopez Sr., 54, zabity 27 września.

Policja powiedziała, że ​​mężczyźni byli sami w czasie strzelaniny, a wszystkie zabójstwa miały miejsce w nocy lub wczesnym rankiem.

Policja poinformowała na początku tego miesiąca, że ​​kolejne zastrzelenie 46-letniej czarnoskórej kobiety 16 kwietnia 2021 r. o godzinie 3:20 na Park Street i Union Street w Stockton było powiązane ze śledztwem. Mówili, że kobieta przeżyła strzelaninę bez szwanku.

Policja twierdzi, że motyw morderstwa nie był znany, ale mogło to być celowe.

READ  UE nominuje Ukrainę do członkostwa w UE

Wkład w powstanie tego raportu wnieśli Mark Osborne i Emily Shapiro z ABC News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.