Poznaj viscachę, cudowną istotę tak uroczą, że prawie nie wygląda na prawdziwą

Poznaj viscacha, cudowne stworzenie tak urocze, że prawie nie wygląda na prawdziwe. Co to jest Viscacha? Jest to mały gryzoń bardzo podobny do zająca. Jest spokrewniona z szynszylą mieszkającą w Ameryce Południowej i jest To pyszny posiłek w Argentynie. popularna nauka Bardziej szczegółowo opisuje stworzenie:

Viscacha żyje w południowych Andach i jest blisko spokrewniona z szynszylą. Ze względu na długie uszy i puszystą sierść czasami nazywany jest zającem długoogoniastym. Porusza się podobnie jak zając, na bardzo mocnych tylnych nogach i porusza się po swoim górskim domu, aby zjadać różnorodne zioła, mchy i porosty. Żyje w koloniach, jak wszyscy członkowie rodziny szynszyli, które mogą się znacznie różnić wielkością. Nie jest to szczególnie rzadkie. Czasami poluje się na nie dla mięsa i futra, ale uważa się, że utrzymują je na stałym poziomie pod względem populacji.

to super wideo Z górskiej viscaca, która dokładnie opisuje stworzenie jako „cudowny glob”. Na filmie widać chłodne wnętrzności, turlanie się, spanie, żucie i bieganie. Sprawdź ich gigantyczne ogony i uszy! Ich ogony zwijają się, gdy odpoczywają, ale otwierają się, gdy są niespokojne. Ich półprzymknięte oczy sprawiają, że wyglądają, jakby palili trawkę. Mają też zabawne długie wąsy, które sprawiają, że wyglądają, jakby miały wąsy na smyczy. W sumie to ode mnie tak. Ocena słodkich stworzeń: 10/10.

READ  Weird Star produkuje najszybszą nową w historii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.