Poważna erupcja pogody w południowym Teksasie po huraganie

Ten sam tajski system huraganów porusza się we wtorek ze wschodu na wschód, wiejąc głęboko na południe z kolejną rundą huraganu, gradu i niszczących wiatrów liniowych. Centrum prognoz huraganów National Weather Service ostrzegło przed regionalną erupcją groźnych warunków pogodowych, w tym możliwością silnego huraganu, podnosząc ten nadzwyczajny poziom do 4 na 5 w przypadku trudnych warunków pogodowych.

Zegary Tornado działały od południowo-wschodniej Luizjany przez centralną Alabamę do wtorkowego wieczoru. Zegarki obejmują Baton Rouge w Luizjanie i Nowym Orleanie, Hattisburg w stanie Mississippi oraz Meridian i Tuscaloosa oraz Birmingham w Alabamie.

Poważny, niszczycielski huragan uderzył we wschodnią część Nowego Orleanu we wtorek wieczorem, powodując poważne szkody około 19:30 czasu lokalnego. Szczególnie mocno ucierpiała arabska dzielnica między dolnym 9. okręgiem a Salmet.

22 marca wielki, niszczycielski huragan uderzył we wschodnią część Nowego Orleanu, niszcząc domy i odcinając prąd. (Julie Yoon / The Washington Post)

Oczekuje się ekstremalnych warunków pogodowych w południowo-wschodnich i południowo-środkowych regionach Atlantyku, w tym w Karolinie, gdy burza przesuwa się na wschód w środę.

Gdy kalendarz przechodzi w szczyt sezonu huraganów, istnieją oznaki, że na kartach może pojawić się kolejna runda aktywnej pogody w kwietniu. Kwiecień, maj i czerwiec to największa liczba huraganów i, mając podstawy sądzić, że ten sezon będzie znacznie bardziej aktywny niż przeciętnie, może on dostarczyć przeglądu obecnych burz.

Niebezpieczna pogoda we wtorek celuje w głębokie południe

Burze z piorunami, powodujące ulewne deszcze, pojawiły się ponownie, gdy poruszały się w wilgotnym powietrzu nagrzanym przez słońce we wtorek w południe.

We wtorek po południu i wieczorem linia Szkwał utworzyła się w QLCS lub półliniowy system konwekcji. Składa się głównie z osadzonych cykli z grzmotami i błyskawicami, które mogą tworzyć krótkie, szybkie huragany z niewielkim wyprzedzeniem. Nowy QLCS będzie ewoluował i przesuwał się z czasem na wschód, kierując się w ciemność przez centralną Alabamę. Alabama słynie z tego, że w nocy dostarcza duże ilości huraganów.

Obszary głębokiego południa mają gęste mobilne i prefabrykowane domy, które są wrażliwe nawet na niskie huragany. Większość zgonów spowodowanych huraganami ma miejsce w mobilnych i produkowanych domach lub pojazdach. Mieszkańcy Luizjany, Mississippi i Alabamy, którzy mieszkają w niezabudowanych domach na tym terenie, muszą potwierdzić odpowiednio surowe plany pogodowe, zanim zostaną wydane ostrzeżenia.

READ  Republikanin z Ohio Bernie Moreno zawiesza kampanię w Senacie

Burze z piorunami przeniosą się na południowy wschód w środę, a „niewielkie ryzyko” w przypadku trudnych warunków pogodowych wyniesie 2 na 5. Burze można znaleźć w Południowej Wirginii, przybrzeżnych Karolinie, Georgii i na Florydzie Bunhund. Powszechne, rozproszone, uszkodzone wiatry liniowe i pojedyncze huragany typu spin-up są możliwe, zanim front przesunie się na morze wcześnie w czwartek.

Oprócz niebezpieczeństw związanych z silnymi burzami możliwe są niebezpieczne powodzie. National Weather Service zwraca uwagę na umiarkowane ryzyko intensywnych opadów deszczu i gwałtownych powodzi w północnej Luizjanie i Mississippi oraz północno-zachodniej Alabamie, w tym w Monroe w La; Tupelo i Starkville, panno; I Huntsville i Decatur, Ala. To tam wilgoć gromadzi się na północ od ciepłego frontu, który zamarza w ogromnej przepaści, która nieustannie trenuje lub przemieszcza się w tych samych obszarach.

Większość obszaru, który ma mieć szerokość od 2 do 4 cali, ma zegary flash-flood. Nie można również wykluczyć, że zlokalizowane sumy zbliżają się do pół stopy. Możliwe są powodzie miejskie i małe strumienie, przy czym gwałtowne powodzie mogą powodować więcej zakłóceń w niektórych miejscach.

Huragany powodują szkody i obrażenia w Teksasie

Gwałtowne burze i huragany, które zdewastowały Teksas w poniedziałek, przetoczyły się na zachód od autostrady międzystanowej 35 w poniedziałek o 16:00 czasu lokalnego. Wybuchły wzdłuż suchej linii lub na wiodącej krawędzi suchego powietrza z południowo-zachodniej pustyni, rozkwitając w masę gorącego, wilgotnego i „niestabilnego” powietrza wiejącego z Zatoki Meksykańskiej.

Pierwszy tajfun tego dnia uderzył w Jacksboro, około 100 mil na północny zachód od Dallas, gdzie uszkodzono szkołę średnią i kilka budynków. Serwis pogodowy Huragan otrzymał ocenę EF3 Jego huragan osiągnął prędkość od 140 do 150 mil na godzinę w skali od 0 do 5 dla intensywności huraganu.

READ  Po rozprawie sądowej na Bahamach Sam Bankman-Fried zgodził się na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych

Huragan i jedna osoba zabita Co najmniej siedem osób zostało przyjętych do szpitala Northwest Grayson County, Teksas, 60 mil na północ od Dallas, w społeczności Sherwood Shores.

Kingston w stanie Oklahoma również został zaatakowany Szkodliwy huraganSooner State wyznacza pierwszy rok w roku.

Kilka huraganów zostało zgłoszonych poza Austin.

Godny uwagi, niszczycielski huragan uderzył w Round Rock, na północ od Austin, za autostradą międzystanową 35 w Teksasie, uderzając bezpośrednio w kamerę wieżową należącą do stacji telewizyjnej KVUE.

Ta sama burza spowodowała huragan, który ominął radar pogodowy Fort Hood około 60 mil na północ od Austin. Radar zmierzył prędkość obrotową 100 mil na godzinę na wysokości 253 stóp nad ziemią. Radar wyłączył się kilka minut później, początkowo wzbudzając obawy przed trafieniem – ale później okazało się, że radar uciekł bez szwanku.

Zgłoszono również szkody spowodowane huraganem TaylorOkoło 15 mil na wschód od klifu.

ElginOkoło 20 mil na wschód od Austin pojawiło się wirusowe wideo pokazujące katastroficzny Twister, który został uderzony i pickupa obracającego się przez huragan, ale Twister nadal mógł działać, gdy mijał:

Jarrell, około 40 mil na północ od Austin, został zniszczony przez huragan F5 27 maja 1997 r., zabijając 27 osób. Znowu zaatakowano.

Na Dalekim Wschodzie wspólnoty Crocketta I Madisonville, Między Dallas a Houston, został uderzony przez huragan, z doniesieniami o obrażeniach i obrażeniach osób. Łowcy Burz Zabrany do mediów społecznościowych Aby szukać pomocy medycznej i zaopatrzenia na poważnie dotkniętym obszarze. Był huragan Crockett Oceniono EF2.

READ  Wybory 2024: Prezydent Joe Biden wygrywa prawybory Demokratów w Karolinie Południowej

W sumie Służba Meteorologiczna otrzymała ponad 100 raportów o niekorzystnych warunkach pogodowych i wydała dziesiątki ostrzeżeń o huraganie o huraganie siły przez środkowy i wschodni Teksas.

Jak rzadki był huragan w Teksasie?

Huragan w marcu nie był niczym niezwykłym, ale w poniedziałek uderzył w południe i wschód w niecodzienny sposób, wybuchając wczesną wiosną. Chociaż prawdopodobieństwo huraganu pod koniec marca jest historycznie zerowe w południowo-wschodnim Teksasie, trąby powietrzne są trzy razy mniej prawdopodobne niż w innych częściach południowo-wschodniego interioru.

Biorąc to pod uwagę, dzieją się sprzeczne wydarzenia, a wschodni Teksas nie jest obcy silnym twisterom – nawet w marcu. Na przykład w zeszłym roku, 13 marca, intensywne superkomórki zaatakowały panhandle. Radar wskazał, że huragan związany z tą erupcją mógł być nieco gwałtowny, mimo że znajdował się w najmniej zaludnionych obszarach stanu Lone Star.

22 kwietnia 2020 roku kolejna niedawna erupcja wiosenna nawiedziła wschodni Teksas. Tego dnia potężna superkomórka namierzyła kilkaset mil i stworzyła ogromny EF3, który zabił dwie osoby. Rodzicielska burza z piorunami Podczas rejsu huragan uderzył w trzy stany, To skłoniło do wydania 16 ostrzeżeń przed huraganami.

Dwa szczególnie godne uwagi huragany EF4 uderzyły w ostatnich latach we wschodni Teksas, chociaż oba znajdowały się dalej na północ niż Twisters w poniedziałek. Jeden, dec. 27 maja 2015 r. 10 osób zginęło, gdy na przedmieściach Dallas wybuchły zamieszki. Drugie zaobserwowano 29 kwietnia 2017 r. na zachód od Aten. Intensywne huragany występują najczęściej wczesną wiosną w zaludnionych korytarzach Teksasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *