Punkty Chiefs-Bills i wnioski na wynos: Patrick Mahomes, KC w meczu o tytuł AFC po tym, jak Buffalo FG próbuje przepłynąć szeroko

Szósty sezon z rzędu Kansas City Chiefs jadą na mecz o mistrzostwo AFC. Patrick Mahomes i spółka opuścili stadion Highmark w niedzielny wieczór po zwycięstwie 27-24 nad Buffalo Bills. To był trzeci raz, kiedy KC pokonał Billsa pod wodzą Josha Allena po sezonie i był to kolejny cios w serce Buffalo.

Przez minutę wyglądało na to, że Bills będą w stanie zdobyć bramkę lub wymusić dogrywkę po tym, jak dotarli do linii 26 jarda Chiefs na niecałe dwie minuty przed regulaminowym czasem gry i stracili jedynie bramkę z gry . Po tym, jak Buffalo nie mógł dostać się do czerwonej strefy, był zmuszony zadowolić się próbą do kosza z gry. Wtedy właśnie 44-jardowy strzał Tylera Bassa minął obok bramki, skutecznie kończąc wszelkie nadzieje na powrót Billsa.

Ogólnie rzecz biorąc, pomiędzy dwoma azjatyckimi zawodnikami wagi ciężkiej trwała wymiana ciosów, a zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy. Jednak obrona Kansas City była w stanie utrzymać się przez cały odcinek, wymuszając stratę po upadkach, trzy trafienia, a następnie utrzymując Billsa przy (niecelnym) rzucie z gry w ostatnich trzech przejazdach.

W zwycięskim meczu Patrick Mahomes wykonał 17 z 23 podań na 215 jardów i dwa przyłożenia. Travis Kelce miał oba przyłożenia, strzelając pięć ze swoich sześciu celów z odległości 75 jardów. Allen zakończył swój wieczór 26 z 39 na 186 jardów i przyłożenie. Rzucił się także na 72 jardy i dwa punkty.

Dlaczego Chiefs wygrali?

Przez większą część meczu ofensywę prowadził Patrick Mahomes. Zespół kopnął tylko raz, w połowie czwartej kwarty. Kansas City strzeliło gola w pięciu z pierwszych sześciu podań, włączając w to ataki po przyłożeniach jeden po drugim na początku drugiej połowy. Chiefs odnieśli sukces głównie w rozgrywkach segmentowych, w sumie osiem zagrań rozciągających się na 20 lub więcej jardów, co jest najwyższym wynikiem w sezonie. Mahomes w pierwszej połowie rzucił Travisowi Kelce'owi przyłożenie z 22 jardów, dając mu pierwsze prowadzenie w meczu, a następnie rozpoczął drugą połowę rzutem z 30 jardów do Marqueza Valdes-Scantlinga i biegiem z 24 jardów, aby ustawić piłkę . Kolejne przyłożenie do Kelc. Pod względem defensywnym nie był to najmocniejszy wieczór w Kansas City, ale drużyna rozpadła się, gdy potrzebowała dłuższej gry, wbijając kluczową trójkę po faulu Mecole Hardmana w polu końcowym, co zakończyło się fumble.

READ  Anioły osiągają najdłuższy home run Shohei Ohtaniego w sezonie MLB 2023

Oczywiście brak bramki Tylera Bassa w dużym stopniu przyczynił się do utrzymania Chiefs przy życiu przez cały sezon, ale obrona wykonała solidny wysiłek, aby zmusić Buffalo do oddania gola z gry po tym, jak w ostatnich minutach siedział poza czerwoną strefą. .

Dlaczego zgubiłeś rachunki?

Buffalo wyszło na prowadzenie w pierwszej połowie, ale w miarę upływu meczu zaczęło zwalniać w ofensywie i nie było w stanie w pełni wykorzystać kluczowych okazji, jakie zapewnili im Chiefs. Po nieudanym fałszywym rzucie łódką wyglądało na to, że Kansas City pozostawi Billsa w tyle, ale drużyna otrzymała nie lada prezent po tym, jak odbierająca Chiefs Mecole Hardman znalazła w polu końcowym przyłożenie. Nie tylko pozbawiło to Chiefs szansy na zdobycie gola na początku czwartej kwarty, ale także pozwoliło Buffalo odzyskać piłkę bez szwanku, wciąż tracąc jedynie jednego gola z gry. Co zrobili z nowym życiem? Trójka, która zajęła mniej niż 90 sekund i przeleciała -2 metry.

Później, w czwartej kwarcie, po ostatnim posiadaniu meczu, Allen potknął się o piłkę i prawie oddał ją Chiefs, gdyby nie Dalton Kincaid odepchnął piłkę od obrońcy Kansas City, pozwalając Spencerowi Brownowi odzyskać piłkę. Strać piłkę i utrzymuj ją w posiadaniu. Pomimo ucieczki z sytuacji, Buffalo nie był w stanie zdobyć bramki, a Bass nie trafił do bramki z gry (więcej na ten temat poniżej).

Oprócz straconych okazji, obrona Buffalo pozwoliła na kilka świetnych zagrań ataku Chiefs, tracąc średnio 7,7 jarda na grę na mecz. To był także wyjątkowo spokojny wieczór dla Stefona Diggsa, który w trzech złapanych chwytach rzucił zaledwie 21 jardów.

punkt zwrotny

Po prostu rozdzierające serce dla Buffalo. Kansas City utrzymywało piłkę na linii 26 jarda i wydawało się, że ma kontrolę, albo będąc w stanie wymusić dogrywkę golem z gry, albo zabić czas, przepychając się do pola punktowego i od razu wygrać mecz. Jednak powtarzające się niekompletne akcje Allena dały czwartą i 9 bramkę z 26 jardów i posłały Bassa w dół boiska, który wykonał próbę do kosza z gry z 44 jardów, która doprowadziłaby do remisu 27 jardów. Zamiast tego jego kopnięcie minął szeroko w prawą stronę, oddał piłkę Kansas City i został unieważniony. Nie ma szans na powrót.

READ  Klasyczna kolumna Cancellary: Tadej Pogacar zamienia Tour of Flanders w grę watów na kilogram

Grać w grę

Rzut Allena na przyłożenie w trzeciej kwarcie do Khalila Shakira był największym wrażeniem wieczoru. Po tym, jak kara za trzymanie zepchnęła atak do linii 13 jardów, rozgrywający Billsów przedłużył grę, zjeżdżając w lewo i wykonując rzut od podkładki, co było dla Shakira laserem, który trafił w przedni róg bramki. strefa końcowa. Shakir był w stanie pokonać L'Jariusa Sneada – po raz pierwszy w sezonie obrońca Chiefs pozwolił na przyłożenie. To przyłożenie również dało Buffalo prowadzenie, które ostatecznie oddało Kansas City po zdobyciu piłki.

Co wtedy

Stąd Chiefs będą przygotowywać się do meczu o tytuł AFC, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę o 15:00 czasu wschodniego na stadionie M&T Bank przeciwko rozstawionemu z numerem 1 Baltimore Ravens.