Podróżujesz w Dzień Pamięci? Mógłbyś tworzyć historię

Eduardo Munoz – Reuters

Podróżni przybywają na międzynarodowe lotnisko Newark Liberty podczas weekendu z okazji Dnia Pamięci w Newark, New Jersey, 24 maja 2024 r.CNN

Jeśli lecisz w ten weekend lub dzisiaj, prawdopodobnie tworzysz historię.

Według danych kontrolnych Agencji Bezpieczeństwa Transportu, ruch pasażerski na lotniskach w USA utrzymuje się na stałym poziomie, dzięki czemu weekend z okazji Dnia Pamięci będzie najbardziej pracowity w historii.

Następny Zapisz dane pasażerów w piątek (2,951 mln, dzień projekcji nr 1 w historii TSA) i czwartek (2,897 mln, nr 3 w historii) Każdego dnia w ten weekend ponad 2,4 mln osób przeszło przez punkty kontrolne TSA.

Być Popularny weekend z okazji Dnia Pamięci Może to być zapowiedź pracowitego lata na listach przebojów.

Pięć z 10 najbardziej pracowitych dni podróży w 22-letniej historii TSA miało miejsce zaledwie w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

„Podczas czterodniowego weekendu z okazji Dnia Pamięci w 2019 r. skontrolowano około 9,5 miliona podróżnych; W 2023 roku liczba ta wzrośnie do nieco ponad 9,8 miliona Rzecznik TSA poinformował CNN e-mailem. „Spodziewamy się, że w tym roku liczba ta wzrośnie w ciągu czterech dni do ponad 10 milionów”.

Dodała: „Trudno porównywać święta, ponieważ niektóre z nich przypadają na różne dni tygodnia. TSA spodziewa się jednak, że tegoroczne lato będzie również najbardziej pracowite w historii agencji.

To już ponad trzy lata wysokiej inflacji To zebrało swoje żniwo Na Amerykanach Budżety, zwłaszcza ich sposób myślenia. Ale chociaż ludzie mogą Uczucie szczypania, Niektórzy nadal są skłonni wydawać – jeśli nie hojnie – na podróże i rozrywkę.

W tym względzie są dobre wieści z frontu inflacyjnego: ceny biletów lotniczych spadły w kwietniu w porównaniu z marcem i w rzeczywistości są nieco ponad 1% niższe niż w lutym 2020 r. Dane dotyczące indeksu cen towarów i usług konsumenckich Oferuje.

READ  Perspektywy rynku mieszkaniowego się zmieniają, a ceny domów i czynsze spadają

Amerykanie nie wybierają się tylko w nieco tańsze niebo: AAA prognozuje, że w długi weekend rekordowe 38,4 miliona ludzi wybierze się na wycieczki samochodowe.

Jednak ceny gazu gwałtownie wzrosły na początku roku W ostatnich tygodniach utrzymuje się na stałym poziomie. Według AAA, w poniedziałek średnia krajowa za galon zwykłej benzyny wyniosła 3,59 dolara, czyli o grosz więcej niż o tej porze w zeszłym roku.

Jednak ceny na dystrybutorze w poniedziałek były niższe niż w zeszłym Dniu Pamięci, a także średniej z 10 lat dla tego święta. Według danych GasBuddy.

Według danych GasBuddy popyt na benzynę w USA w tygodniu kończącym się 25 maja przekroczył 9 milionów baryłek. Rzecznik GasBuddy, Patrick De Haan, powiedział w poniedziałek CNN, że popyt wzrósł zaledwie o 0,3% w porównaniu z porównywalnym tygodniem poprzedzającym Dzień Pamięci w zeszłym roku.

„To był słaby początek tygodnia, ale potem wrócił mocny [Thursday through Saturday]„Ale popyt na benzynę pozostaje znacznie poniżej rekordu”, powiedział za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Gas Buddy modelował obecne zapotrzebowanie na zaledwie 9,03 miliona baryłek dziennie. De Haan powiedział, że pod koniec pierwszej dekady XXI w., a konkretnie w 2019 r., liczba ta prawdopodobnie osiągnie 9,5–9,8 mln baryłek dziennie.

Ta historia ewoluuje i będzie aktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *