Pożar klubu nocnego w Tajlandii: 13 zginęło w pożarze budynku

Pożar wybuchł około 1 w nocy w klubie nocnym Mountain B, jednopiętrowym budynku w dzielnicy Sattahip w prowincji Chonburi, na południowy wschód od Bangkoku. Tajska policja powiedziała, że ​​30 kilometrów (18 mil) na południe od Pattaya, popularnego miejsca turystycznego.

Pułkownik policji Wuttipong Somjai powiedział CNN, że pożar miał miejsce podczas programu muzycznego na żywo i Oparzenia wahały się od „łagodnych do ciężkich”.

Potwierdził, że wszyscy, którzy zginęli, byli obywatelami Tajlandii. Urzędnicy ratunkowi powiedzieli, że jeden z zabitych miał 17 lat, najmłodszy, o którym wiadomo, że zmarł.

Pułkownik Somjay powiedział, że trwają śledztwo w sprawie przyczyny pożaru.

Natanit Bicol Kaew powiedziała, że ​​była w nocnym klubie świętującym urodziny brata i była blisko przodu sceny, kiedy podbiegła kobieta krzycząc, że sufit się pali.

Kilka sekund później zobaczyła, że ​​głośniki na peronie się palą.

„W żadnym momencie ogień nie rozprzestrzenił się na sufit” – powiedziała CNN, dodając, że kiedy członkowie publiczności próbowali uciec przed wejściem do klubu, potknęła się.

„Widziałam ludzi próbujących rozbić szklane ściany, ale było bardzo grube” – powiedziała.

Jej brat doznał poważnych oparzeń i jest w stanie krytycznym. Jego przyjaciel zginął w budynku.

Ravon Namtham, lokalny muzyk, który regularnie występuje w nocnym klubie w poniedziałkowe wieczory, powiedział CNN, że miejsce to zostało otwarte dwa miesiące temu i stało się popularne wśród miejscowych dzięki wieczornym występom zespołu od 12:00 do 1 w nocy. „Klienci przychodzą na drinka i taniec ”.

Nie było go w klubie nocnym, kiedy wybuchł pożar, ale powiedział, że drzwi wejściowe są jedynym punktem wejścia i wyjścia dla klientów.

Powiedział, że muzycy wchodzą i wychodzą tylnymi drzwiami, które będą zamknięte podczas występów.

Dodał, że sufit klubu nocnego wyłożony jest wysoce łatwopalnymi dźwiękoszczelnymi panelami.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Namtham powiedział, że zespół Taew Waew występował w czasie pożaru, a wokalista i alternatywny klawiszowiec byli jednymi z tych, którzy zginęli. Powiedział, że perkusista był podłączony do podtrzymującego życie respiratora w pobliskim szpitalu.

Zdjęcia wykonane przez lokalną akcję poszukiwawczą Rescue Sattahip pokazały mocno zwęglone siedzenia w środku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.