Przywódcy GOP twierdzą, że zatwierdzenie pomocy Covid będzie trudniejsze po tym, jak Biden skomentuje, że „pandemia się skończyła”CNN

Republikanie, już sceptyczni co do zatwierdzania większej ilości pieniędzy na pomoc Covid-19, powiedzieli w poniedziałek w komentarzach prezydenta Joe Bidena ”Epidemia się skończyła„Zasadniczo więcej pieniędzy zamyka drzwi na małe szanse na uzyskanie aprobaty.

Senat Minority Whip John Thune, republikanin z Południowej Dakoty, powiedział CNN: „Z pewnością jest to bardzo trudne. Nasuwa się również pytanie, dlaczego (aprobuje) inne środki związane z pandemią, takie jak umorzenie kredytów studenckich, mają zostać uchylone”.

Członek i kierownictwo Teksańskiej Partii Republikańskiej, Sen. John Cornyn odpowiedział: „Nie wątpiłbym, że gdyby tak było, potrzebowaliby więcej pieniędzy”.

Republikański członek senackiej Komisji Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur w Senacie Karoliny Północnej. Richard Burr wysłał. List do Białego Domu w poniedziałek Prosić o wyjaśnienie: „Oznacza to, że stan wyjątkowy się skończył, ponieważ tak wiele się zmieniło”.

— Nie sądzę, żeby i tak dostali pieniądze z Covid — powiedział Burr.

W wywiadzie wyemitowanym w niedzielę „60 minut” CBS Biden powiedział, że wierzy, że pandemia Covid-19 się skończyła, ale przyznał, że USA nadal mają „problem” z wirusem, który zabił ponad milion Amerykanów.

„Pandemia się skończyła” – powiedział Biden w wywiadzie. „Wciąż mamy problem z Covidem. Przed nami jeszcze dużo pracy. Tak było, ale epidemia się skończyła”.

Pomimo komentarzy Bidena, Biały Dom przeznaczył 22,5 miliarda dolarów dodatkowej pomocy Covid na finansowanie szczepionek, testów i terapii. W kwietniu senatorowie obu partii Osiągnięto transakcję na 10 miliardów dolarów o pomoc Covid, ale utknął w niepowiązanym sporze dotyczącym reformy imigracyjnej. Wcześniej z powodu protestów z rządowych wydatków usunięto osobny pakiet pieniędzy Covid Z klubu Izby Demokratów Oprócz cięć kosztów, aby za to zapłacić.

„Pomoc Covid się nie wydarzy” – powiedział senator Utah Republican, który wiosną zerwał z zablokowaną umową o 10 miliardów dolarów. Mitt Romney powiedział CNN. „Nie z powodu głosów Republikanów”.

Biały Dom naciskał na włączenie pomocy Covid w trwającą rezolucję mającą na celu utrzymanie agencji rządowych na powierzchni w tym miesiącu, ale jest to mało prawdopodobne teraz.

Demokraci odrzucili uwagi Bidena.

„Różnice nadal istnieją” – powiedział Senat Whip Dick Durbin, zapytany o komentarz Bidena. „Wszyscy wierzymy, że to koniec — nikt tego na pewno nie przewidzi. Nie jestem”.

„Covid jeszcze się nie skończył”, powiedział senator, demokrata z Wirginii. Tim Kaine powiedział: „Potrzebujemy pomocy”.

Senator Angus King, niezależny z Maine, który prowadzi rozmowy z Demokratami, powiedział we wtorek Brianie Gaylor z CNN, że w „Nowy Dzień” potrzebne są większe fundusze na leczenie i szczepionki, aby powstrzymać Covid „od powrotu, zwłaszcza w przypadku nowych wariantów”.

„To, o czym wspomniał prezydent, nie chcę mu wyjaśniać, ale masowe wyłączenia, maski i to wszystko, idziemy dalej, ale dlaczego potrzebujemy dodatkowych funduszy, to zamknięcie drzwi” – ​​powiedział King. .

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe zmiany i reakcje.

READ  Google Pixel Watch: ekskluzywne, które wyciekły, pokazują pierwszy smartwatch Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.