Rada Joela Embiida dla zmagającego się Jamesa Hardena – „Bądź agresywny”

Tima BontempsaESPN6 maja 2023, 00:31 ET5 minut czytania

Wiadomość Embiida do Hardena: „Nie przestawaj strzelać”

Joel Embiid ma nadzieję, że James Harden będzie nadal strzelał i zachowywał agresywność w czwartym meczu z Celtics.

FILAdelfia — Później James Harden miał drugą z rzędu okropną strzelaninę – Philadelphia 76ers przegrali drugi mecz z rzędu z Boston Celtics w półfinale Konferencji Wschodniej – a Joel Embiid będzie musiał kontynuować strzelanie dla swojego rozgrywającego w meczu 4.

„To znaczy, rozmawiaj z nim, strzelaj dalej” – powiedział Embiid po zwycięstwie Bostonu w meczu 3 114-102. „Bądź agresywny. Nie może być za wysoko, nie może być za nisko. W niektóre noce będziesz wykonywał wiele innych ujęć, o wiele trudniejszych, a w niektóre noce nie zamierzasz ich wykonywać. Chodzi więc o znalezienie innych sposobów wpływania na grę”.

Niestety, wpływ Hardena w meczu 3 był negatywny dla 76ers. Po zebraniu najlepszego pojedynczego meczu play-off w całej jego karierze, osiągając wysoki wynik w karierze z 45 punktami w wygranym meczu 1 z Filadelfią, kontynuował ten występ, wygrywając 2 na 14 w meczu 1, a następnie 3- wskaźnik. W piątek o 14:00 w Wells Fargo Center.

Według ESPN Stats and Information Research, strzelanie 5 na 28 w tych dwóch meczach było najgorszym wynikiem Hardena w dwóch meczach w sezonie zasadniczym lub playoffach w całej jego karierze.

Zapytany po meczu, czy Boston zrobił coś, by spowolnić go po występie w Game 1, Harden po prostu powiedział: „Nie”.

Obrońca Celtics, Malcolm Brockton, nie zgodził się z tym, mówiąc, że Celtics próbowali spowolnić Hardena, a Jaylen Brown był szczególnie skuteczny w pilnowaniu go.

„Celowo utrudniamy mu życie” – powiedział Brockton. „Wyszedł w meczu 1 i pokonał ich w tym meczu. Nie chcemy, żeby grał w ten sposób, więc musimy być z nim tak fizyczni, jak tylko możemy. naprawdę nauczyć się konkurować”.

Trener Sixers, Doc Rivers, wielokrotnie powtarzał, że Filadelfia musi grać bardziej agresywnie, i powiedział, że zespół prowadzi ofensywne pasy i nie potrafi wykorzystać. Kilkakrotnie Harden był w stanie dostać się do farby.

„Kilka razy myślałem, że wyszliśmy i myślałem, że mamy pas” – powiedział Rivers. „O tym właśnie rozmawialiśmy, agresywnie, szybko wchodząc w farbę, grając, jeśli nadejdą, i nie sądzę, że to zrobiliśmy”.

Było to szczególnie widoczne w pierwszej połowie, kiedy Harden popełnił wszystkie pięć swoich strat w nocy, jedną z 11 Filadelfii tylko w pierwszej połowie, co doprowadziło do przewagi Celtics po pierwszej połowie.

„Muszę zobaczyć mecz”, powiedział Harden, zapytany o te podjazdy w środku, „ale jestem bardzo dobry z instynktem koszykówki. Wiem, kiedy zdobyć bramkę, wiem, kiedy podać.

„Więc jestem pewien, że wiele z nich to doskonała gra”.

Druga z rzędu ciężka noc Hardena przyćmiła podobny bałagan ze strony innego strażnika Tyrusa Maxeya, który zakończył mecz 4 na 16 z gry i razem zdobyli 2 na 14 rzutami za dwa punkty. Jako drużyna, 76ers oddali zaledwie 15 z 41 (36,6%) rzutów za dwa punkty tego wieczoru. Odejmij strzały Embiida od tej liczby, a spadnie do fatalnej 7 z 24 (29,2%).

Celtics mieli siedem zablokowanych strzałów – w tym trzy tylko Roberta Williamsa III – a Embiid powiedział to, co było widoczne gołym okiem podczas meczu: wielokrotne kwestionowanie długości Celtics na krawędzi bramki nie było najlepszą opcją. Uzyskaj dostęp do gry.

„Oczywiście musisz być agresywny i nadal wybierać jego miejsca” – powiedział Embiid o Maxeyu. „Robert Williams jest bardzo dobry w obronie i blokowaniu strzałów, więc możesz go popychać beztrosko. Możesz zrobić trochę z tego, ale tak atletyczny jak on, zablokuje to lub zmieni strzał. Myślę, że tak. zachować spokój i grać w swoim najlepszym tempie zamiast atakować i biec szybko. Myślę, że to naprawdę problem. Ale tak jak powiedziałem, to samo [Maxey]. Bez paniki. Musimy się tylko umówić”.

Zarówno Embiid, jak i Rivers wskazywali na to, że Boston wygrywa więcej 50-50 piłek i zdobywa kilka zbiórek w ofensywie w odpowiednim czasie – z których cztery miały miejsce tylko w czwartej kwarcie, kiedy Celtics byli w stanie odeprzeć kilka ataków 76ers celnymi rzutami za trzy punkty. Dwukrotnie, w tym najpierw Brockton, a następnie Horford, oszukując obrońców, trzymając piłkę i wysysając kozłowanie.

Ostatecznie Embiid powiedział, że wszystko sprowadza się po prostu do dobrej gry, a 76ers będą musieli to zrobić w meczu 4 w niedzielne popołudnie, jeśli chcą pozostać przy życiu w serii.

Embiid, który zdobył 30 punktów, 13 zbiórek, 3 asysty i 4 bloki w 39 minut, odebrał nagrodę MVP NBA podczas emocjonującej ceremonii poprzedzającej mecz. , Artur, po czym wybiegł go powitać. „Muszę wykonywać swoją pracę. Wszyscy faceci, wszyscy znają swoją rolę, muszą wykonywać swoją pracę. Zawodnicy muszą się pokazać. Oczywiście, możesz dokonać dowolnych zmian. nie pojawiają się, a my nie strzelamy, to nasza wina

„Muszę być dobry. Wszyscy musimy być dobrzy. Nie byliśmy dobrzy w ostatnich dwóch meczach. Bez pośpiechu… tylko małe rzeczy. Broniliśmy ich dobrze na połowie kortu To sytuacje, w których traci się piłkę, ofensywne zbiórki, a oni wybijają trójkę lub uderzają i to wszystko zmienia.

READ  Jankesi kontra Strażnicy zdobywają punkty, na wynos: New York ALDS Game 1 za Gerritem Cole'em, Anthonym Rizzo