Projekt farby Air Force One Trumpa zrzucony przez Fiden

Podczas spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa i premiera Kanady Justina Trudeau w Biurze Owalnym Białego Domu w Waszyngtonie 20 czerwca 2019 r. prezentowany jest prototyp projektu lakierniczego zaproponowanego przez Air Force One nowej generacji.

Alex Wong | Obrazy Getty

Administracja Bidena zrezygnuje z projektu farby dla Air Force One zaproponowanego przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, powiedział w piątek urzędnik USA po tym, jak siły powietrzne stwierdziły, że projekt ten wytworzy zbyt dużo ciepła dla samolotu prezydenta.

Obecna kolorystyka zewnętrzna samolotu prezydenta nosi nazwę Air Force One, gdy prezydent jest w samolocie, z dwoma odcieniami błękitu, bieli i prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Przed administracją Kennedy’ego.

Trump, który opuścił urząd w styczniu 2021 roku, chciał zmienić go na czerwony, biały i niebieski.

„Projekt malowania Trumpa nie był brany pod uwagę, ponieważ wiązałby się z dodatkowymi pracami inżynieryjnymi, czasowymi i kosztami” – powiedział nienazwany dyrektor.

Siły Powietrzne nie od razu skomentowały.

W środę rzecznik Sił Powietrznych powiedział, że ciemne kolory, wraz z innymi czynnikami leżącymi u podstaw Air Force One, mogą „przyczyniać się do temperatur przekraczających obecne limity kwalifikowalności niewielkiej liczby komponentów”.

W 2018 roku Boeing Dostarczony w grudniu 2024 roku prezydent USA otrzymał kontrakt o wartości 3,9 miliarda dolarów na budowę dwóch samolotów 747-8 do jednorazowego użytku w Siłach Powietrznych.

Pentagon powiedział na początku tego roku, że samoloty prawdopodobnie nie zostaną dostarczone do 2026 roku.

Rzecznik Boeinga powiedział, że postępy dokonywane są „podczas przezwyciężania pewnych wyzwań”.

Wyniki projektu malarskiego zostały wcześniej ogłoszone przez Politico.

READ  Książę Karol wzywa przywódców Wielkiej Brytanii do zaprzestania ingerowania w politykę w obliczu recesji imigracyjnej: oświadczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.