Producent „Madame Web” opowiada o zmęczeniu superbohaterem

Zdjęcia Sony

Wiele osób podejmowało ostatnio temat zmęczenia superbohaterami, zwłaszcza, że ​​gatunek w ostatnim czasie natknął się na szereg porażek – nawet tych, które w przeszłości miały gwarantowane sukcesy.

Niektórzy odrzucili tę koncepcję jako nie zmęczenie samym gatunkiem, ale zmęczenie mdłym lub złym kręceniem filmów. Widzimy to wyraźnie w sprzedaży biletów w ten weekend w przypadku spin-offu filmu „Spider-Man” „Madame Web”, który otrzymał słabe recenzje i nie spełnił oczekiwań kasowych.

Nie przeszkodziło to jednak gigantycznemu producentowi Lorenzo di Bonaventurze, reżyserowi filmów „Transformers” i „GI Joe”, który wyprodukował „Madame Web”, skomentować ten temat w niedawnym wywiadzie. Mówić do Omów film Aby wczoraj promować projekt, powiedział:

„Myślę, że wydarzyły się dwie rzeczy, obie w przypadku Marvela [the MCU] I stolica. Po pierwsze, myślę, że tego typu filmy o superbohaterach trochę ucierpiały, ponieważ odeszły od tego, co na przykład sprawiło, że pierwszy Iron Man czy Batman Christophera Nolana odniosły sukces. To były filmy naprawdę skupione na postaciach.

Potem, kiedy zaczynasz zajmować się tymi wielkimi filmami, w których próbujesz powiązać wszystkie światy w jedną całość, tak naprawdę odrywasz się od emocjonalnej podróży głównych bohaterów.

Dla mnie częścią zmęczenia jest to, że musisz teraz wszystko śledzić. Wiesz, to prawie jak praca domowa. Dzięki Madame Web nie musisz wiedzieć o niczym, co pojawi się w filmie. Poznasz nową postać, a następnie wyruszysz z nią w emocjonalną podróż.

Co prowadzi do mojej drugiej kwestii: wiele współczesnych filmów o superbohaterach również odeszło od tego, co naprawdę działa na posiadanie niezwykłych postaci, czyli ich poznania, a następnie wspólnej podróży.

Dzięki temu jest bardziej oparty na postaciach i dlatego wciągający, nie chodzi tylko o spektakl. Zaufaj mi, jeśli widziałeś niektóre moje filmy, uwielbiam ten spektakl. Ale kiedy sama scena zaczyna podważać film, myślę, że można wyciągnąć z tego lekcję.

To, czy potraktował swoją lekcję poważnie, to inna historia. „Madame Web” ma obecnie ocenę 13% (3,4/10) na podstawie 172 recenzji krytyków i zaledwie 54%, jeśli chodzi o publiczność. Zgniłe pomidory – Gorzej niż „Morbius” (15% krytyków/71% widzów) i druga najgorsza adaptacja filmowa Marvela ostatnich lat po krótkotrwałym serialu „Inhumans” (11%/43%).

READ  Wszystko idzie dobrze dla Johnny'ego Deppa, czy spotyka się z tymi pięknymi rudymi włosami?

Nadchodzą wieści, mówi Johnson Magia FM Tak naprawdę filmu jeszcze nie widziała, ponieważ zwykle unika oglądania własnych filmów i dodaje, że „nieoglądanie moich filmów to troska o siebie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *