„Półnaga” impreza gwiazd w moskiewskim klubie nocnym wywołuje gwałtowne reakcjeCNN

Grupa rosyjskich gwiazd, która pojawiła się półnago na „półnagiej” imprezie w Moskwie, spotkała się z gwałtownymi reakcjami w czasie, gdy… Kraj jest w stanie wojny Na Ukrainie władze forsują coraz bardziej konserwatywny program.

Impreza, której gospodarzem była blogerka Anastazja Ivleva w dniach 20–21 grudnia w stołecznym klubie Motapor, spotkała się z krytyką ze strony urzędników Cerkwi i działaczy prowojennych, a także prokremlowskich legislatorów.

Jeden z uczestników, raper Wasio (Nikołaj Wasiliew), który pojawił się w skarpetce zakrywającej genitalia, został skazany na 15 dni więzienia i grzywnę w wysokości 200 000 rubli (około 2200 dolarów) po tym, jak moskiewski sąd orzekł, że wydarzenie miało na celu „szerzenie stosunków seksualnych” „Nietradycyjna narodowość.

Wasiliew został uznany za winnego przestępstw, w tym „drobnego chuligaństwa”.

„Nikołaj Wasiliew (znany jako raper Fashio) brał udział w imprezie w nocnym klubie Motapor, zakłócał porządek publiczny, używał wulgarnego języka i publikował na kanałach Telegramu posty mające na celu promowanie nietradycyjnych stosunków seksualnych w mediach internetowych” – czytamy w orzeczeniu. Sąd.

W ostatnich latach Kreml rozszerzył zakres przepisów anty-LGBT, co stanowi konserwatywną zmianę, która nasiliła się po inwazji na Ukrainę. W zeszłym miesiącu Sąd Najwyższy Rosji Międzynarodowy Ruch LGBTQ został uznany za organizację ekstremistyczną.

Sprzeciw wobec partii w Moskwie pojawia się, gdy prezydent Rosji Władimir Putin w coraz większym stopniu koncentruje się na tradycyjnych wartościach, a nie na tym, co przedstawia jako dekadencję i niemoralność Zachodu. Ubiega się o reelekcję w marcu 2024 r.

Wasiliew był jednym z tych, którzy wzięli udział w ceremonii, aby złożyć publiczne przeprosiny.

Organizatorka Ivleva początkowo stwierdziła, że ​​uczestnicy imprezy wybierają ubrania według własnego uznania i że wydarzenie jest okazją do zaprezentowania zdjęć zrobionych w czasie, gdy była redaktorką naczelną rosyjskiego wydania Playboya.

W środę Ivleva opublikowała nowy, trwający ponad 21 minut film, w którym ze łzami w oczach przeprasza i prosi o przebaczenie oraz drugą szansę lub publiczne potępienie.

READ  Europa najmocniej odczuje globalne spowolnienie – OECD

Oficjalna agencja informacyjna RIA Novosti poinformowała, że ​​we wtorek przeciwko Ivlevie za zorganizowanie koncertu złożono pozew o odszkodowanie w wysokości 1 miliarda rubli (11 milionów dolarów) z tytułu szkód moralnych.

Inna uczestniczka, gwiazda muzyki pop Anna Asti, odwołała swój noworoczny koncert w innym klubie w Moskwie, podał klub na swojej stronie internetowej.

Wiadomość brzmiała: „Kochani, z przyczyn od nas niezależnych pokaz Anny Asti został przełożony na nowy termin, o którym poinformujemy wkrótce”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odmówił w środę komentarza, mówiąc: „W odniesieniu do tej partii proszę o litość: pozostańmy jedynymi w kraju, którzy nie dyskutują na ten temat”.

Działaczka prowojenna i szefowa Stowarzyszenia Bezpieczniejszy Internet Ekaterina Mizulina podziękowała w środę rosyjskiej policji za reakcję, udostępniając w aplikacji Telegram zrzuty ekranu zawierające wiadomości rzekomo od zaniepokojonych i wściekłych obywateli.

„Jak mam wytłumaczyć mojemu siostrzeńcowi, który podczas operacji specjalnej stracił nogi i stał się kaleką, o co walczył i dlaczego został inwalidą, dla dobra bielizny Ivlevy?” Jednym z przekazów było nawiązanie do oficjalnego eufemizmu Rosji oznaczającego inwazję na Ukrainę.

„Organizowanie takich wydarzeń w czasie, gdy nasza młodzież ginie w operacjach wojskowych, a wiele dzieci traci rodziców, jest śmieszne” – stwierdziła Mizulina w swoim poście. Nasi bojownicy na pierwszej linii frontu z pewnością nie o to walczą”.

Tymczasem Witalij Borodin, szef Federalnego Projektu Bezpieczeństwa i Antykorupcji, wyraził oburzenie, nazywając wydarzenie „sodomią, obskurantyzmem i homofobiczną propagandą” i nalegał, aby Minister Spraw Wewnętrznych wysłał policję do klubu nocnego Motapor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *