Pożyczki studenckie: co warto wiedzieć o najnowszym planie pomocowym Bidena

WASZYNGTON (AP) – Prezydent Joe Biden po raz kolejny podejmuje próbę anulowania kredytów studenckich, mając nadzieję, że spełni kluczową obietnicę kampanii, której dotychczas nie spełnił.

A Wizyta w Wisconsin W poniedziałek Biden nakreślił plan umorzenia przynajmniej części długów ponad 30 milionów Amerykanów. Prace nad Sądem Najwyższym trwają od miesięcy Odrzucił pierwszą próbę Bidena W momencie masowego odwołania.

Biden nazwał decyzję sądu „błędną”, ale nakazał Departamentowi Edukacji Utwórz nowy projekt Korzystanie z innego organu prawnego. Najnowsza propozycja jest bardziej ukierunkowana niż pierwotny plan i skupia się na tych, dla których zadłużenie studentów stanowi główną przeszkodę.

Oto, co warto wiedzieć o nowym planie:

Czym różni się od pierwszego planu Bidena?

Bidena Pierwsza próba Kompleksowe anulowanie pożyczki studenckiej spowodowałoby utratę 10 000 dolarów w przypadku pożyczkobiorców o rocznych dochodach do 125 000 dolarów i dodatkowe 10 000 dolarów, gdyby otrzymali federalne stypendia Pell dla studentów o niskich dochodach. Szacuje się, że będzie to kosztować 400 miliardów dolarów i umorze przynajmniej część zadłużenia z tytułu kredytów studenckich dla ponad 40 milionów ludzi.

Sąd Najwyższy Odrzucił tę propozycję W zeszłym roku Biden stwierdził, że przekroczył swoje uprawnienia.

Nowy program wykorzystuje inne ramy prawne – ustawę o szkolnictwie wyższym, która w niektórych przypadkach pozwala ministrowi edukacji na umorzenie zadłużenia z tytułu kredytów studenckich. Sektor edukacji podąża w jedną stronę Federalny proces stanowienia prawa Powinno wyjaśniać, w jaki sposób Sekretarz może korzystać z tego uprawnienia.

Nowy program skierowany jest do pięciu kategorii kredytobiorców, koncentrując się na osobach potrzebujących pomocy. Zapewni ulgę 30 milionom kredytobiorców. Władze nie podały, ile będzie kosztować projekt.

Kto się nadaje?

Nowy plan Bidena anulowałby pięć rodzajów pożyczkobiorców.

Szeroki przepis ma na celu przywrócenie salda kredytów studenckich dla pożyczkobiorców z powodu niezapłaconych odsetek. Amerykanie, którzy obecnie są winni więcej, niż pierwotnie pożyczyli, zostaną zwolnieni z odsetek do 20 000 dolarów. Limit ten nie dotyczy osób zarabiających mniej niż 120 000 dolarów rocznie lub par zarabiających mniej niż 240 000 dolarów i zarejestrowanych w planie spłat uzależnionym od dochodów.

READ  Komisja House 6 stycznia odkopuje fałszywy spisek wyborców, sub-pona za 6 więcej

Departament Edukacji twierdzi, że do tej ulgi zakwalifikuje się 25 milionów osób, w tym 23 miliony, którym całkowicie wyeliminowane zostaną odsetki.

Kredytobiorcom, którzy kwalifikowali się do innych federalnych programów umorzenia, ale nie złożyli wniosku, ich pożyczki również zostaną anulowane w ramach nowego programu. Dotyczy to Programu umorzenia pożyczek na usługi publiczne i programów spłat opartych na dochodach. Pomoże to tym, którzy przegapili przebaczenie z powodu skomplikowanych dokumentów, złych rad lub innych przeszkód. Szacuje się, że z tej pomocy kwalifikuje się 2 miliony osób.

Wszystkie pożyczki są umorzone na 25 lat w przypadku pożyczkobiorców spłacających pożyczki licencjackie na 20 lat lub dłużej lub pożyczkobiorców z pożyczkami dla absolwentów. Administracja Bidena twierdzi, że umorzy długi ponad 2 milionów ludzi.

Ci, którzy uczestniczyli w programach uniwersyteckich o „niskiej wartości finansowej”, kwalifikują się do zwolnienia. Program anulowałby pożyczki pożyczkobiorców, którzy udali się do instytucji, które utraciły uprawnienia do federalnego finansowania edukacji z powodu oszukiwania studentów. Anulowałoby również pożyczki osób, które uczęszczały na programy uniwersyteckie, które pozostawiają absolwentów z niższymi dochodami w porównaniu z pożyczkami studenckimi.

Ostatnią kategorią jest umorzenie długów Amerykanów borykających się z trudnościami, które uniemożliwiają im spłatę kredytów studenckich. Przepis ten umożliwi resortowi edukacji spłatę pożyczek pożyczkobiorców.

Czy powinienem złożyć wniosek?

Większość anulowań odbywa się automatycznie i nie wymaga składania wniosku. Dotyczy to zwolnień z odsetek, pożyczkobiorców ze starych pożyczek, osób, które uczestniczyły w programach o niskiej wartości oraz tych, którzy kwalifikują się do innych programów zwolnień.

Jest jeden wyjątek: pożyczkobiorcy muszą złożyć osobny wniosek, jeśli chcą wykazać, że borykają się z trudnościami kwalifikującymi się do anulowania.

Kiedy odczuję ulgę?

Administracja Bidena twierdzi, że tej jesieni niektóre pożyczki mogą zostać anulowane, w tym odsetki, które narosły od pożyczek pożyczkobiorców.

READ  Columbia zaczyna zawieszać protestujących studentów: aktualizacje na żywo

Ten harmonogram będzie wymagał pewnych manewrów. Departament edukacji oświadczył, że planuje przedstawić formalną propozycję „w nadchodzących miesiącach”. Zwykle następuje to po 60-dniowym okresie komentarzy publicznych. Jeśli przepis zostanie sfinalizowany do 1 listopada, zwykle zacznie obowiązywać w lipcu następnego roku – w tym przypadku w lipcu 2025 r.

Ustawa o szkolnictwie wyższym przyznaje jednak sekretarzowi ds. edukacji uprawnienia do przyspieszenia w niektórych przypadkach stosowania przepisów dotyczących „wczesnego wdrożenia”. Niedawno administracja Bidena Użył tej mocy Przyspiesz anulowanie pożyczki studenckiej oferowanej w ramach nowego federalnego programu spłat. Biden pozwoli władzom umorzyć dług jeszcze w tym roku.

Czy to pewne?

Nic ale. Administracja Bidena wyraża nadzieję, że plan zostanie dopuszczony przez ustawę o szkolnictwie wyższym. Jednak tego rodzaju umorzenie długów to nieznane terytorium i oczekuje się, że konserwatywni przeciwnicy zakwestionują plan Bidena w sądzie.

Republikanie wielokrotnie sprzeciwiali się planowi Bidena umorzenia pożyczek studenckich, twierdząc, że zapewniłoby to nieuczciwą przewagę podatnikom, którzy nie spłacają swoich pożyczek lub nie uczęszczają na studia. Przeciwnicy twierdzą, że Sąd Najwyższy dał jasno do zrozumienia, że ​​szerokie umorzenie długów musi nastąpić od Kongresu.

Jeśli plan Bidena spotka się z pozwem, sądy mogą nakazać administracji wstrzymanie się z uchyleniem do czasu rozwiązania kwestii prawnych. Scenariusz ten może wstrzymać realizację planu po listopadowych wyborach prezydenckich. Nawet jeśli przetrwa wyzwania prawne, zwycięstwo Donalda Trumpa oznaczałoby niemal pewną porażkę planu Bidena.

Czy anulowanie można cofnąć?

Jeśli plan Bidena zostanie porzucony po tym, jak administracja zacznie anulować pożyczki, pojawi się drażliwe pytanie: czy umorzone pożyczki studenckie są niewybaczalne?

Technicznie rzecz biorąc, istnieją sposoby na odzyskanie anulowanych pożyczek studenckich. Jednak zrobienie tego na tak dużą skalę może być trudne i kosztowne, wymagając większej pracy ze strony osób obsługujących pożyczki zatrudnionych w sektorze edukacji.

READ  Pierwsze zdjęcie Parineeti Chopry i Raghava Chadhy z przyjęcia staje się wirusowe | Wiadomości filmowe w języku hindi

Odzyskiwanie długów po ich umorzeniu może być obciążone politycznie. Sądy mogą ostatecznie zdecydować, jak postąpić z długiem, który został już umorzony.

___

Zasięg edukacyjny Associated Press otrzymuje wsparcie finansowe od kilku organizacji prywatnych. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość. Znajdź punkt dostępowy standardy Do pracy z filantropami, listami zwolenników i finansowanymi obszarami zasięgu AP.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *