Profesor Harvardu rezygnuje z funkcji doradcy wydziału PSC i członka FSJP w związku z ostrymi reakcjami na antysemickie stanowisko | Aktualności

Walter Johnson, profesor historii oraz studiów afrykańskich i afroamerykańskich, zrezygnował z funkcji doradcy wydziałowego Komisji Solidarności dla Studentów Harvardu w sprawie Palestyny ​​oraz Wydziału i Personelu Harvardu ds. Palestyny ​​ze względu na antysemicki wizerunek.

Profesor historii Alison Frank Johnson, żona Johnsona, potwierdziła decyzję o rezygnacji z obu grup po rozmowie telefonicznej we wtorek wieczorem.

„Trwały rozmowy na temat ustąpienia profesora Johnsona. Jego kadencja wygasła wiosną i poinformował nas, że nie przedłuży” – napisano w oświadczeniu PSC. „To osobista decyzja, a on wspiera nasze cele jako organizacji. Jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas i wsparcie oraz życzymy mu wszystkiego najlepszego.

FSJP nie odpowiedziało natychmiast na prośby o komentarz.

W odpowiedzi na początkową reakcję PSC przesłało nową wersję postu, pisząc, że „poprzednia wersja tego posta” „nie odzwierciedlała” wartości ich firmy.

„Nasze wspólne cele wyzwolenia zawsze będą obejmować społeczność żydowską i żałujemy, że nieumyślnie dodaliśmy obraz oparty na antysemickich tropach” – napisali.

Tymczasowy prezydent Harvardu Alan M. Garber '76 stanowczo potępił antysemicki wizerunek we wtorkowym e-mailu obejmującym cały uniwersytet. Tożsamość jest przeciwieństwem tego, czego wymaga od nas ta chwila.”

Johnson został wymieniony jako pierwszy sygnatariusz oświadczenia założycielskiego FSJP. Lista członków FSJP została w pewnym momencie usunięta ze strony internetowej po wybuchu kontrowersji wokół antysemickiego wizerunku.

W poniedziałek FSJP przeprosiło w poście na Instagramie za udostępnienie na swoim koncie postu zawierającego antysemicki obraz.

„Przepraszamy za krzywdę spowodowaną tymi zdjęciami i w żaden sposób ich nie tolerujemy” – napisała organizacja. „Harvard FSJP sprzeciwia się wszelkim formom nienawiści i bigoterii, w tym antysemityzmowi”.

PSC oraz Organizacja Antyafrykańska i Afroamerykańska – dwie grupy, które początkowo opublikowały antysemicki obraz – przeprosiły we wtorkowym wspólnym oświadczeniu za „ogromną szkodę” wyrządzoną przez ten post.

READ  „Batman leci na wielkie otwarcie” Roberta Pattinsona – Hollywoodzki korespondent

„Żeby było jasne: oryginalny film antysemicki całkowicie naruszył nasze wewnętrzne standardy i zdradził nasze podstawowe wartości, jakimi są sprawiedliwość i wyzwolenie” – napisali grupy. „Dodanie obraźliwej karykatury jest niesprowokowanym i bolesnym błędem – połączeniem ignorancji i nieodpowiedniego niedopatrzenia”.

„Chociaż przedmiotowe zdjęcie zostało natychmiast usunięte, od początku nie powinno było być publikowane” – dodali.

—Pisarka pracownicza Tilly R. Z Robinsonem można się skontaktować pod adresem [email protected]. Śledź ją na X @dillirobin.

—Pisarz sztabowy Neil H. Z Shahem można się skontaktować pod adresem [email protected]. Śledź go na X @neilhshah15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *