Prezydent Biden i wiceprezes Harris publikują raport podatkowy za 2021 r.

Prezydent i pierwsza dama Jill Biden zapłacili Efektywna federalna stawka podatku dochodowego od 150.439 USD federalnego podatku dochodowego wynosi 24,6%. Przekazali 17 000 dolarów – czyli około 2,85% swoich dochodów – na 10 różnych organizacji charytatywnych. To nieco mniej niż w 2020 r., kiedy Fitzgerald przekazał około 5% swoich dochodów.

Spośród różnych darowizn na cele charytatywne największa kwota wynosiła 5000 dolarów, które zostały przekazane na rzecz Fundacji Pew Biden. Organizacja charytatywna, nazwana na cześć zmarłego syna prezydenta, ma na celu ochronę dzieci przed wykorzystywaniem. Inne organizacje to Tragedy Assistance Program for Survivors, grupa wsparcia dla rodzin wojskowych w żałobie, a także kościół św. Józefa w Brandywine, Fiden’s Wilmington, Delaware.

W tym roku do Bidens dołączą dwie spółki S, CelticCapri Corp. I Giacoppa Corp. Zarobił 62 000 USD w przychodach. Według urzędnika Białego Domu ta kwota to odzwierciedla. Opłaty licencyjne ich poprzednich wydańPozyskiwane są przez korporacje stworzone na potrzeby mowy i pisania.

Poprzednie złożone zeznania podatkowe Fidensa z 2020 r. wykazały, że zapłacili 607 336 USD w federalnym skorygowanym dochodzie całkowitym i 157 414 USD w federalnym podatku dochodowym.

Fiden odnotował znaczny spadek przychodów w 2020 r. – kiedy Fiden kandydował na prezydenta, zwolnił stanowisko na University of Pennsylvania i stał się mniej rozmowny. W 2019 roku firma Bidens ogłosiła skorygowany całkowity dochód w wysokości około 985 000 USD.

Raporty podatkowe są publikowane w piątek, trzy dni przed oficjalnym terminem składania zeznań podatkowych w Stanach Zjednoczonych w poniedziałek.

Wiceprezes Kamala Harris i drugi dżentelmen Doug Mhoffs Zwroty Pokazują, że w 2021 roku zarobią ponad 1,6 miliona dolarów. Zapłacili 523 371 dolarów federalnego podatku dochodowego według efektywnej federalnej stawki podatku dochodowego wynoszącej 31,6%. Razem przekazali 22 100 USD lub 1,3% swoich dochodów w 2021 roku.

W szczególności przekazali 5000 dolarów w 2021 r. na rzecz CSUN (California State University, Northridge) Arts and Communications Fund, Howard University i University of Southern California.

READ  Grizzlys vs. Wolves zdobywają punkty, na wynos: największy wysiłek Carla-Anthony'ego Downsa w odbiciu pomaga drużynie Minnesota Series.

Płacąc 1 695 225 USD w AGI i 621 893 USD w podatkach, skorygowany całkowity dochód drugiej pary jest równy ich dochodom w 2020 roku.

Poprzez ponowne uwolnienie ich dochodów, administracja Bidena przywróciła poprzednią praktykę prezydenta Richarda Nixona, która została przerwana, gdy urzędował Donald Trump. Trump odmówił wydania swojego zeznania podatkowego, wielokrotnie twierdząc, że jest poddawany kontroli. Według IRS, każdy prezes i wiceprezes od okresu Watergate będzie miał gwarancję corocznego audytu.

„Prezydent podzielił się łącznie 24 rachunkami podatkowymi z narodem amerykańskim i po raz kolejny zademonstrował swoje zaangażowanie w otwartość wobec Amerykanów na temat sytuacji finansowej dowódcy” – powiedział Biały Dom w oświadczeniu. W ostatnich zeznaniach podatkowych Harris opublikował teraz swoje zeznanie podatkowe za 18 lat.

Maegan Vazquez z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.